Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фолкбот 26

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фолкбот 26

    <div>Здрасти отново.</div><div>Ето ниакой снимки на Фолкбота, който купих преди 2 години за 3200 евро,без двигател с три стаксела и грот,мивка,печка,тоалетна и въжета, кранци и т.н.</div><div>Доста неща промених, малко ми бе тъжно като я продадох-малка, евтина лодка направих я стендинг, смених целия такелаж с нов, който заплетох, изолаций, динги с колела и куп други неща.... а стъпала на мачтата... Много добра лодка, вдигнах коокпита подобно на "Jester"на Хаслер, но и вдигнах и кабината.</div><div>Купих Хаслер ветрови автопилот СП 2... а бе убиец лодка по моите си стандарти.</div><div>И един хубав ден един приятел с Сейбър 28 туийн кил излязохме заедно и видях, че той качва почти като мен и прави 6 възла.</div><div>След няколко дни излязох с него с неговата лодка, за първи път карах туинкил и бях изненадан... даааа , бях чел , че не качват добре като лонг или фин кил, но това си е друго когато ти пробваш, да лодката вървеше чудесно- аз съм круизер не реисър.</div><div>Преимуществата на тин кила са , че можеш да се навреш на всиакви закрити заливчета реки и т.н. и не ти пука за отлива, но трябва да се внимава да не седнеш... сядането е опасно за всички всъщност.</div><div>Още в България се оглеждах за Хърли22, но фин/лонг кил- чудесна лодка- малка, но доказана лодка, с добро оборудване и мераклия на руля ще отиде поооочти навсякъде.</div><div>Купих Фолкбоат в последниа момент, преди да отида в холандия за едно Х 22- видях обавята и звъннах.... и фанах самолета... и я купих.</div><div>Фолкбот всъщност е шведски спортен дизайн от 41 година,нисък борд, голям баласт процент и т.н. също доказана лодка, 26 фута.</div><div>В пристанища с отливи винаги трябва да внимавам къде и за кого се връзбам, да слагам баласт от кум страната на стената за да полегне навътре като седне, но не бива да поляга много защото ми се наложи да си поправям един път една от стоиките на леерите.</div><div>С туинкил лодките нямаш такива грижи, влизаш ис като пиж в пристаноще, река, или залив- закътани, питаш ниякои как е дъното ако незнаеш и си дропваш котвата.</div><div>Та в тоя ред на мисли... а латвиеца от който я купих си купи от Уелс циментово Хартли 38, докарах ме я на 1 март за рожденния ми ден, със неработещ двигател и в залива на Дъблин се прееба и управлението... та се научих да попържвам и на латвииски. Заплетохме нови проволки за руля и се прибрахме в Балбриган. </div><div>Та той не беше доволен от лодката си и зе да мисли да я продава, гледа "Бриза" и се умисля завалията, та му казах- виш Арти аз ще поогледам пазара за Хърли 22 туинкил и ако намеря нещо да ми хареса ще говорим пак.</div><div>И така намерих сегашната ми лодка</div><div>- добър ден, още ли се продава лодката</div><div>-да</div><div>-ок , идвам да я купя след 2 дни</div><div>-от де</div><div>- от Дъблин</div><div>- а бе ти луд ли си там лодки нямате ли си</div><div>-има ама не Хърлъ 22 туинкил</div><div>-ок аз ще връщам купивачи ако се обадят докато доидеш</div><div>-чудесно</div><div>зззъъърррррр</div><div>-Арти имам лодка да купувам( а той вече бе продал неговата)</div><div>-ок идвам да говорим</div><div>-взех му 5000 ЮК паунда и му върнах лодката</div><div>Ферибота...влака... лодката...</div><div>-ок харесвами ето ти 1700 паунда</div><div>- ок- направихме договора, бирирахме по бира и алл дъ бест май френд...</div><div>Ух, угладнях, отивам да спретна салата и да ударя от на Бате ракията и да похапнем, че ми прималя...</div><div>Slainte- чете се слонче и значи наздраве на келтски.</div><div>Дандо. Здрасти отново.</div><div>Ето ниакой снимки на Фолкбота, който купих преди 2 години за 3200 евро,без двигател с три стаксела и грот,мивка,печка,тоалетна и въжета, кранци и т.н.</div><div>Доста неща промених, малко ми бе тъжно като я продадох-малка, евтина лодка направих я стендинг, смених целия такелаж с нов, който заплетох, изолаций, динги с колела и куп други неща.... а стъпала на мачтата... Много добра лодка, вдигнах коокпита подобно на "Jester"на Хаслер, но и вдигнах и кабината.</div><div>Купих Хаслер ветрови автопилот СП 2... а бе убиец лодка по моите си стандарти.</div><div>И един хубав ден един приятел с Сейбър 28 туийн кил излязохме заедно и видях, че той качва почти като мен и прави 6 възла.</div><div>След няколко дни излязох с него с неговата лодка, за първи път карах туинкил и бях изненадан... даааа , бях чел , че не качват добре като лонг или фин кил, но това си е друго когато ти пробваш, да лодката вървеше чудесно- аз съм круизер не реисър.</div><div>Преимуществата на тин кила са , че можеш да се навреш на всиакви закрити заливчета реки и т.н. и не ти пука за отлива, но трябва да се внимава да не седнеш... сядането е опасно за всички всъщност.</div><div>Още в България се оглеждах за Хърли22, но фин/лонг кил- чудесна лодка- малка, но доказана лодка, с добро оборудване и мераклия на руля ще отиде поооочти навсякъде.</div><div>Купих Фолкбоат в последниа момент, преди да отида в холандия за едно Х 22- видях обавята и звъннах.... и фанах самолета... и я купих.</div><div>Фолкбот всъщност е шведски спортен дизайн от 41 година,нисък борд, голям баласт процент и т.н. също доказана лодка, 26 фута.</div><div>В пристанища с отливи винаги трябва да внимавам къде и за кого се връзбам, да слагам баласт от кум страната на стената за да полегне навътре като седне, но не бива да поляга много защото ми се наложи да си поправям един път една от стоиките на леерите.</div><div>С туинкил лодките нямаш такива грижи, влизаш ис като пиж в пристаноще, река, или залив- закътани, питаш ниякои как е дъното ако незнаеш и си дропваш котвата.</div><div>Та в тоя ред на мисли... а латвиеца от който я купих си купи от Уелс циментово Хартли 38, докарах ме я на 1 март за рожденния ми ден, със неработещ двигател и в залива на Дъблин се прееба и управлението... та се научих да попържвам и на латвииски. Заплетохме нови проволки за руля и се прибрахме в Балбриган. </div><div>Та той не беше доволен от лодката си и зе да мисли да я продава, гледа "Бриза" и се умисля завалията, та му казах- виш Арти аз ще поогледам пазара за Хърли 22 туинкил и ако намеря нещо да ми хареса ще говорим пак.</div><div>И така намерих сегашната ми лодка</div><div>- добър ден, още ли се продава лодката</div><div>-да</div><div>-ок , идвам да я купя след 2 дни</div><div>-от де</div><div>- от Дъблин</div><div>- а бе ти луд ли си там лодки нямате ли си</div><div>-има ама не Хърлъ 22 туинкил</div><div>-ок аз ще връщам купивачи ако се обадят докато доидеш</div><div>-чудесно</div><div>зззъъърррррр</div><div>-Арти имам лодка да купувам( а той вече бе продал неговата)</div><div>-ок идвам да говорим</div><div>-взех му 5000 ЮК паунда и му върнах лодката</div><div>Ферибота...влака... лодката...</div><div>-ок харесвами ето ти 1700 паунда</div><div>- ок- направихме договора, бирирахме по бира и алл дъ бест май френд...</div><div>Ух, угладнях, отивам да спретна салата и да ударя от на Бате ракията и да похапнем, че ми прималя...</div><div>Slainte- чете се слонче и значи наздраве на келтски.</div><div>Дандо. <br>Е немога да намеря как да кача снимки... де е бутона... брато ще ти пратя снимки и ти ги качвай. Неам нерви за това...</div>

