Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С лодка в Гърция, но каква ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: С лодка в Гърция, но каква ?

    Чак пък да са "пълни" форумите с глобени.. имам проверена информация само за едни глобени колеги (400€) и то преди падането на лиценза! Още повече, предният ден им е бил съставен протокол и те пак са влезли.. Чак втория път са ги глобили и то с почти минималната сума!
    Много обичам такива, дето плашат хората да не ходят, щото щели да станат много маймуните на клона!
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #62
      От: С лодка в Гърция, но каква ?

      Да, май съм ти казвал. На остров Итака, на остров Закинтос, на Кими, на Керамоти, на Амуляни - два пъти, минатала година - на остров Тинос ме закараха баш у полицията. НЕ ПИТАТ ДОРИ за капитанско. Регистрацията им стига. Пак казвам - за надуваеми лоодки (фускуто) до 4.50 и двигател до 15к.с.

      Коментар


      • #63
        От: С лодка в Гърция, но каква ?

        Ти по принцип си леко в нарушение, щото регистрацията ти е до 2м.м., ако не се лъжа...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #64
          От: С лодка в Гърция, но каква ?

          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
          ...
          Много обичам такива, дето плашат хората да не ходят, щото щели да станат много маймуните на клона!
          В грешка си, нямам нищо против многото маймуни дори ми е приятно особено сега в зимните месеци да видя пълна таверна с българи рибари.
          Всеки е свободен да пробва да лови риба с нерегестрирана лодка била тя дори 2 метра или дори кану , но да сподели тука какво му се е случило след това а не да си мълчи и крие както правят повечето.
          И дори и да е регистрирана лодката трябва да притежава разрешително за риболов за да се лови риба от нея . Не хората да имат риболовни билети(които отпаднаха) а лодката да има разрешително за риболов! В почти всяка обява в car.gr за лодка е споменато, че съответната лодка има и платен лиценз за риболов.

          п.п. и освен това от бреговата са много по-снизходителни по отношение на задължителното оборудване ако лодката е с гръцка регистрация!
          Последно редактирано от spear; 17-03-15, 09:25.

          Коментар


          • #65
            От: С лодка в Гърция, но каква ?

            Първоначално публикуван от spear Преглед на мнение
            В грешка си, нямам нищо против многото маймуни дори ми е приятно особено сега в зимните месеци да видя пълна таверна с българи рибари.
            Всеки е свободен да пробва да лови риба с нерегестрирана лодка била тя дори 2 метра или дори кану , но да сподели тука какво му се е случило след това а не да си мълчи и крие както правят повечето.
            И дори и да е регистрирана лодката трябва да притежава разрешително за риболов за да се лови риба от нея . Не хората да имат риболовни билети(които отпаднаха) а лодката да има разрешително за риболов! В почти всяка обява в car.gr за лодка е споменато, че съответната лодка има и платен лиценз за риболов.

            п.п. и освен това от бреговата са много по-снизходителни по отношение на задължителното оборудване ако лодката е с гръцка регистрация!
            Колега разрешителното за любителски риболов за лодка отпада заедно с билета от 2014г за гръцка регистрация,за БГ незнам.
            Grand Vitra ddis 2008
            SEAT Althea XL tsi 2010
            Mitsubishi Canter

            Коментар


            • #66
              От: С лодка в Гърция, но каква ?

              Всичко което е над 2м е задължително регистриране и застраховка с изключение на тези само с гребла.
              В Европата е над 2.90м но там си имат и по- малко лодки .
              Grand Vitra ddis 2008
              SEAT Althea XL tsi 2010
              Mitsubishi Canter

              Коментар


              • #67
                От: С лодка в Гърция, но каква ?

                Закон 4256/2014(ФЕК92/А"/2014)точка14/2 от 14/4/2014 се отменя разрешителното за риболов за лодка и лично разрешително за риболов/билет/
                Остава задължително разрешителното за плаване за лодка ,регистрация над 2м и застраховка.Всичко останало си остава непроменено от стария закон ,освен глобите-стават по-големи.
                Grand Vitra ddis 2008
                SEAT Althea XL tsi 2010
                Mitsubishi Canter

                Коментар


                • #68
                  От: С лодка в Гърция, но каква ?

                  Какви два метра?! В регистрацията ми пише "дължина: 4.15м." и широчина "1.88м.". Двигател: 15 коня Хонда БФ. Абсолютно легитимна регистрация към "Корабоплавателен надзор" към Столична голяма община. Имам документ и за технически преглед : пожарогасител, ракети, спасителни жилетки и т.н.".

                  Коментар


                  • #69
                    От: С лодка в Гърция, но каква ?

                    Първоначално публикуван от tanosliven Преглед на мнение
                    Колега разрешителното за любителски риболов за лодка отпада заедно с билета от 2014г за гръцка регистрация,за БГ незнам.
                    От седмица гледаме лодките в car.gr, ще купуваме още две лодки до 5м, и разговаряме всеки ден с различни продавачи. Всеки един при разговора не пропуска да каже, че е платил лиценза за риболов на лодката за тази година. Освен и те да не знаят, че не е нужен този лиценз повече. Не сме го проверявали това в някоя лименария.
                    Самата дискусия тук показва колко всичко е объркано в Гърция. На моменти закона звучи безсмислено и объркващо, тълкува се различно на различните места в Гърция и поради тази причина много българи си купиха лодки в Гърция комплект с всичките им лицензи и задължителни документи, за да нямат ядове с бреговата. А самата брегова, по поръчка на местните рибари, създава трудности и умишлено прави проблеми на българите.
                    В Турция е още по-объркващо.
                    Последно редактирано от spear; 18-03-15, 10:37.

