Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С лодка в Гърция, но каква ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: С лодка в Гърция, но каква ?

    каква е приблизително цената на застраховката за малка лодка в България ?
    Кара: Mercedes W126 , Citroen C4 VTS / Kawasaki KDX 250, Gilera RX 125

    Коментар


    • От: С лодка в Гърция, но каква ?

      Slav_1101, поинтересувай се за проблема с гориво в преносими резервоари, каквито обикновено са на лодките с извънбордов двигател. Май техните полицаи и граничари го разглеждат като гориво в туби, което е забранено в Гърция. Просто за да не отнесеш някоя глоба или други проблеми с властите.

      Коментар


      • От: С лодка в Гърция, но каква ?

        Така е , но в край на сметка друг начин няма, аз лично съм пълнил гориво в туба в Гърция и не е имало проблем.
        Днес говорих с колеги който ползват малки лодки в гърция и казаха че никои не ги закача , говоря за лодки под 3 метра с двигател до 4-6 коня .
        Кара: Mercedes W126 , Citroen C4 VTS / Kawasaki KDX 250, Gilera RX 125

        Коментар


        • От: С лодка в Гърция, но каква ?

          Моят съвет е: никакви горива в туби в Гърция, защото са акцизна стока! Глобата лани на един познат за 1 туба бензин за лодка беше 1500 евро. Ако си налял в Гърция - пази бележката!
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • От: С лодка в Гърция, но каква ?

            Ясно, то не че е проблем и от колата да си прехвърля с помпата в резервоара на лодката
            Миналата година бях с лодка под наем , и горивото ми го даваха в 30 литрови туби
            Кара: Mercedes W126 , Citroen C4 VTS / Kawasaki KDX 250, Gilera RX 125

            Коментар


            • От: С лодка в Гърция, но каква ?

              Първоначално публикуван от Slav_1101 Преглед на мнение
              каква е приблизително цената на застраховката за малка лодка в България ?
              Трябва с документите - фактура и съответна регистрация на лодката да питате застраховател или застрахователен агент. Бързо ще ви дадат поне една- две оферти. В зависимост от начина на регистрация и района на плаване има големи разлики в премиите. Ако ще ползвате в Гърция, трябва да искате конкретно и за там, различни са застраховките.
              Show must go on!
              LZ1VES

              Коментар


              • От: С лодка в Гърция, но каква ?

                Разбрах, другата седмица ще мина с фактурите да направя регистрация и след това ще се боря с застраховката.
                Относно регистрацията, тя предполагам става само документално нали ?
                Кара: Mercedes W126 , Citroen C4 VTS / Kawasaki KDX 250, Gilera RX 125

                Коментар


                • От: С лодка в Гърция, но каква ?

                  Я да питам и аз нещо- с американско капитанско право мога ли да се наема лодка в Гърция, че ми се вози нещо на лодка?
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • От: С лодка в Гърция, но каква ?

                    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                    Я да питам и аз нещо- с американско капитанско право мога ли да се наема лодка в Гърция, че ми се вози нещо на лодка?
                    Аз с българско досега не съм имал проблем, така че и с американско не вярвам да те върнат.

                    Коментар


                    • От: С лодка в Гърция, но каква ?

                      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                      Я да питам и аз нещо- с американско капитанско право мога ли да се наема лодка в Гърция, че ми се вози нещо на лодка?
                      Не може, ама може теб да наемат. То пак си е возене де.
                      GPS системи https://www.easytracking.bg/
                      Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                      Коментар


                      • От: С лодка в Гърция, но каква ?

                        И да не може.. подписваш декларация че много ги разбираш лодките и тръгваш. Играли сме го. Евраци да има..

                        Коментар


                        • От: С лодка в Гърция, но каква ?

                          Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                          И да не може.. подписваш декларация че много ги разбираш лодките и тръгваш. Играли сме го. Евраци да има..
                          Хахаха, пак до евраци опряхме. А аз мислех, че било страшно /като чета колегите какви бумаги мъкнат/. Ясно, да си нося евраци.
                          Наздраве!
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • От: С лодка в Гърция, но каква ?

                            За туба 5л няма грижи, накои казват и 10, но трябва да е метална. За повече литри гледай да имаш някаква гръцка касова бележка .
                            Между другото в момента в България тубите не са уредени в новия закон и е незаконно да возиш акцизна стока в тях, понеже не са данъчен склад .
                            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                            Коментар


                            • От: С лодка в Гърция, но каква ?

                              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                              Хахаха, пак до евраци опряхме. А аз мислех, че било страшно /като чета колегите какви бумаги мъкнат/. Ясно, да си нося евраци.
                              Наздраве!
                              Това не го разбирам... Да работиш постоянно на лодки и през почивката си да наемеш лодка за кеффф... По тази логика гинеколог през отпуската си да си плати за пиип шоу.
                              Кандидатирам се за юнга на някоя лодка около гръцки острови или турско крайбрежие. Плащам, но ям и пия повече, т.е. надминавам себе си.
                              Скромен само като връщам през борда.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • От: С лодка в Гърция, но каква ?

                                Да споделя и моя опит. Това, което Веско е написал за регистрациите и Свидетелството за водач на кораб до 40БТ по море е актуално точно както го е описал по-горе. Капитан Чардаков си е на Будапеща в Корабоплавателен надзор и работи. Преди 2 седмици си взех талона за годишен технически преглед на лодката. За горивото. НЕ СЕ опитвайте да внасяте гориво от България в туби, било и такива от бензиностанциите. За вашата безопасност е. Случи ми се ГРЪЦКА 10л. туба да се сцепи от жегата в багажника на колата, пълна с гориво. А я бях оставил само за 2 часа на СЯНКА на о-в. Порос. Добре, че не отворих багажника с цигара в уста (слава богу не пуша). Сега съм си взел за Сузукито 2 резервоара. Един 25 и един 12л. Зареждам ги в ГЪРЦИЯ, на място в най-близката до марината, или където сме, бензиностанция. Когато ги транспортирам, оставям леко отворена въздушната клапа за да не се повтаря горния случай. Леко намирисва, но е по-безопасно. Резервоарът, който в момента не е на лодката се съхранява на хладно и тъмно място, НЕ в колата.
                                Веско, ако е така любезен нека сподели за техните риб-ове колко им излиза застраховката в Булстрад. Много АКТУАЛЕН въпрос в момента за собствениците на всички малки лодки, които плават в Гърция. На мен в България за Зодиак, надуваем ми искаха 250 евро (480лв.)
                                Имам таблицата от гръцки застраховател, където за същата лодка с 20к.с. двигател годишната застраховка е 40 евро. И там (в Игуменица) обаче ударих на камък, защото нямам гръцки АФМ и след като бяхме попълнили всички документи, не можаха да ми валидират застраховката по тази причина. Хубаво лято на всички и щастливо плаване.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X