Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Плаване до Турция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Плаване до Турция

    Някой може ли да каже как стоят нещата в Турция.Имам клиенти които искат да посетят Истамбул.Планираме да спим на атакьой марина.Има ли агент там който да оправи документите и колко ще струва.Трябва да оправя документи за вход защото са руснаци и ако(като) пийнат и направят зулум и ги приберат в полицията или им поискат паспорт за проверка лошо, а от марината ще се излиза.Благодаря.

  • #2
    От: Плаване до Турция

    Престоят на Атакьой Марина в Истанбул е около 60 Евро на вечер за 10.5 метрова лодка (за друга не мога да дам сведения). На марината има агент, който може да оправи документите, но е ужасно скъпо. Преди няколко години се пробвахме, защото пристигнахме 7 човека, но 5 от тях едвам издържаха плаването от Царево до Истанбул и искаха да се връщат с автобус, така че се наложи да проучим въпроса с документите. Агентът ни даде оферта от около 750 Евро, така че петимата решиха, че ще е по-добре да продължат да си повръщат по обратния път с лодката. От тези 750 Евро, подозирам, че около 700 са комисионната на агента, защото от друг източник знам, че сам е ходил да си урежда документите и е платил около 50 Евро общо, но той е бил сам на лодката, така че може би и от това да идва огромната разлика.
    There's someone in my head but it's not me...

    Коментар


    • #3
      От: Плаване до Турция

      За сравнение агент в Мексико е между 120-200 долара,Гуатемала 45,Панама 150.......за 750 евро ще си я нося на гръб.

      http://maringret.wordpress.com/cn_cr...n_transit-log/
      Последно редактирано от BENZBOSS; 14-06-14, 15:29.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #4
        От: Плаване до Турция

        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
        За сравнение агент в Мексико е между 120-200 долара,Гуатемала 45,Панама 150.......за 750 евро ще си я нося на гръб.

        http://maringret.wordpress.com/cn_cr...n_transit-log/
        Бурлаки на Волге и аз ще помогна!

        Коментар


        • #5
          От: Плаване до Турция

          750 уйро за чий не ми е ясно?

          Трябва му кола /50 кинта наема / и 10 кила бензин с шепа монети за паркинг,после на линка и адресите ги има със снимки и кое как се прави,лесно ако имаш време и не бързаш и лодката е малка та не плащаш луди цифри за марината.150 да е,айде от мен още 100 та до 250 ма за 750 евро и 2 часа разходки........2 жрици с екстрите са това,че и друга работа могат да свършат.

          YachtWorld - кликай на категорията в която ти трябва и града в който ти трябва,излизат и агенти и чудо.За 750 уйро ние с тебе пием пиенето,там трябва да помагаш,другото ще се намери кой да я свърши,вярвай ми мммммм като на мързелив.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            От: Плаване до Турция

            На Атакйой бех миналия месец за 49 фута яхта - 160 евро. Лошо е че са руснаци хората , иначе си излизаш и никой не го интересува нищо, само да носиш бележката от платената такса на марината, ако стане зулузм-показваш я на полицията и няма проблем. Чувал съм и че транзит лог турците искат да се плати и процедурата като цяло е тромава трае с часове. На собствения си гръб никога не съм я изпитвал, все минавам метър. Веднъж даже спряхме с лодката под Султанския дворец , намерихме едни стълбички и с дингито, леко кротко си слязохме , после си се прибрахме пак с дингито. Кост гарда мина и само ни се усмихваше и махаше . Може би защото бяхме с британски флаг . Ако са свестни хората и няма да правят бели, свали си ги на Принцовит острови и от там с фериботчета има много. Поне за марина няма са плащате

            Коментар


            • #7
              От: Плаване до Турция

              Половината съвети са ммммм леко полулегални и го отнася Капитана,а това в Турски затвор може да е болезнено.

              Да си кажа де
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X