Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Екшъните с Benzboss и Nicksd

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

    Първоначално публикуван от Purple Elephant Преглед на мнение
    Хаха, българка ми помогна с резервацията на самолета!! Това ще да е на добро !!
    Ако си кьсметлия колко Венцо.......носи Библия,че ще ни трябва на всичките.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #92
      От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      Ако си кьсметлия колко Венцо.......носи Библия,че ще ни трябва на всичките.
      Да става квото ще, броя минутите!!

      Коментар


      • #93
        От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
        Ако си кьсметлия колко Венцо.......носи Библия,че ще ни трябва на всичките.
        Аз съм само обикновен читател на вашите приключения, но започва и мен да ме хваща страх вече. Имам процедурно предложение за премахване на каръщината. Да се почва с кочана и вазелина още с качването на борда, а не към края. Виж как се поуспокоиха нещата после.
        Прикачени файлове
        Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
        VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

        Коментар


        • #94
          От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

          Недей с лошо и ти съвсем от началото,може пък да е кьсметлия и сефтето да му хареса

          Екипажа сме аз и бащата / ходил там и знае кое как пък и едни десетки хиляди мили има / третия е един пич от Чикаго с който имам пресичане от Хавай с бърза ветроходна и Слона Новобранец,първите 300 мили са отворен океан,ако не умре първите 3 дни ще го бъде........проблема ще е ако няма да го бъде,тогава тоя вьзелин няма да му стигне до никъде.

          От сега го назначаваме папарак,а аз ще лъжа вместо него ако трябва
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #95
            От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            Недей с лошо и ти съвсем от началото,може пък да е кьсметлия и сефтето да му хареса

            Екипажа сме аз и бащата / ходил там и знае кое как пък и едни десетки хиляди мили има / третия е един пич от Чикаго с който имам пресичане от Хавай с бърза ветроходна и Слона Новобранец,първите 300 мили са отворен океан,ако не умре първите 3 дни ще го бъде........проблема ще е ако няма да го бъде,тогава тоя вьзелин няма да му стигне до никъде.

            От сега го назначаваме папарак,а аз ще лъжа вместо него ако трябва
            Въдица ще има ли?

            Коментар


            • #96
              От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

              Май няколко,за халибут като спрем или ни затисне време някъде ма от сега ти казвам - мен време лесно не ме затиска или един вид бая време трябва да е за да спра заради него.

              Там го ловя на портфейл аз и ги пращам на адрес директно.Утре ще видя дали моя човек е горе.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #97
                От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

                Да си доразкажа...

                Та на следващият ден тръгнахме отново да прехвърлим билета за следващият ден.
                Ни вест ни кост от мексиканците и разрешението да си ходим.

                Цяла нощ валя сериозно, но ние много много не го усетихме в марината.

                На обиколка из Ла Паз.. вода, вода и ПАК вода...



























                Малко след като наквасихме добре джипчето, се обади агентката с новината, че може да си тръгваме.
                Гаааз обратно до марината да си вземем багажа и да гоним самолета. Имаме около 2 часа до излитане..























                Взе му се здравето на джипчето.. обаче.. първа греда..
                Основният път към летището затворен.. наводнен.




                Бързо ровене в ГПС-а... има друго преминаване на реката..
                Има.. ама... друг път..






                След хиляди заобикаляния, пресичания на вода до калниците на колата.. стигнахме до единственият път който води до терминалите..
                Греда.. това беше... Летището е преустановило полетите.



                Поровихме няколко минути в телефоните..
                Има полет за Тихуана от летището в Кабо. Решението беше готово.. Тръгваме за Кабо - около 200 км..
                Имаме няколко часа до полета.

                Толкова вода в това Мексико.. не виждат често.












                Огромни кални реки се стичат в океана, а той от своя страна има един ла*нян цвят..












                Пътя до Кабо беше нов и хубав. Тук там леки свличания на земна маса, които Асен ги прелиташе със 100км/ч.
                Докато не стигнахме Кабо...

