Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Екшъните с Benzboss и Nicksd

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение

    Венцо ти си карьк,не бягай от отговорност...
    Ма което си е вярно, вярно си е. Тръгваме с Венци за Сан Франциско преди 4 дни. Намираме лодката, тя пали, тръгваме, времето ОК, никакви нерви /е, навигацията се ебава, ма то си е нормално за електроника/. Аз съм с едно на ум, Венци каръка е на борда, не смея да се съблека... Пристигаме в Сан Франциско, всичко ОК, само дингито на горната палуба си изскуба планките за закрепване, ама то с джамждийски винтчета, толкоз...
    Паркираме лодката, собственика идва, с кеф ни плаща... Бе викам, Венци не бил карък. Качваме се в таксито, отиваме на летището, ПОЛЕТА ОТМЕНЕН, други няма. Венцииииии.......!!!!!!&/)?!:$,

    Ставам суеверен...
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

      Пак като не си спал на летището ......аз съм спал,забравих да ти кажа да си носиш спалния чувал като си с Венцо
      Последно редактирано от BENZBOSS; 13-09-17, 22:23.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

        Кептън, а Слона да го прибереш на топло (стига си е играл с леда да не му изстине ....хоботчето)
        .. и да щракне малко снимчици на Малии-ти-мото ...Маритимото де.
        Нали щеще да го играе и книговезец и душеприказчик )

        Коментар


        • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

          Той сега ракийка пийва явно и не му е нито до снимки, нито до писане ....

          Коментар


          • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

            Снима делфини той,по фанелка на носа на Маритимото,тормозете го за снимки него,а аз ще лъжа само,той да маже
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

              Слонее... дай снимките, Слонеее.

              Коментар


              • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

                Докато Асен, Слончето и компания броят мечките в Аляска, аз да ви разкажа набързо за лодчето дето закарахме с Николай.

                Дядка пенсионер.. Живеещ на доста приятно място - Коронадо, квартал на Сан Диего.
                За да стигнем до лодката, минахме от улицата, през хола му, кухнята, верандата и хоп на частният кей...












                Ето го лодчето.
                Много приятно.












                Първа спирка за зареждане - Санта Барбара.
                На пристанището кипи живот.

































                Заредихме 160 галона нафтица..
                И айде пак ..

                Вечерта затрещя яко. На радара се вида бурята.






                На сутринта леко и спокойно.

                Разрових се из нещата на собственика. Не е много правилно, ама ми беше скучно.
                Определено е ценител






                Времето нагоре приятно..



                2-ра спирка за зареждане - Монтерей.
                130 галона сипахме.









                Късно вечерта след доста търсене си намерихме марината и слипа.
                И вече спахме на тихо.









                На прибиране се оказа ,че полета ни е отменен.
                Та ми се размина Вегас.Имахме 3 часа престой там.
                Взехме рентълка, и след 8 часа бяхме в Сан Диего.

                Рапорт даден

                Коментар


                • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

                  Това не е ли Гранд Банкс? Един приятел-немец бе помолил да съдействаме във Варна на две познати холандски семейства, които пристигаха с две такива параходчета - то се оказа, че имало клубове на собствениците на тези яхти и всички се познават...
                  Учуди ме вместимостта като видиш компактния външен размер (огромният луксозен 'хол' на мостика) и 'гъделите' - под палубата на кърмата имаха помещения дори за комплект напълно оборудвани сгъваеми колелета По спалните и служебните помещения на долна палуба не съм ходил. Автономността им според собствениците бе над 1200 мили. Едното бе с 2х400к.с. Къминс, а другото май бе с един винт и слабо двигателче... Според собствениците малкото правело на икономична около 7-8 възла, ама горяло около 7л/час при такъв режим Голямото при такъв режим имало почти същият разход Тези юнаци (доктори) всяка година си правеха по едно няколкомесечно лятно плаване - предишната година бяха изкарали 4-5 месеца в центъра на Лондон, а на следващата тъкмо бяха слезли по Дунава с крайна цел Турция, ама покрай събитията там се преориентираха към Гърция Хубав параход...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

                    Ами това е Бенетау Траулер.. ама само името му е траулер.

                    Собственика държеше да го караме с 2600 оборота - 14 възела - 14 галона на час..
                    Разбира се.. нямаше как постоянно с толкова. Със 7 възела харчеше 2.5-3 галона.
                    Тази е с един Къминс. Ама какъв.. Ник ще каже.

                    Коментар


                    • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Аз съм от софето, ама в осми клас ни учеха, че няма солен лед.
                      Аз пък продължих да уча и след осми клас...... та до ден днешен даже!
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

                        Benereau Swift Trawler 34' беше това. В сравнение с Grand Banks е доста по-бързо, по-леко, клати повече, по-"пластмасово", по-евтино. Гранд Банкс са много популярни в района на Сиатъл и западния бряг на Канада. Много готини лодки, скъпички, с доста голямо количество нафта. Новите са бъкани с електроника, старите са по-добри.
                        Даже и за Trawler, 2 мотора, или поне аварийна система за придвижване вързана към главния вал, според мене е задължителна. Еле за нещо с автономност 1200 мили /не са те излъгали, ако го кротнеш на 6.5-7 възла, ще ги направи/.
                        Къмингса долу хубав, ама само един /на 40' и 44' са по 2 мотора, ма те пък Волво. Май и Янмари съм карал де/. И понеже е само един, да си бяха направили труда да му ръгнат сдвоени горивни филтри, че поне да не се налага да го гасиш и заради това. Аааа, и естествено е бъкан с електроника /успех с нея, носете си библия/.
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

                          Благодаря за пояснението Ники... Просто като силует много ми заприлича на Гранд Банкс... Оказа се, че у Европата също са доста популярни...
                          За бързината - май зависи какво моторче ще му сложиш - гледам някои правят и 32 възла (с Волво) Единия от 'нашите' май правеше някъде 20, ама не го караха на толкова, защото втората лодка си бе слабичка, а и разходът сам знаеш как е за дълги преходи с такава скорост
                          За нафтата - тук си поръчаха към 2.5 тона нафта, ама май щяха да си я разделят на двете лодки... Което пак не е малко де
                          Последно редактирано от slowtraveler; 14-09-17, 18:46.
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

                            Прибрахме се,Сашо беше папарака,него тормозете за снимки,трябва да има около 200 поне
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

                              Тормоз,тормоз,тормоз!
                              Няма страшно в умирачката...
                              Страшното е да си жив!...

                              Коментар


                              • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

                                Бий ме бий ме.....пак ще те обичам........

                                Оплакваш ли се?На Сашо се оплачи,аз не съм снимал
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X