Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От Холандия до Словакия по Дунава

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От Холандия до Словакия по Дунава

    Здравейте,

    Взе да ме стяга шапката много силно с този дъжд нон стоп вече няколко седмици подред и реших да потърся нещо, което ми е на сърце и попаднах на този видеоблог.

    Бъдете живи и здрави!

  • #2
    И мен така с шапката,не мога да се пребера 3 месеца вече,зациклил съм на остров Мухерес, Мексико,че времето малко скапано ма поне комари няма,не е като по Дунава
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • brpi
      brpi коментира
      Редактиране на коментар
      ЕЕЕ какво се оплакваш - Isla Mujeres е на няколко километра от Канкун ...хората плащат да идат на почивка там ...

      Маитапя се - поне на мен ми е горе -долу ясно какво е положението.

  • #3
    Такива има по 2-3 всяка година...ма нещо от Сърбия надолу не смеят да слизат.Все до там са.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #4
      Има корави пичове, като Тишо, които са преплавали с каяк по цялата дължина на Дунав- от Германия до делтата в Румъния- около 2500км, без храна и само с 4.80 Евро в джоба, вдъхновени от една почти неизвестна книга на Жул Верн.
      https://uniconbg.com/post/25246-tiho...no-zashto.html
      В Тубата има и клипове
      Миналата година Тихомир си купи една старичка ветроходна лодка Peterson 25R и редовно си хортуваме и помагаме в яхт-клуба в Бургас. Не искам да го питам, какво е намислил
      There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
      No wahalla.

      Коментар


      • BatGeorgeone
        BatGeorgeone коментира
        Редактиране на коментар
        Благодаря много за информацията, супер интересно ми стана и свалих и книжката на ЖВ и после ще диря клиповете с Тишо

      • Tramp
        Tramp коментира
        Редактиране на коментар
        Тишо разказва тук за плаването си по Дунав.
        https://www.btv.bg/video/shows/predi...eka-dunav.html
        Между другото, никога не е споменавал, че повече от 20г е полицай. Ей сега ще отида до клуба и ако е там, ще го "разпитам" :-)

      • ikristiqn
        ikristiqn коментира
        Редактиране на коментар
        Ето го накратко: https://www.youtube.com/watch?v=gDh3xRgsnSo, може и тук да се види цялото приключение: https://www.youtube.com/watch?v=Gbum...Nxi9g8-VF3zKdn

    • #5
      То по Дунав вече няма къде лодка да вържеш.
      Яхт клуба в Русе жив ли е още или изгоря покрай КТБ? Там беше задължителна спирка за всички такива, пускащи се по Дунав.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #6
        Лятно време най-редовно приютяваме по някой от тия "диваци", готина компания са всички такива авантюристи. : ))

        Коментар


        • #7
          Интересно е .
          1 въпрос възникна ако някои знае да ме осветли:
          На тия шлюзове плаща ли се ?
          Щото ток хабят ...отварят ,затварят врати и т.н. и като допълнение - имаше на едно място -тоя се набута в някакво пристанище и върза лодката после с колелото отиде да си купи бензин - та за тоя прстан -там без пари ли е или пак те таксуват ?

          Коментар


          • Никола
            Никола коментира
            Редактиране на коментар
            Поне за тия които знам и съм минавал шлюзовете са безплатни. Може нагоре из планините дето се отварят на ръка едни мини шлюзове да е платено, но не вярвам.
            Марините се плащат, според зависи кой колко е алчен.

        • #8
          Някои са безплатни, някои не. Те са доста шлюзове, особено по канала.
          Все пак приходите на шлюзовете идват от търговските кораби. За лодки и да се плаща, е символична сума.
          Последно редактирано от santaclash; 26-05-21, 00:55.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #9
            Аз живях 10 на години близо до Карлсруе в немско и сам ходил на доста разходки в горното течение на Рейн и там си има бая шлюзове и са доволно големи - снимки , филмчета съм им правил ... ама никога не съм се запитвал какво струва.
            Отделно като гледах на клипа -тия двамата не бяха богаташи.
            Ходил съм на риба на реката , доста пъти и близо до марината дето разни частници си държаха лодките - Yachthafen - квартала се води MAXAU
            и в няколко случайни разговора със собственици помня че обаждаха някакви дебели цени -1500 на месец за лодка 5-6 метра за 6 човека макс.
            Предполагам че като се забиеш на марината за зареждане и т.н , ще рече малко време цените може би не са брадва та и затова попитах.

            Коментар


            • #10
              Айде събираме се и го правим и ние.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X