  • #2
    От: Фолкбот 26

    Брато, аз снимки ще кача, но ми изтекоха очите от тез писания! Удряй по някой нов ред бре. Или пиши по-кратко. Че то заприличва на есе . Че си го и писал два пъти... Зарежи тоз смартфон. Лаптоп съм ти пратил. На Фолкбота снимки имам някъде. Прати ми на Хърлито.

    Коментар


    • #3
      От: Фолкбот 26

      обещаните снимки
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-08-24 19.13.01.jpg
Прегледи:1
Размер:157.6 КБ
ID:5658731
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-11-17 10.55.00.jpg
Прегледи:1
Размер:77.0 КБ
ID:5658733
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:дандо.jpg
Прегледи:1
Размер:61.3 КБ
ID:5658736
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:лодка2.jpg
Прегледи:1
Размер:172.0 КБ
ID:5658737
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:лодка3.jpg
Прегледи:1
Размер:163.7 КБ
ID:5658738
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:лодка4.jpg
Прегледи:1
Размер:176.2 КБ
ID:5658739

      Коментар


      • #4
        От: Фолкбот 26

        Ееее, толкова време да пиша за Джордан серия дроуг... обяснения и т.н. как и кво съм направил и то да не излезе нищо...
        Затова пък тази публикация е излязла двойна...убий ме ако знам

        Коментар


        • #5
          От: Фолкбот 26

          Много прилича на "Балтийка".

          Коментар


          • #6
            От: Фолкбот 26

            Да, но по малка и пластмасова. Чудесна лодка,корпуса е стъкломат/пяна/стъкломат лека и здрава конструкция, с висок баласт.
            И ако си налепи отвътре изолация си е направо топло.
            Много са популярни в скандинавските страни, западна европа, Сан Диего...
            Мисля, че в Тайланд още ги произвеждат.

            Коментар


            • #7
              От: Фолкбот 26

              а това са снимките на Хърли 22
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20141222_110714.jpg
Прегледи:1
Размер:98.3 КБ
ID:5661043
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150216_222536.jpg
Прегледи:1
Размер:128.1 КБ
ID:5661044
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150420_184800.jpg
Прегледи:1
Размер:189.8 КБ
ID:5661045
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150420_185030.jpg
Прегледи:1
Размер:92.8 КБ
ID:5661046
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150420_185059.jpg
Прегледи:1
Размер:106.6 КБ
ID:5661047
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150130_104536.jpg
Прегледи:1
Размер:127.5 КБ
ID:5661048
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150130_104559.jpg
Прегледи:1
Размер:111.3 КБ
ID:5661049

              Коментар


              • #8
                От: Фолкбот 26

                Брато за Хърлито мислих отделна тема, ще има още снимки...
                Видео става ли или да качвам в юг уж и да пращам линкове?

                Коментар


                • #9
                  От: Фолкбот 26

                  Брато качи снимки на кокпита на Фолкбота и кърмата.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X