Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Екшъните с Benzboss и Nicksd

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
    Има добри лодки, единици са, ама са на собственици разбирачи, от тия дето стоят в завода и следят някой да не ръгне платка там дето не и е мястото. И такива собственици си ги карат сами, за какво да ръсят хилядарка на ден? Масовото производство на лодки разчита на дрънкулки за да се продават. Като сьомгата, трябва да е лъскаво и да се мандахерца. И като налапаш куката, точно като и при сьомгата, ти излиза през зад.ика...
    Оставам с впечатление, че и собствениците на някои нови изчадия са наясно с възможните проблеми. Предполагам, че поради това за всяко мърдане извън залива си наемат квалифицирани и най-вече способни да се справят с извънредните ситуации хора. При сигурни и безпроблемни конфигурации май доста повече щяха да си ги карат сами. Или както казва моят механик в Гърция: "... морската вода с поразиите които прави е най-добрия ми приятел."
    Първия път ми мина покрай ушите и се сетих чак когато ми отказа основния двигател заради окислена букса на компютъра. Та проблемите за едни са си възможност за препитание на други. Май.
    GPS системи https://www.easytracking.bg/
    Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

    Коментар


    • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
      Каква е целта на това упражнение?
      Спестяване на средства, или?

      Ми представи си една S класа от новите с окачване на 126ца с все дизеловия мотор и скоростите в нея - не ти е проблем ако ти спре обдухването на седалката или подгряването на волана,караш без него,но е проблем ако я намериш легнала на паркинга и реве за дильра пьк ти си у Африка на сафари с нея.

      Е те това е упражнението - знаят кое как да се прави ма не го правят и се строи сбирщайн.Е оная сьс Слона от Аляска,собственика строи пьтища,мостове и тунели там,капка масло нямаше под моторите,а те на 2600 часа,но вьпреки това отказа една от електронните станции,мотора ти и да е чук все тая,трансмисии не включват.
      В сьщото време докарах една от СФ до МДР на 4 години,карах я нова на 11 часа на мортора,собственика някакво шефче в една от големите банки тук.Ми под моторите чорба,каквото е имало да тече е текло,единия масло имаше ма другия поне трудно му се сипва / пьк не им идва на акьла да му сипят през щеката за маслото /малко нямаше,часове под 600.

      А де,ония Аляскаджията какво и да му дадеш ще е кукла / и друга лодка сьм му карал,далеч по-кекава от тая и пак беше кукла /а на тоя банкерчето какво и да хване ще е на дрЕб ма такива като него определят модата пьк тя е кекав мотор с електроники,как така ще му бучи и пуши 300 дизел..........ма бучи и пуши винаги,а не само като е около дильра.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

        Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
        Оставам с впечатление, че и собствениците на някои нови изчадия са наясно с възможните проблеми. Предполагам, че поради това за всяко мърдане извън залива си наемат квалифицирани и най-вече способни да се справят с извънредните ситуации хора. При сигурни и безпроблемни конфигурации май доста повече щяха да си ги карат сами. Или както казва моят механик в Гърция: "... морската вода с поразиите които прави е най-добрия ми приятел."
        Първия път ми мина покрай ушите и се сетих чак когато ми отказа основния двигател заради окислена букса на компютъра. Та проблемите за едни са си възможност за препитание на други. Май.
        Препитание АКО се пребера ма тук положението е Ауууу колко ми е отговорна и напрегната работата,тая лодка трябва да вьрви..........на тебе ли бре келеш,и да спре ти си до гьзь на жена си,аз сьм на камьните..........или като едно време бащата пилот с тия от РВДто - ма много им било напрегнато,стачка ще правят,а той се хили и вика И какво рискуват,да им уцеля кулата ли та ега се нарани някой???
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

          Шефче, тоя от Аляска не си ли търси бугарски земемер
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

            Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
            Шефче, тоя от Аляска не си ли търси бугарски земемер

            Не сьм питал,само глупости си говорим с него - лодки,мотори,орьжие,нефт,Калифорния,риболов,мечки.......те такива простотии
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
              Каква е целта на това упражнение?
              Спестяване на средства, или?
              Ясен ти е отговорил- заради факта, че на някои хора, ако компютърчето им угаси мотора, няма да се приберат в тях. И плащат през носа да нямат компютърчета. .
              За да се разбере за какво говоря, има една тема "проблеми с морската електроника", тая ясно е описано къде е проблема.
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

                Значи старото чурдисало дървено корито с "Перкинса" с редовата помпа и канчето за дрениране на дъното е най-сигурно, но е бавно, трудоемко и харчи много съпоставено с всичко по-ново. Няма най-елементарните уреди като температура, оборотомер, няма и генератор... Няма и мачта на която да опънеш чаршаф като свърши нафтата. Ама света върви напред макар, че все още мигрантите наблягат на веслата.

                П.П. Не разбирам от корабо/лодко/плаване, само размишлявам за техническия прогрес в океана.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

                  Еми... като си правиш експедиционна машина за скитане по света, с какъв двигател искаш да е ?
                  Д4Д или 300Д ?

                  Коментар


                  • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

                    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                    Значи старото чурдисало дървено корито с "Перкинса" с редовата помпа и канчето за дрениране на дъното е най-сигурно, но е бавно, трудоемко и харчи много съпоставено с всичко по-ново. Няма най-елементарните уреди като температура, оборотомер, няма и генератор... Няма и мачта на която да опънеш чаршаф като свърши нафтата. Ама света върви напред макар, че все още мигрантите наблягат на веслата.