                    Коментар


                    • #70
                      От: С лодка в Гърция, но каква ?

                      Първоначално публикуван от tanosliven Преглед на мнение
                      Всичко което е над 2м е задължително регистриране и застраховка с изключение на тези само с гребла.
                      Е то и каяка е с гребла, но пробвай да ловиш риба от каяк в района на Фанари - Порто Лагос..

                      Коментар


                      • #71
                        От: С лодка в Гърция, но каква ?

                        Първоначално публикуван от steiner68 Преглед на мнение
                        Какви два метра?! В регистрацията ми пише "дължина: 4.15м." и широчина "1.88м.". Двигател: 15 коня Хонда БФ. Абсолютно легитимна регистрация към "Корабоплавателен надзор" към Столична голяма община. Имам документ и за технически преглед : пожарогасител, ракети, спасителни жилетки и т.н.".
                        Район на плаване - до 2 Морски Мили, ако имаш предвид написаното от мен.
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #72
                          От: С лодка в Гърция, но каква ?

                          A ето и последният познат ми вариант на прословутата разпоредба 68 за регистрация на морски съдове.
                          Никъде вътре не става дума как се регистрират в ИАМА надуваеми лодки под 4,57м! Някой да има информация по въпроса.
                          По великден си взех един чисто нов Зодиак 340 солид и искам да го подготвя документално за сезона в Гърция, който за мен започва в началото на май. Само за пътешествия между близки острови и крайбрежието. Без риболов (поне засега).

                          IAMA_2014.pdf

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150410_152922.jpg
Прегледи:1
Размер:117.2 КБ
ID:5653981

                          Коментар


                          • #73
                            От: С лодка в Гърция, но каква ?

                            Имай предвид, че това на снимката по тъпите ни закони е малък кораб. Та корабът ти, така както е без двигател не подлежи на задължителна регистрация, но нищо не пречи да я регистрираш доброволно. С, или без регистрация ще можеш да си джиткащ на воля до 500 м. от брега през деня и до 2 бала вълна. Районът на плаване не се определя от регистрацията а в контролния талон за преглед на кораба. При този преглед трябва да докажеш, че корабът и оборудването му отговарят за района на плаване, който желаеш. Успех!
                            Разпореждането ти е старо, има по-нов вариант.

                            Коментар


                            • #74
                              От: С лодка в Гърция, но каква ?

                              O, имам си и двигател естествено, любезно предоставен от Тедо миналия сезон. Само че тогава бях с друга лодка, която продадох, защото не вървеше добре.
                              Ето такъв. 20к.с. Сузуки инжекцион. Не съм правил никакви регистрации и за две години и за 8-9 ходения по гръцко никога не са ме спирали и не са ми търсили никакви документи. Но и аз ходя по по-безлюдни места. Носил съм си само оригиналните фактури за собственост на двигателя и лодката ( в жабката на колата) и жилетки за всеки в лодката. Котва чадър 50м. въже и май това беше. Тази лодка мисля да оборудвам по добре с всичко необходимо. Май месец се каня да ходя до Итака-Кефалония с лодката с ферибота от Василики през Лефкада. На Лефкада съм бил преди две години и от там съм посещавал двата острова с кораб. Ще кача по някое фото в темите за пътешествия по тези острови.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140810_193538.jpg
Прегледи:1
Размер:116.1 КБ
ID:5654089

                              А къде е публикувано новото разпореждане?

                              Коментар


                              • #75
                                От: С лодка в Гърция, но каква ?

                                По международното морско право всеки съд, който плава по море (включително на бабата коритото, по думи на един известен капитан) е кораб!
                                Съгласно НАРЕДБА № 1 ОТ 10 ЯНУАРИ 2003 Г. ЗА ВПИСВАНЕ В РЕГИСТЪРА НА КОРАБИТЕ, чл.1 , ал.5 , "Регистрирането на плавателни съдове с максимална дължина до 4,57 метра (15 фута) и мощност на двигателя, по-малка от 15 kW, неизвършващи стопанска дейност, не е задължително."
                                Това означава, че съдът може да се регистрира по желание в съответното пристанище.
                                Съгласно разпореждане 68 /12 юни 2014г, може да се регистрира в район на плаване I-А, но трябва да има цялото изискващо се оборудване за това (което е доста съмнително къде ще се побере) и по документи или протоколи за съответствия лодката да отговаря на първата колона от раздел 6 на разпореждането.
                                Всички тези документи са на страницата на MARAD - ИАМА.

                                Личното ми мнение е, че регистрацията на моторна лодка под 4,57 метра е напълно безсмислена и ще доведе до много разправии и ядове в Гърция или навсякъде в чужбина, най-малкото защото задължителното оборудване е към 80-90 кг, и трябва винаги да е на борда.
                                Show must go on!
                                LZ1VES

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X