Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Утки, краспици, гротове и шкаторини- чат- тема за лодки и плаване без конкретика

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Утки, краспици, гротове и шкаторини- чат- тема за лодки и плаване без конкретика

    ----- МОД -----
    Спама тук
    ----------------



    Бенц, с тези оферти как ей така "на майтап" ще ти цъфна на вратата, само по джапанки и шорти (ще купуваме каквото трябва на място), не е истина направо... Само трябва да е някоя "друсни полянка" курса, че ще ни се види коритото тясно иначе (ако ме хване морската болест). Пълно сухоземно съм, но ако падна зад борда, със сигурност няма да се удавя веднага...

    П.П. - Извинявам се за спама...
    Последно редактирано от Венци- малкия; 07-05-15, 20:54.

  • #2
    От: AIS катамаран Фата Морганa- МarineTraffic

    Недей в тая тема,че ще ми се сьрди автора и,пускай друга,друсат ме мамо,поливат ме.......и там ще ти обясня как се тьрси пьлен екипаж на Волво 60 кьде 2 броя от тук до Панама с опция до Нова Скотия,аз срещу брата кушия 10 000 километра.Баш Друсни полянка си е,ако не умреш от мька ще сьбереш материал за внуците пред кьмината кьде месец поне
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: AIS катамаран Фата Морганa- МarineTraffic

      /офф Айде пускайте тема с морските ви истории

      Коментар


      • #4
        Утки, краспици, гротове и шкаторини- чат- тема за лодки и плаване без конкретика

        Коментар


        • #5
          От: AIS катамаран Фата Морганa- МarineTraffic

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          Недей в тая тема,че ще ми се сьрди автора и,пускай друга,друсат ме мамо,поливат ме.......и там ще ти обясня как се тьрси пьлен екипаж на Волво 60 кьде 2 броя от тук до Панама с опция до Нова Скотия,аз срещу брата кушия 10 000 километра.Баш Друсни полянка си е,ако не умреш от мька ще сьбереш материал за внуците пред кьмината кьде месец поне
          Готово Кептън - ти и братО ти сте! : http://www.offroad-bulgaria.com/show...95#post2758795

          Коментар


          • #6
            От: Утки, краспици, гротове и шкаторини- чат- тема за лодки и плаване без конкретика

            Марто, подхлъзнат ли те.. обади се, да ти разкажа какво те чака

            Коментар


            • #7
              От: Утки, краспици, гротове и шкаторини- чат- тема за лодки и плаване без конкретика

              Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
              Марто, подхлъзнат ли те.. обади се, да ти разкажа какво те чака
              Направо започвай да разказваш! Аз съм си подхлъзнат по рождение...

              Виж темата за предстоящата експедиция в Мароко - Гошко ме нави точно за една минута...

              Коментар


              • #8
                От: Утки, краспици, гротове и шкаторини- чат- тема за лодки и плаване без конкретика

                Току що пристигна въпрос за една която сме карали от Енсенада до Сан Франс и Хавай,сега я искат в Сиатъл или 2500 мили,лодката Хансе 540 която прави над 200 мили на ден ако има кой да я пляска.Плаването около 2 седмици.Един имам в предвид,сега мисля за брата на другия и ако някой му се мокри да пише,че капиите се заемат много бързо.Не че ви подхлъзвам де ма аз ако бях......
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #9
                  От: Утки, краспици, гротове и шкаторини- чат- тема за лодки и плаване без конкретика

                  Недей така бе човек, иде ми да скъсам синджира....

                  Коментар


                  • #10
                    От: Утки, краспици, гротове и шкаторини- чат- тема за лодки и плаване без конкретика

                    В понеделник още отивам за американска виза и като ме питат за целта на визитата ми, ще им покажа темата, щото иначе няма да ми повярват, че ще си вдигна гъза на другия край на света и ще изхарча една торба с пари, за да се возя на лодка и да ловя риба...

                    Бенц, имай предвид, че съм тотален "куфар" и освен да шетам в камбуза (тука ме бива много), да разправям вицове (и за това разправят, че ме бива много) и да ви тикам към пиянство (тука имам дипломи и грамоти още от ученик...), за друго на вода не ставам. Виж - на сухото ако нещо закъсаме (имам предвид наистина много широк диапазон от ситуации), мога да бъда безкрайно полезен и ефективен...
                    Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 08-05-15, 16:21.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Утки, краспици, гротове и шкаторини- чат- тема за лодки и плаване без конкретика

                      Вземи си една пьк аз след малко сядам да му драсна 2 реда и да видя кога я иска,че следващия месец нещо сме заети.

