Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Я да ви питам...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Я да ви питам...

    Чудя се още ..
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #17
      От: Я да ви питам...

      Първоначално публикуван от orlinezze Преглед на мнение
      Имам контакт от миналата година. Пичовете за представители на Quantum .Даваш им само модела на лодката и си готов, срокът за изпълнение беше около месец и половина. Изпратиха ми и оферта с около 10% по-скъпа от нашенския Бай Иван . Сайта гледам им е само на турски http://doblin.com.tr/ Но единият говори англииски казва се Каан ето му мейла kaan@doblin.com.tr това им е телефона +90 216 3949211 . Но говори само с Каан в случай че не владееш турски разбира се :-).

      Това добре, а освен че е предстваител на Quantum, има ли друга причина търчинът Каан да е за педпочитане пред българина Бай Иван? Ти поръча ли си в крайна сметка от него, за да споделиш отзиви относно качеството? Аз напоследък имам преки наблюдения върху няколко различни ветрила, направени от Иван и съм на мнение, че качеството им е напълно конкурентно с това на далеч по-скъпите алтернативи.
      There's someone in my head but it's not me...

      Коментар


      • #18
        От: Я да ви питам...

        Ами ако продават платна на Quantum почти на цената на бай Ивановите, ще има разлика...
        "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
        Gabriel Garcia Mаrquez

        Коментар


        • #19
          От: Я да ви питам...

          Някой има ли впечатления от APSails от Солун?
          "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
          Gabriel Garcia Mаrquez

          Коментар


          • #20
            От: Я да ви питам...

            Да има, да има, колко пък да има То е ясно, че разлика ще има - 10% на около 2000 Евро са си 200 Евро разлика, както и да ги смяташ А може пък и бай ивановите да са по-хубави от Quantum, де да ги знам, затова питам.
            There's someone in my head but it's not me...

            Коментар


            • #21
              От: Я да ви питам...

              Първоначално публикуван от Zeehond Преглед на мнение
              Това добре, а освен че е предстваител на Quantum, има ли друга причина търчинът Каан да е за педпочитане пред българина Бай Иван? Ти поръча ли си в крайна сметка от него, за да споделиш отзиви относно качеството? Аз напоследък имам преки наблюдения върху няколко различни ветрила, направени от Иван и съм на мнение, че качеството им е напълно конкурентно с това на далеч по-скъпите алтернативи.
              Човека ме пита за платна в Турция и му давам конакти. Не мога да кажа кой прави по-добри платна Бай Иван или турчина, просто защото при турчина не съм правил , правил съм при Иван. Когато направя и при турчина ще имам база за сравнение и ще мога да му препоръчам. Засега няма как да го направя.

              Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
              Чудя се още ..
              Стига си се чудил, дай да се мятаме в горския и ... друм

              Коментар


              • #22
                От: Я да ви питам...

                Аз точно това и питах, може би е прозвучало като заяждне. Съжалявам, ако е така. На един приятел му предстои да си поръчва грот и, затова въпросът с производителите на ветрила ме вълнува. Офертата на Иван за въпросния грот е около 3500 лева, с права кройка и плат - рипстоп полиестер на Bainbridge. От това, което прочетох дотук разбрах, че въпросните турци ще направят оферта за около 3900 лева за същия грот. Ако ветрилото беше за мен, бих си го поръчал при Иван, освен ако не получа конкретна препоръка за въпросните турци, затова и зададох въпроса си по този начин.
                There's someone in my head but it's not me...

                Коментар


                • #23
                  От: Я да ви питам...

                  С чисто нови плтн от Бай Иван съм карал около 5 000 мили, затова да споделя : Генуата е супер без забележки никакви. Грота обаче не е така, не искам да се впускам в подробности , но има някои дребни неща които можеше да ги направи по добре. Лично аз смятам да дам на турците да ми направят един генакер , но за резултата ще мога да кажа най-рано лятото. Хубавото на Иван е, че издава фактури с ДДС и евентулано можеш да си го приспаднеш, при турците не знамкак стои въпроса с ДДС-то.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Я да ви питам...

                    DS sails в Солун ми оферираха 1800 евро за грот с предна шкаторина 13,50 и този материал http://www.bainbridgeint.com/Item.as...PartNo=F208550
                    не го знам какво представлява

                    Коментар


                    • #25
                      От: Я да ви питам...

                      С чисто нови плтн от Бай Иван съм карал около 5 000 мили, затова да споделя : Генуата е супер без забележки никакви. Грота обаче не е така, не искам да се впускам в подробности , но има някои дребни неща които можеше да ги направи по добре. Лично аз смятам да дам на турците да ми направят един генакер , но за резултата ще мога да кажа най-рано лятото. Хубавото на Иван е, че издава фактури с ДДС и евентулано можеш да си го приспаднеш, при турците не знамкак стои въпроса с ДДС-то.
                      Благодаря за информацията. Ще чакаме да видим, какво ще споделиш относно генакера, въпреки че при него няма кой знае какво да сбъркат. Гротът е най-деликатното за изработка ветрило, а и по него има най-много фитинги, които са от решаваща роля за неговото качество. Не случайно и цената му за единица площ е по-голяма отколкото на другите ветрила.


                      DS sails в Солун ми оферираха 1800 евро за грот с предна шкаторина 13,50 и този материал http://www.bainbridgeint.com/Item.as...PartNo=F208550
                      не го знам какво представлява
                      На старата лодка генуата беше на DL Sails и работеше много добре. Само че беше от пентекс ламинат, с трирадиална кройка. Ти си писал DS Sails, но подозирам, че става въпрос за същата марка. Платът на Bainbridge, който са ти офертирали е обкновен дакрон, а този за който аз споменах е рипстоп, т.е. ето това:

                      http://www.bainbridgeint.com/Variant...tem=PRD-900028

                      Не само видът на плата и дължината по предната шкаторина определят цената на ветрилото. Видът на обкова също е от огромно значение. Гротът за който Иван изготви оферта от около 3500 лева, също е 13.50 по предна шкаторина, но е с цели лати и относително голяма площ: P=13.5m, E=5m, а и платът е рипстоп, който е доста по скъп от обикновения дакрон.
                      There's someone in my head but it's not me...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Я да ви питам...

                        И ако говорите за Иван Мустака той от край време прави много добри платна
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #27
                          От: Я да ви питам...

                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          И ако говорите за Иван Мустака той от край време прави много добри платна
                          Ами мустака, то друг няма . По принцип прави хубави платна да, от доста одавна, но с нашия грот нещо малко се поизложи.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Я да ви питам...

                            В какьв смисъл се Поизложи?

                            на състезание и то сериозно са ме били редовно с негови платна пък не е като да не карам / от платната ше да е / та за това питам.И говоря за състезателни платна,за транспортни не знам,но и не виждам как едните ше са му много добрича другите няма да стават.

                            Кажи си пък и снимки дай ако имаш.
                            Последно редактирано от BENZBOSS; 11-02-15, 19:05.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #29
                              От: Я да ви питам...

                              Я да ви питам... варненци. Ще ходя скоро за няколко дена нагоре, къде е най удачно да се спре във Варна, на златните? Чувам някаква нова марина строят , готова ли е? За Балчик ясно

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X