Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Плаванията на Sail and Drink Team "Nadenica"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • На следващият ден поехме по познатият маршрут наобратно.
    Плана беше прост - къпане в залив на Меганиси и след това към Нидри.







    Няколко часа мотаене в залива



    Нидри е едно отвратително място, но ни беше удобно като разположение.
    В апликейшъните за морска навигация пишеше за понтон на един хотел който може да се ползва.
    Намерих го, въртях се отпред никой няма.. един възрастен англичанин все пак отиде да извика някакъв човек от хотела и той ни каза да пристанем там че няма проблем.
    Оказа се не лошо място. За 15 евра на нощ имаше ток, вода, душове, и тоалетни. И 2 басейна .. не че морето беше далече.. и бар.



    Коментар


    • Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
      Леле Венци, какви красоти си видял....браво!
      Догодина ме вземи с теб, поне прясна риба ще си отядете...
      Един от предните дни за теб се бях сетил.
      Гледам един възрастен чичка, ама отдалече се мъчи нещо с котвата на една малка лодка.
      Пуснах големия зуум ..



      Викам нема как да е Чинела. Без въдици е тръгнал.

      Коментар


      • Голяма мъка, защо не помогнахте?
        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
        Ford Fiesta 1.4 Tdci

        Коментар


      • Последният ден беше най мързелив.

        От Нидри тръгнахме да търсим нещо по-приятно заливче, но имаше южен вятър и все клатеше лодката неприятно.
        В крайна сметка се скрихме пак на Меганиси.



        Преди да тръгнем, си викам, чакай да хвана все пак нещо ,че Чинела ще ме тормози.

        Разбира се , тия риби се ловят на гола кука. Въртят се около лодката като пуснеш тоалетната. Не съм я докосвал. Гнусна работа. Но пък нашенци ги ловят с тонове и ги ядат..



        Водата е уникална там.





        Следобедно леко, леко и се занесохме до началната точка. Там момчета от фирмата помогна да оправим лодката, изчакахме да направим чек-аут-а.

        Като мина всичко , взехме колата и отидохме на вечеря в Лефкада. Да видим малко народ и ние.



        На сутринта времето взе вече да се разваля. Позадуха но ние вече приключихме с плаването за тази година.



        Доста спокойно плаване, без нерви, без проблеми. Единствено имаше проблеми с електрическите тоалетни на лодката.
        Който е измислил тая глупост, ръцете там да му останат.

        Като натоварихме багажа поехме по дългият път до София.

        Разбира се задължителна спирка в Метсово.







        След седмина на калмари , време си му беше да заблажим.




        Толкова за тая година. Догодина ако е рекъл Господ - пак.

        Коментар


        • Благодаря!
          Георги Танев (0+)
          Land Rover Discovery 1 300 TDi
          Land Rover Club Bulgaria
          0887 930 238, 0878 797 768

          Коментар


          • Браво Венцо! Пусни скоро пак някое плаване, може да е измислено и със стари снимки, пак ще е интересно!
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • trapper
              trapper коментира
              Редактиране на коментар
              Ми да, питието определя съзнанието!

            • s_s1
              s_s1 коментира
              Редактиране на коментар
              Към trapper: Мдааа.... Питието определя битието.

            • old tramp
              old tramp коментира
              Редактиране на коментар
              Май е обратното, а ?

          • Тия точки си ги слагам на плотъра,че имам идея 😳

            Мерси Венцо, жив и здрав да си
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


          • Благодаря за споделения разказ. Мноо добре ти се получава, продължавай да разказваш, харесай си някоя точка в морето или малък архипелаг и давай. Имаш верни фенове!
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              Тия точки си ги слагам на плотъра,че имам идея 😳
              Ахаа...сигурно искаш да наемеш лодка със шкипер и да обикаляш по гръцкото море.
              Не ти ли става лошо, когато се клати лодката?
              There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
              No wahalla.

              Коментар


              • BENZBOSS
                BENZBOSS коментира
                Редактиране на коментар
                Пари за глупости не давам,че наистина ми става лошо само като си помисля. Ще се пробвам пак сам ма а да видим кога ще е

            • Предполагам че е напълно е нормално да му става лошо ако не е той капитан.

              В морето не знам ама на сушата повечето шофьори са така.

              Коментар


              • Здравейте. Аз съм нов ентусиаст и желая да си купя ветроходна яхта втора употреба. бюджетът за яхтата ми е около 10000 евро. Ще я управлявам сам или с още един колега. Идеята ми е за разходка с лодка, риболов, ядене , пиене, поддръжка. Ще я оставям в гр. Царево. Насочил съм се към Дюфур, Жано, Хънтър. Можете ли да ме подготвите за това, което ми предстои и как да оглеждам набелязаните яхти дали са читави.

                Коментар


                • Венци- малкия
                  Венци- малкия коментира
                  Редактиране на коментар
                  Разгледай раздела. Има доста изписано точно по този ..мерак. Успех.

                • tony553
                  tony553 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Колега, ще те разочаровам. За тия пари, ветроход? Няма да ти стигнат, само за ветрила и текелаж.
                  За тия пари и потънала на дъното, няма да се класираш! Ако искаш нещо с мнооого компромиси (по оборудването), като мин. €25К

              • Намери някой който ги разбира и го взимай с теб,че идея как се купува Жано за 10 бона аз нямам пък уж ги чувам нещата
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • Има един 7.60м Дюфур в Сарафово. Виж го в мобиле.Даже ще ти останат.

                  Коментар


                  • Сега завършвам курс за капитан 40БТ и курс за ветроходство. Намерих една ветроходна яхта за около 20000 лв на рибарското селище в Крайморие. Отвън изглежда все едно сега я вадят от завода. "Екюме де Мер" - Френска изработка от 1979г, 8м. Всички удобства за навигиране и нощувка. Има тоалетна, кухненско. Спасителното оборудване също остава. Безплатен паркинг осигурява собственика докато не си купи нова яхта. Жълта е. Ако потъвам ще се забележи отдалеч. В Сарафово ходих. Там са гробници, с течове. За основен ремонт. Аз не разбирам още от ремонти и не искам да се занимавам поне 7-8 месеца след закупуването. В края на сезона ще я вадя за почистване.

                    Коментар


                    • лошото е ,че всеки с яхта иска да я продаде и да си купи по- голяма. 8м била малка и викат да си купя голяма и това да е до края на живота.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X