                      Ставаш за много неща - рьчка за лебедка можеш да вьртиш,вьже можеш да отпускаш и да дьрпаш,3 вьзела ще те науча как се правят за 10 минути и това ти трябва през океана,радара ще го видиш,алармата ще я чуеш,вода можеш да вадиш с кофата / че тая е пьрва генерация и потьваше 3 от 3 /,риба можеш да чистиш и да вьртиш скарата,бири можеш да мяташ,салата да режеш,мрьвки...............Другото е старт от Хавай на десен халс,вятьр 20-30 вьзла с тежка океанска вьлна,пьрвите 5-6 дни сме на сандвичи и скокчета по вьлните и като качим горе почваме да се ослушваме за бурички които натискат по тия ширини.Е там е веселото ма ще сме на 2000-3000 километра та няма слизане вече.
                      с тая лодка сме били и на 60 вьзла вятьр,правили сме и над 200 мили на ден както и скорости по 15-16 вьзла,кофтито е,че матрака в предната спалня се бие в тавана като я подкараме срещу вьлната ма това са подробности,като дойдеш ще видиш


                      М то само това да е
                      Последно редактирано от BENZBOSS; 08-05-15, 17:14.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #12
                        От: Утки, краспици, гротове и шкаторини- чат- тема за лодки и плаване без конкретика

                        Първоначално публикуван от divein Преглед на мнение
                        Недей така бе човек, иде ми да скъсам синджира....
                        А какво чакаш още?Волвото ще го видя тия дни и ще видим дали 2 лодки трьгваме заедно или само една,не е ново,на около 15 годинки да е ма е било поне един пьт около света,а едното май има и предни места на Сидни-Хобьрт та тия лодки го могат.За каса бира бас обаче АЗ карам срещу брата едно 6-7 000 километра и дупе да им е яко на тия горе,за Панама до Канада още го мислим.

                        Волво 60 резачка,кенефа е карбон без капак да не му тежи или по нашенски Формулата на Шумахер от преди 15 години мммммммакя му и трьн
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #13
                          От: Утки, краспици, гротове и шкаторини- чат- тема за лодки и плаване без конкретика

                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          Вземи си една пьк аз след малко сядам да му драсна 2 реда и да видя кога я иска,че следващия месец нещо сме заети.

                          Ставаш за много неща - рьчка за лебедка можеш да вьртиш,вьже можеш да отпускаш и да дьрпаш,3 вьзела ще те науча как се правят за 10 минути и това ти трябва през океана,радара ще го видиш,алармата ще я чуеш,вода можеш да вадиш с кофата / че тая е пьрва генерация и потьваше 3 от 3 /,риба можеш да чистиш и да вьртиш скарата,бири можеш да мяташ,салата да режеш,мрьвки...............Другото е старт от Хавай на десен халс,вятьр 20-30 вьзла с тежка океанска вьлна,пьрвите 5-6 дни сме на сандвичи и скокчета по вьлните и като качим горе почваме да се ослушваме за бурички които натискат по тия ширини.Е там е веселото ма ще сме на 2000-3000 километра та няма слизане вече.
                          с тая лодка сме били и на 60 вьзла вятьр,правили сме и над 200 мили на ден както и скорости по 15-16 вьзла,кофтито е,че матрака в предната спалня се бие в тавана като я подкараме срещу вьлната ма това са подробности,като дойдеш ще видиш


                          М то само това да е
                          Ша дойде и този момент! Обещавам ти честно и пред всички...

                          Никога не съм опитвал..?!! Може пък и да ми дойде отръки...?! Адаптирам ли се към лашкането, може да се окаже, че и съм полезен - все пак три години във сержантското са ме научили да слушам и изпълнявам (и без да мисля ако се налага, което сега на дърти години взех да го оценявам като полезно "качество"). Иначе това за частта "вече ще сме на 2000 - 3000 мили и няма връщане..." ме подсети за една история от детството ми:

                          На палатка на Фичоза сме (за незапознатите - мястото е това от серията репортажи на "Господари на ефира" - разпъвахме си палатката точно където бяха заградили тези гадове - брега да е паднал максимум 2-3 метра за 30 години - отпред има доста скали - буквално си е риф и само вълните при изключително силни бури стигат брега) с баща ми. Влезли сме на около 200 метра на вътре с гумената лодка, над една скала и скубем доста приличен лихмус (гигантски попчета за незапознатите)... Това се случва края на юли месец, жегата сигурно 35-36 градуса на сянка, няма грам вятър и ни клати мазен, и бавен "мъртвак" (мъртво вълнение). В началото беше "ОК", докато беше хладно или приятно топло - кефех се на активния риболов и на шегите с баща ми (да съм бил десетина годишен)... Като ни напече слънцето обаче работата стана наистина зле - легнах, но не помогна - само изгорях брутално. Започнах да връщам почти без прекъсване... Баща ми невъзмутимо ми заявява, че няма да ме изкарва на брега (с гребане), защото рибата кълвяла като луда (бяхме наловили към десетина килограма до момента) и ако не мога да устисквам, да скачам и да плувам до брега. Дори и сега не се имам за добър плувец - правя елементарни шнорхелни гмуркания (много рядко вече, имам и две туристически с акваланг). и стотина метра в басейна (за мен това си е плуване "колкото да не се удавиш"...)... Зле - не зле, изтъркулих се през борда във водата и заплувах към брега... Беше най-дългото ми плуване до момента (в буквален и преносен смисъл) в живота! Нуждата е най-големият учител и мотиватор ...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Утки, краспици, гротове и шкаторини- чат- тема за лодки и плаване без конкретика

                            Тук има акули,в дьлбокото е Бялата перка което е различно от Бялата голяма ма и няма голямо значение,резултата е пак Замеряш я с лайна..........а лайна от кьде не питай,ще има,ще има...........
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X