Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лодки за разглеждане

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Лодки за разглеждане

    Като гледам на обявата пише "Under Offer", което ще рече, че лодката е почти продадена. Иначе аз не бих си сменил винта с фиксиран, може би защото карам предимно на преден Шегувам се - въпрос на вкус. И фиксираният и сгъваемият си имат своите предимства, но да му мисли този, който я е купил (или пък все още не е)
    There's someone in my head but it's not me...

    Коментар


    • #77
      От: Лодки за разглеждане

      Като за 18 г лодка подозрително нови ми изглеждат болтовете и пластините които държат кила и въобще белотата на пластмасата в този район. Иначе изглежда супер, и масичка си има в кокпита

      Коментар


      • #78
        От: Лодки за разглеждане

        Лодката е купена от мой приятел! Външно изглежда добре, защото е след основен ремонт. Надяваме се, че и общото й състояние е добро.
        Последно редактирано от trapper; 23-03-16, 06:59.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #79
          От: Лодки за разглеждане

          Днес коментирахме лодката с мой колега и приятел - Грък. Той много ме зарадва с една гръцка поговорка:
          "В живота на лодкаря има два щастливи мига - когато купи лодка и когато я продаде!"
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #80
            От: Лодки за разглеждане

            Гръцка - друг път. Освен това, не е съвсем вярна, защото човек след това си купува друга лодка и моментите от два, стават четири

            Да ти е честита, със здраве да си плавате, а и още едно важно нещо - Да акустираш точно толкова пъти, колкото си отлавал!
            There's someone in my head but it's not me...

            Коментар


            • #81
              От: Лодки за разглеждане

              Поговорката е пълна глупост. Един от най тъжните дни в живота ми беше когато продадох старата си лодка..... и веднага си купих друга.
              Със здраве да си я ползвате и да изживеете много незабравими мигове.

              Коментар


              • #82
                От: Лодки за разглеждане

                Някой виждал ли е нещо такова на живо?

                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                0878 79 20 61 Борис

                Коментар


                • #83
                  От: Лодки за разглеждане

                  Или пък такова..?

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5p0eqf.jpg
Прегледи:1
Размер:15.4 КБ
ID:5708183
                  Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                  Най-добрият ром е студеният ром!
                  Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Лодки за разглеждане

                    https://youtu.be/FjdgWQOLY-I

                    За какво са тия 6 лебедки върху рубката? Много са ми странни?

                    Коментар


                    • #85
                      От: Лодки за разглеждане

                      Каква е разликата между нормална круизна лодка, лодка подходяща за "shorthanded" и лодка за "singlehanded"? Имам в предвид не в превода а в това защо не всички круизни лодки са подходящи за сам човек?

                      Коментар


                      • #86
                        От: Лодки за разглеждане

                        Защото искат да продават какво ли не за кой ли не,има лодки които сам човек трудно или невьзможно да ги кара,има и нови лодки които само копчета натискаш,но има и 50 годишни круизьри които ти трябват трима за да я движиш,но тогава това са имали и това са правили.

                        Това горе с хуйчетата по него е макет според мен,а подобна подводница сьм виждал около Остров Кимбьрланд ма не беше сама,а сьс сериозен ескорт.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #87
                          От: Лодки за разглеждане

                          Първоначално публикуван от BENZBOSS

                          Това горе с хуйчетата по него е макет според мен......
                          А така?

                          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                          0878 79 20 61 Борис

                          Коментар


                          • #88
                            От: Лодки за разглеждане

                            А така е истиснко,но онова горе е макет на Кусто,провери ако искаш страницата долу.

                            http://sm.cousteau.free.fr/Bisoffi.htm




                            Ебаваш се с попадията май а
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #89
                              От: Лодки за разглеждане

                              Първоначално публикуван от divein Преглед на мнение
                              https://youtu.be/FjdgWQOLY-I

                              За какво са тия 6 лебедки върху рубката? Много са ми странни?
                              Това е тоно от типа лодки, които аз най-много харесвам. Причината разбира се не са многото лебедки по рубката . Всъщност тези лебедки и на мен са ми странни, но те са типични за всички състезателни (и не само) лодки от този период. Явно концепцията е била екипажът да работи лесно около мачтата и за всеки фал или обтяжка да си има отделна лебедка, за по-бърза работа с въжетата. Да не говорим, че стопорите от рода на Spinlock, Easylock или Lewmar може би са се появили по-късно и тогава е станало модерно всички въжа да пристигат в кокпита на по една лебедка за всеки борд.

                              Попринцип, колкото е по-удобна една лодка за каране от един човек, толкова по-неудобна е тя за каране от пълен екипаж. Един човек може да работи едновременно само с една лебедка, затова и ще му е по-удобно, ако повече въжета се обслужват от една обща лебедка.

                              Много лодки, които са строени за Ostar например, са тотално преоборудвани в последствие, за да могат да участват в регати за пълни екипажи. Обратното също е вярно.
                              Последно редактирано от Zeehond; 03-04-16, 07:31.
                              There's someone in my head but it's not me...

                              Коментар


                              • #90
                                От: Лодки за разглеждане

                                Тия дни има електрически лебедки които въртят на всяка посока та спокойно работиш грот и спинакер сам.Ако говорим за Круизинг пък съвсем,там половината време и за спинакер да става никой не носи.

                                Лесна лодка за каране - Мооди 54 дексалон,взеха си бележка дилърите какво не ми харесва по нея па да видим дали ще се поправят.Като цяло обаче се кара с копчетата,спестили са и малко лебедки в кокпита ма не е за състезание правена,въпреки това на мен ми липсваха.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X