Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лодки разни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Лодки разни

    Егаси кефа...

    Коментар


    • От: Лодки разни

      Ще видиш ти.....само да ми падне нещо за десетина дни,телефона ти го имам.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Лодки разни

        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
        Ще видиш ти.....само да ми падне нещо за десетина дни,телефона ти го имам.
        Чантата ми е до вратата.

        Коментар


        • От: Лодки разни

          я да видим днес как акостира днес в Бургас най-големият пасажер идвал някога у нас

          Коментар


          • От: Лодки разни

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:134.8 КБ
ID:5679461

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:121.0 КБ
ID:5679462

            Бак Коув мммм 40 и нещо като го гледам,след него влача голям Зодияк,мотам се с 20 възла,онова на задника тук там долепя само.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Лодки разни

              Това колко харчи при 20 възела?
              "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
              Gabriel Garcia Mаrquez

              Коментар


              • От: Лодки разни

                20 галона на час или галон на миля или грубо 2 литра на километър.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: Лодки разни

                  Демек, човек ако си наеме такава, трябва да предвиди колкото е наема още толкова пари поне за гориво.
                  Абе моята нещо се е размрънкала на по-луксозни лодки да сме ходели...
                  "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                  Gabriel Garcia Mаrquez

                  Коментар


                  • От: Лодки разни

                    Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение
                    Демек, човек ако си наеме такава, трябва да предвиди колкото е наема още толкова пари поне за гориво.
                    Абе моята нещо се е размрънкала на по-луксозни лодки да сме ходели...
                    Принципно наема си е наем,отделно се плаща капитан и гориво,екстри разни и глезотии / каяци,барбекюта,малко динги,водолазни бутилки / марината е отделно,такси по пристанища или наем за буй или котвено място.........

                    Това ако го караш като крадено,ако го сваля на 7 вьзла ще харчи галон на 3 мили или 30% от нормалното му харчене.Галон на миля правим с 50 тона лодка 65 футова с 2 мотора по 700 коня на 8 вьзла.Това е 400 коня мотор на 40 фута 15 тона / я ги има я не /.

                    А иначе имаш опция да я наемеш в близост до мястото за почивка,сваляш я на 7 вьзла,жена ти подкарва салатите вьтре на климатик,а ти мяташ барбекюто,а децата гледат да не се ботурясате в нещо и си играят на капитани с автопилота и си ти.

                    Снощи собственика на тая му беше пьрвото плаване през ноща,сложих му точка на екрана и му показах кое да натисне на автопилота след като излезе от пристанището,тя сама ще го закара кьдето трябва.Сутринта ми се обажда,че е жив,значи не е нацелил нищо в тьмницата,а той я кара на бургия.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Лодки разни

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      .....А иначе имаш опция да я наемеш в близост до мястото за почивка,сваляш я на 7 вьзла,жена ти подкарва салатите вьтре на климатик,а ти мяташ барбекюто,а децата гледат да не се ботурясате в нещо и си играят на капитани с автопилота и си ти....
                      Хахаха... Колко си прав
                      Предната събота точно това правихме - 90к.с. Ломбардини с разход около 5л/час, което на 3500rpm прави към 8kn, ама по-спокойното му е 3000rpm - 7.2-7.5kn... На кърмата - барбекюто пушеше с няколко пържолки върху него...
                      Защото безуспешно пуснахме две чепарета и решихме, че в морето няма риба (което си бе вярно, защото бе доста топло )....
                      Автопилота малко трябваше да се понастрои, че много рискаеше като подпре вълната в кърмата, ама не ми се играеше... Пък и прехода бе около час във всяка посока - не бе проблем да се прави на ръка...
                      Направи ми впечатление оборудването и компановката - хвърлени са добри пари, но си личи липсата на опит при правенето на 'парахода'... Слагаш що годе хубав двигател с хубава Z-колонка, електрически шпил, рул с хидравлика и автопилот. Чартплотер... А те е домързяло да сложиш лот (наистина дребна работа, защото навигацията си има входове)... Рулевия стои на един крак, защото не само няма стол, но и пода е скосен. Та при нормална нормална стойка пред румпела, левия ти крак трябва да е дълъг с около половин метър повече от десния - има стъпало надолу... Вентилация за рулевия - НИКАКВА... Дограма тип 'панелен апартамент' без отваряема част и без принудителна вентилация...
                      При хубаво време е кеф да се плацикаш...
                      Ама моряците се познават в лошо време...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Лодки разни

                        Е там ни е силата на нас,но и проблем с нови брокери - няма значение колко пари е лодката и колко мисли,че е перфектна,стьпим ли ние и се почва сьс списька.На тая последната се сьбрахме аз,собственика за който карам вече 9 години,брокера,помощника му по техническата част,менаджера който ще я дьржи на вода,шофьора на чорбаджията и..........стоиш и им се радваш,това как било,онова как трябвало да бьде,аз се подхилвам........на финала Кептьн,ще ми дрьпнеш един списьк какво мислиш нали.........и на брокера му се дрьпна защото знае какво го чака после при среща сьс собственика който атакува сьс списьк в рьцете.
                        Няма перфектна,но има и много тьпи решения,някои опасни,а някой направо са за нарьчник Кое как НЕ СЕ ПРАВИ.


                        Учи ги твоите как да се оправят с автопилота и как се правят маневри Човек зад борда,няма такива Ма той мьжа ми знае........защото обикновенно той е тоя който се оправя с кранци,вьжета,котви,лодчици и какво ли не и той е тоя ЧОВЕК ЗАД БОРДА,а жена му веднага се издига до спасител на борда,капитан,следяща радара,навигацията и водеща комуникацията по радиото,отделно трябва да кара и да се занимава с децата които пьк пищят Мани го тоя ма мамооооу,вчера ми се скара,че не сьм си изял вечерята,мани гоооооо,да мре
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: Лодки разни

                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          ...
                          Учи ги твоите как да се оправят с автопилота и как се правят маневри Човек зад борда,няма такива Ма той мьжа ми знае............
                          За съжаление много отдавна прекратих спортно-състезателната кариера с управление на лодки... И не да ги уча, ами аз трябва да се уча и си припомням доста неща...
                          Това от последната седмица бе първото ми излизане в морето от много години насам, и то не на ветроход, а на моторница..
                          Ама това не попречи още при излизането от пристанището да направим MOB тренировка - като поизпихме кафето и хръкна една чаша зад борда.... Разбира се за спасяване на чашата имаше още няколко Man overboard - да се поразхладим де

                          А Автопилота си бе ОК, просто част от хората нямаха търпение да го изчакват да сработи, и си мислеха, че щом е избягал 10 градуса като го подпре вълната (абе малки вълни бяха - ветрова току-що започнала да се развива), значи не работи...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Лодки разни

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            А Автопилота си бе ОК, просто част от хората нямаха търпение да го изчакват да сработи, и си мислеха, че щом е избягал 10 градуса като го подпре вълната (абе малки вълни бяха - ветрова току-що започнала да се развива), значи не работи...
                            Остави ги да покарат малко и ще почнат да го уважават повече
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: Лодки разни

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:155.3 КБ
ID:5680950

                              Beneteau 48
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • От: Лодки разни

                                Трейлъра на мейн-а върху арката ли е ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X