                От градската инфраструктура не беше останало много.. не че е имало много де..















                Това е центъра. По принцип е хубаво там..



                В ляво е имало квартал от ламаринени колиби.. циганско гето..



                отнесло е целият квартал в дясно и в океана..












                долу се вижда един пикап.. само тавана..



                Тук се редят за хляб..




                Стигнахме пътя за летището.. но такъв просто нямаше.
                Имаше и паднал мост. Беше ясно, че нямаме никакъв шанс да се измъкнем от Мексико.
                Тръгнахме обратно към Ла Паз. Там поне беше малко по-добре.









                Намерихме и местна кръчма да похапнем.






                Тоя глупак сервитиора просто не разбра как изпусна сериозен бакшиш. Не ни даде бира. Нямало...
                Но до нас седнаха 2 гордити (Симпатяги по 400 кила ) И за тях бира имаше...
                Оооо.. изгоре мойто момче. Асен по принцип не ги оставя без бакшиши, но този не го заслужи.




                Хапнахме.. починахме малко.
                Казах на Асен.. дай да видим дали водата се е поизтекла..
                Отидохме до затворените участъци.. доста по малко е, но тече все още.

                Започнахме някакви планове за евакуация.
                Пичовете с колите под наем казаха, че на север има друго летище на 300 км в Лорето.
                Единият се обади на роднини там и казаха , че пътя е паднал, но до утре може и да е оправено..
                Ок.. Плана беше - Ставаме сутринта , отиваме до летището в Ла Паз ако работи да се опитаме да хванем полет, ако не тръгваме към Лорето.

                По някое време вечерта след поредният опит да се обадя на кое да е летище наоколо, това на Ла паз дигнаха и казаха, че ще е отворено..
                Екстра !

                Станахме сутринта и вече по познатия път. Водата на много места вече се беше оттекла. Където вчера не можеше да се мине вече може.
                Стигнахме летището. Жалък опит да си прехвърлим билетите от вчера.
                Разбира се.. места няма, тия от авиокомпанията са пълни нещастници и изобщо не може да се разчита на тях.
                Стана ясно, че билети няма.. полети за където и да било няма. всичко е пълно.

                Бързо ровене в сайтовете - Има билети за Сан Диего от Кабо...
                Хмм.. Обадих се на летището в Кабо - О ЧУДО !!! Някой вдигна телефона.

                - Do you speak English ?
                - Si !
                -

                Криво ляво.. разбрахме се че пътя е отворен и летището работи нормално.

                Бързо.. кола под наем и с мръсна и кална газ потеглихме по познатия път.
                Пак взехме Джиип Патриот, вече се беше доказал в боя, но този от друга компания и беше в малко по-лошо състояние.
                Стигнахме Кабо, полета е след 4 часа.. ГПС-а показва 1 ч и 30мин.. и взе да добавя нови 20 мин.. нови 40 мин..
                Града и пътя са тотално задръстени.

                Може би тук да спомена КОЛКО смотани шофьори са мексиканците!
                Всяка джипка тук е с лифт , брони , МТ гуми и т.н. - В Баха сме все пак!
                2 пръста пясък и вода и те закъсват!!!!
                Гаснат им колите, спират и се мъчат да минат на 1ва..
                Аз бях потресен. Не съм и снимал.
                Ние с кола с предно и гуми за мъгла не сме спирали и ги изпреварвахме.

                Стана ясно, че трябва да търсим обходни маршрути.
                Завряхме се по един който стана наистина вече дълбок пясък от наносите, напред затъваха.
                Със доста зор убедих Асен, че там ще затънем. Нито въже, нито лопати..А времето си лети.









                В ляво по моста е пътя а едвам се движи.
                Тук изпуснахме да направим поредния шорткът , но все пак по някое време свихме по страничен.
                Пак ги чакахме..
                Хъмвито пред нас закъса. Сигурно калта е стигнала винтила на гумата и този е умрял от страх....



                Малко по-нагоре пътя свършваше и трябваше да се включим в движението.









