Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кога и къде става за туристическо плаване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кога и къде става за туристическо плаване

    Много студено навън и нещо морската тематика замря, та се замислих за догодина, да минава времето.

    И ми се върти в главата едно плаване втората половина на април месец от Атина до о. Кос.

    Някой има ли наблюдения какво време мога да очаквам по това време в тоя район? Да взимаме ли жените или да си идем по мъжки?
    "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
    Gabriel Garcia Mаrquez

  • #2
    От: Кога и къде става за туристическо плаване

    Не ти помагам много ма зависи от жените и от лодката.Плаване като плаване или от кръчма в кръчма го мислиш,че ако е втория вариант и жена ми не връща си я взимам като стой та гледай.

    Мога да ти извадя средни температури на района както и преобладаващи ветрове,но и това всеки Гугъл го прави.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: Кога и къде става за туристическо плаване

      Април месец е топло.Идвайте на Крит.Тук е още по-топло.Все още сме си по-къси ръкави
      Grand Vitra ddis 2008
      SEAT Althea XL tsi 2010
      Mitsubishi Canter

      Коментар


      • #4
        От: Кога и къде става за туристическо плаване

        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
        Не ти помагам много ма зависи от жените и от лодката.Плаване като плаване или от кръчма в кръчма го мислиш,че ако е втория вариант и жена ми не връща си я взимам като стой та гледай..
        Е от кръчма в кръчма, де, ама между кръчмите си има едно 6-7 часа плаване поне.

        Като гледам по Гугъла средните температури, трябва да очакваме 15-20 градуса през деня, което май няма да се приеме с голяма охота
        "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
        Gabriel Garcia Mаrquez

        Коментар


        • #5
          От: Кога и къде става за туристическо плаване

          Април е все пак,водата е леко хладка и за плаж много не става ако духа,а е така и по Мексико и Панама та в Гьрция няма как да е жега.

          Бий контра - предложи туристическо изкачване на 6те вьрхове в България ма пьтуването до там с мотор и ще клекне.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            От: Кога и къде става за туристическо плаване

            Началото на Април около Тасос брахме зверски студ първите 2 дни. На третия 17 градуса и изгорях.

            Ще е на късмет явно. И в пилота не видях да пише нищо.

            Коментар


            • #7
              От: Кога и къде става за туристическо плаване

              Април водата ще е още студена около 13-15*, а по островите температурата на въздуха е приблизително тази на заобикалящата вода. За ветровете, обикновено през преходните месеци (когато се сменят сезоните) си е чист късмет, когато се редуват няколко дни топло, няколко дни студ и тогава най-много духа. Тая година средата на април около Тасос времето беше супер, вятър никакъв.
              Абе и аз няма да издържа чак до лятото и смятам април да се поразходя из егейско за няколко дни.

              Коментар


              • #8
                От: Кога и къде става за туристическо плаване

                Ето едни линкове със средните температури, ветрове и тн.

                http://www.sailingissues.com/climate.html

                Ето и за морската вода

                http://www.sailingissues.com/seatemperatures/april.html

                Коментар


                • #9
                  От: Кога и къде става за туристическо плаване

                  Е това лодче си наехме в крайна сметка за началото на май от Атина до Кос. Някакви мнения за лодката? Първи сезон ще й е, не знам преди нас дали някой ще я е наемал...

                  http://www.istion.com/sailing-yachts...eau-oceanis-45
                  "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                  Gabriel Garcia Mаrquez

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кога и къде става за туристическо плаване

                    Мъка някаква

                    Кажи за маршрута.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кога и къде става за туристическо плаване

                      Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                      Мъка някаква

                      Кажи за маршрута.
                      Нали ти казах - от Атина до Кос

                      Нямаме нищо конкретно. Само някои отделни острови, дето все някой иска да посети, но ще е по-скоро както дойде.

                      За първата вечер се чудим дали не ожем да идем до Egina, да не стоим в марината. Иначе мислим за следните острови поне:

                      - Кеа, Китнос, Серофис (тия са един до друг и все някой от тях ще трябва да отпадне, пък са и много близо до Атина и е по-друга атмосферата според мене)
                      - Санторини
                      - Аморгос
                      - Миконос (не знам защо)
                      - Милос
                      - други
                      "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                      Gabriel Garcia Mаrquez

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кога и къде става за туристическо плаване

                        Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение
                        ..
                        - Миконос (не знам защо)
                        ...
                        Ако не ти е по "специфичен" екипажа, тоя остров може да го пропуснете.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кога и къде става за туристическо плаване

                          Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                          Ако не ти е по "специфичен" екипажа, тоя остров може да го пропуснете.
                          Ами аз съм ходил там и не ми хареса, пък екипажа не ми е по-специфичен. Да не говорим, че ни се пада доста в страни (на север) от основния маршрут. Ама единия от джедайте, с които ще плаваме, нещо си го е заплюл. Но мисля, че ще намерим правилното решение накрая
                          "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                          Gabriel Garcia Mаrquez

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кога и къде става за туристическо плаване

                            А от Кос как ще се приберете ?
                            Фери до Атина ?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кога и къде става за туристическо плаване

                              С авион. Летим от тук до Атина, после Кос - Атина - София

                              Около 200 евро ще ни излезе пътуването със самолет, което си е почти цената на лодката .
                              "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                              Gabriel Garcia Mаrquez

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X