Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маршрут за плаване Кроатия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Маршрут за плаване Кроатия

    Първоначално публикуван от sergej Преглед на мнение
    Аз съм сигурен че ще имате страхотна и незаборавима ваканция. Завиждам ви. Задарски архипелаг е най-хубав на нашето море и свеки остров заслужава да се види, от остров Муртер до Корнати. За риба, сигурен съм да нема да сте гладни. Имам само една молба, снимайте свеки момент да можеме и ние да се насладиме на вашия кеф кога се върнете. Още веднаж, мирно море
    Ето какъв е ориентировъчният план за сега поне.

    Route type: nature
    Departure point: Ugljan marina (near Zadar)
    Route duration: 7 days
    Route direction: north
    1. day (Sunday) Ugljan - island Molat
    2. day (Monday) Molat - island Ilovik
    3. day (Tuesday) Ilovik - Veli Losinj (island Losinj)
    4. day (Wednesday) Veli Losinj - island Rab
    5. day (Thursday) Rab - island Olib
    6. day (Friday) Olib - Sukosan
    7. day (Saturday) Check-out


    Снимки ще има, няма как да няма И отчет за рибата ще дам
    "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
    Gabriel Garcia Mаrquez

  • #2
    От: Морски риболов for dummies

    Това е много хубав маршут, не зная само защо е избран В.Лошин а не М.Лошин. Иако аз бих избрал Юужния маршут или някой койито въключва и "Корнати".https://www.google.com/search?q=korn...iw=930&bih=488
    Ще искарате страхотно, сигурен съм.
    Пожелавам ви попътен вятър и мирно море.
    Three witches watch three Swatch watches.
    Which witch watch which Swatch watch?

    Коментар


    • #3
      От: Морски риболов for dummies

      Първоначално публикуван от sergej Преглед на мнение
      Това е много хубав маршут, не зная само защо е избран В.Лошин а не М.Лошин. Иако аз бих избрал Юужния маршут или някой койито въключва и "Корнати".https://www.google.com/search?q=korn...iw=930&bih=488
      Ще искарате страхотно, сигурен съм.
      Пожелавам ви попътен вятър и мирно море.

      Разгледах Мали Лошин - много ми хареса и ще ги тормозя другите да идем и там. За южния маршрут - не знам. Предполагам, че приятеля, който е правил маршрута, просто е трябвало да избере някоя от посоките все пак... Тези острови Корнати ми се видяха по-безлюдни - прав ли съм?
      "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
      Gabriel Garcia Mаrquez

      Коментар


      • #4
        От: Морски риболов for dummies

        Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение
        Разгледах Мали Лошин - много ми хареса и ще ги тормозя другите да идем и там. За южния маршрут - не знам. Предполагам, че приятеля, който е правил маршрута, просто е трябвало да избере някоя от посоките все пак... Тези острови Корнати ми се видяха по-безлюдни - прав ли съм?
        Да, прав си, безлюдни са, само един е населен, обаче това е Национални парк и има много интересни природни изяви, нпр. солена вода на един метър от слатка, интересни мяста за риболов, много рибе има там защото са белюдни, страхотни заливи, итд. В свеки случай, благородно завиждам.
        Three witches watch three Swatch watches.
        Which witch watch which Swatch watch?

        Коментар


        • #5
          От: Маршрут за плаване Кроатия

          Малко предварителна информационна подготовка за местата, през които може би ще минем.


          Sutomišćica
          =========

          Няма много инфо за това място. Намира се в красив залив от източната страна на о. Ugljan.
          Градчето явно го има отдавна, защото има църква от 12-и век и друга от 14-и.
          Изглежда бароковия стил е много застъпен на това място. Има и някаква известна вила, пак в този стил - вила Лантана, както и някакъв дворец, в който се е извършвало приемо-предаването на длъжността на италианския наместник за Далмация и Албания.

          Марината е хубава и голяма - за 200 лодки. Има на нея каквото се сети човек, без гориво. За гориво се ходи с лодката някъде наоколо. Има директни ферита до тая марина от Задар.

          За самия остров съм разбрал само, че има 200 годишна традиция в маслините. То и марината на Sutomišćica се казва "Olive Island Marina".

          Ето една две снимки от интернет взети:



          "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
          Gabriel Garcia Mаrquez

          Коментар


          • #6
            От: Морски риболов for dummies

            Остров Molat
            ==========

            Този остров изглежда интересен. Само дето основните населени места са във вътрешността, на морето има някакви паланки само. Т.е. не ми се вярва голямо разглеждане да падне на тоя остров.

            Острова е бил собственост на Бенедиктински манастир, на Венецианската република, която го дала под наем (?!) на няколко фамилии от Задар, имало е и италиански концлагер по време на Втората световна война на него.





            "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
            Gabriel Garcia Mаrquez

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X