                Това е основният път който свързва градовете.
                И който вчера беше затворен.
                Отстрани на пътя имаше обърнати 2 булдозера и един тир.
                Търкаляни като детски играчки.

                С много нерви, много псуване все пак се измъквахме от Кабо в посока летището!


                https://www.youtube.com/watch?v=MhXVLzIl4v8


                https://www.youtube.com/watch?v=OhmrqdQgFX4





                Стигнахме летището! Най-накрая!
                Полета - навреме!

                Хапнахме по един сандвич и айде на терминала.. а там.. бординг тайм след 20 мин..
                прас.. 40 мин..
                прас.. 1 час

                Греда, отново.. Полета ни е през Денвър.
                Време между полетите 1 ч и 20 мин..
                Фак..
                Показа се пилота на самолета и каза.. Сори, от 3 помпи за гориво, 2 са дали фира при бурята.
                В момента има 5 самолета които чакат за гориво.

                Да ви таковам и мексиканската организация.

                Стигнахме Денвър ... ама.. :



                Бяха ни пренасочили билетите за сутринта в 5. Та останахме на летището да дремем 4-5 часа.
                На сутринта - Самолет то ЛА , там пак бързане за 2ри самолет до Сан Диего..
                Стигнахме си най-накрая.

                Прибрахме се. Изпрах се, спах няколко часа и .... трябваше да тръгваме към Сан Франциско с друга лодка...


                Бахти и приключението!
                И пак да кажа...
                Мексиканците са най-смотаните шофьори!

                Коментар


                • #98
                  От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

                  За публиката- тия кални реки са снимани по средата на пустиня. Там вали 2 пъти в годината, обикновено като ги подпре някой ураган. Венци е излязъл късметлия.
                  Венцооо, от де да знаят как се кара в кал бе? Това е като в Либия да очакваш да знаят как да карат на лед и сняг...
                  И се приготви, след няколко дни отиваме да пресичаме "гробището на Пасифика", лодката идеална, ония ден едва не потъна в залива 2 пъти за един ден... Застраховка имаш ли?
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • #99
                    От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

                    Венци.... ако се помотаеш из района и поочупиш испанския... нещата си идват на мястото и ще останеш учуден колко общо имаме с тях. И все пак ... егати приключението . А наздраве и елате нагоре малко на спокойствие

                    Коментар


                    • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

                      Май Венци се превръща в Планетарен карък !


                      Коментар


                      • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

                        Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                        А наздраве и елате нагоре малко на спокойствие
                        Изпроси си го,на около 17-19 тоя месец спираме в Сидни с Маритимо М50,боря една да я сваля от там за тук ма ако не стане сме с ферито.
                        Ние идваме,ти черпиш,стягай се.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

                          Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
                          Май Венци се превръща в Планетарен карък !

                          Е последната я качихме без зор,само радара и лявата чистачка не и работеха........а му бях наточил ножа вече на Венцо.Един кит щеше да му се метне отгоре и това беше,никакви нерви ако не броим Е тоя завой това няма да го вземе...........на врьщане с колата.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

                            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                            Изпроси си го,на около 17-19 тоя месец спираме в Сидни с Маритимо М50,боря една да я сваля от там за тук ма ако не стане сме с ферито.
                            Ние идваме,ти черпиш,стягай се.
                            Аз ще търся билет наобратно от Виктория, като разберем кога ще сме там.

                            Коментар


                            • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

                              Ц ц ц .. ще взема да почна да се пУаша отсега... аре пък този път мож и да довтасате.
                              Слонее ... литищиту на Виктория е дефякто до Сидни къдет ще спирате ... евентуално. Не бери грижа ще го опрайм.

                              Коментар


                              • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

                                Първоначално публикуван от Purple Elephant Преглед на мнение
                                Аз ще търся билет наобратно от Виктория, като разберем кога ще сме там.
                                Абее Слонее ти зарад каките ли дет асистират не порзваш сайтове за биуети?? Ммм?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X