                    П.П. Не разбирам от корабо/лодко/плаване, само размишлявам за техническия прогрес в океана.
                    Не. Точно обратното., слагаш електроника, ама така я слагаш, че да гледа и да казва, а не да мисли и да взема решенията вместо тебе.
                    Взимаш стар Перкинс, рециклираш го, и го слагаш в чисто нова лодка. На перки са му накичваш всякакви сензори- за колко харчи /на маркучите на нафтата/, температури, че и термокамера в машинното съм имал- много лесно го виждаш дали загрява.
                    На резервоарите, вместо компютърче да ми казва колко нафта имам, се слагат 2 крана, един на дъното, един в горния край, свързват се с прозрачен маркуч, маркуча се маркира. Или така я правиш, че да можеш да бръкнеш с дръжката на метлата и да видиш нивото в резервоара. И на дъното на резервоара има канела за да точиш по чаша след като си заредил с нова нафта /текне ли вода, ритай бензинджията/.

                    Контрола върху мотора и трансмисията се извършва с кабели а не с компютърчета.

                    Всичко силово се бута с хидравлика и се оправлява с лостове а не с компютърчета.

                    Вратите са механични, нямат компютри, кенефите, и те...

                    Горе на мостика редиш каквато електроника искаш, ама да е несвързано едно с друго, от датчиците та до електрическото захранване. Шалтерите стари, Сименс или Бош...

                    Тия горните неща ще ги направят само поръчково, и ше бъде поръчано само от човек дето много ги разбира нещата. Напредъка в технологиите го ползват за шарена блесна, е, не всеки е шаран /знам бе, шаран на блесна.../.
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

                      Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                      Еми... като си правиш експедиционна машина за скитане по света, с какъв двигател искаш да е ?
                      Д4Д или 300Д ?

                      Извади снимка на акули,камьни и парчета лед,че като спре не е като да отворя вратата и да и препикая гумата от злоба.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        ... Ауууу колко ми е отговорна и напрегната работата,тая лодка трябва да вьрви..........на тебе ли бре келеш,и да спре ти си до гьзь на жена си,аз сьм на камьните..........или като едно време бащата пилот с тия от РВДто - ма много им било напрегнато,стачка ще правят,а той се хили и вика И какво рискуват,да им уцеля кулата ли та ега се нарани някой???
                        Встрани от спора електроника/механика - винаги ще има спор между експлоатанти и поддържащи техниката, просто защото имат различни знания и задължения...
                        Ей-го - на главата на РВД висят хиляди животи, но не и неговия личен. Зад пилота - неговия личен и още десетина -стотина пътника... Вече е въпрос на психика кое ще е по-натоварващото.. Освен това РВД трябва да 'регулира' цялото ято, при което да взема компромисни решения, чест в ущърб (отклонение от желаният профил) на някой от пилотите - е как да бъдат обичани... От друга страна когато РВД даде команда, а пилота не я изпълнява точно или с желаното темпо (може и по обективни причини) - как да бъде обичан от РВД-то
                        Същото е и при корабите - в по-калпавите екипажи често има конфликт между механици и навигатори... Едните искат бързо и безпроблемно действие, а техниката не винаги го позволява.
                        Предполагам на студен двигател не започваш да му даваш ходове Освен това чисто психологически капитанът иска лодката/корабът да е като лека кола - чукнеш и той да тръгне. Е да ама ако го направи - ще потроши техниката.
                        В резултат - капитана ядосан на механика що не му тръгва коритото веднага, механика ядосан на капитана що му е потрошил техниката Наскоро приятел - КДП разправяше как след целодневен дрейф в опит да запалят двигателя (без грам електроника между другото) били на 30 минути от скалите, спасителя бил на час път, а мАторя не пали и не пали... Та са се чували остри реплики от капитана към механика, от механика към корабособственика (стоял си в офиса и не осигурявал резервни части и консумативи, което пък от друга страна си е чист и не винаги обоснован разход на пари ) и т.н. и т.н.

                        Общо взето - няма угодия...

                        Това пак си е екшън, ама къде по-интересни са разказите по темата - айде давайте продължението - например 'ледени' снимки, че да се адаптираме към зимата
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

                          Имам малко ма не ми ги качва форума нещо,трябва да му ги засиля на Венци да работи над тях......ма може да е пиян от снощи
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

                            Ей, живот си живеете по тия лодки!!

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot 2017-10-06 at 6.30.12 PM.jpg
Прегледи:1
Размер:71.0 КБ
ID:5769182

                            Коментар


                            • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

                              Тези снимки са вече в Канада!!! Караме към Принц Рупърт, да "минем границата".











                              Навлизаме в залива. Културно че да не ни изгонят.

                              Коментар


                              • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

                                Процедурата с "преминаване на границата", ако може да се нарече така, се състоеше от едно телефонно обаждане. Нашия капитан ни събра паспортите и издиктува инфото по телефона буква по буква и цифра по цифра на отегчен служител на друата страна на жицата. Дадоха ни един справочен номер, който удостоверяваше че сме легални, и айде из града.

                                Това май беше старата сграда на яхтения клуб





                                Скривалище от мечки



                                Абе къде сме бе???







                                Това рибарско кану е дошло от Япония

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X