Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Морски риболов for dummies

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Морски риболов for dummies

    Мулти с 2 скорости / ако те тресе мерака / и поне 20 либри драг,40 либри основно,вирбели по 100 либри,дьрвен пльг и малко пискюли по 4-6 см в различни зветове с двойна кука.Може малко йозурите или рапалки да си вземеш ,дьлбокогазещи.

    Септември можеш да хванеш какво ли не.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #17
      От: Морски риболов for dummies

      Ако е за туна и си на ход с лодката-
      Носиш си от вас 10-15 метра парашут корд или какво да е здраво въженце, един здрав ластик и един вирбел /не го знам така ли е на български, абе закопчалка като безопасна игла, но здрава, поне 150 либри/. От първия магазин там взимаш "tuna lure" /чукни си го на гугъл да го видиш, най обикновен 4-6 инчов пискюл/. Гледай го да е с куката и повода готови вързани.
      Като тръгнете, пискюла за въженцето и го влачиш зад тебе. Другия край на въженцето, с 2 кръстовидни възела го връзваш за ластика и после за лодката. Идеята е ластика да се разтегне и да притъпи шоковото натоварване като клъвне баба риба. Пискюла ще се пляска отзад, не му се плаши, така трябва да е. Ако напипаш голяма риба, ще скъса повода. вземи си повече от един пискюл.
      Провери дали риболова за риба тон е разрешен!
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • #18
        От: Морски риболов for dummies

        Супер. Отпивам в гуглето да разбера половината от думите, които си написал и почвам да се екипирам :-)
        "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
        Gabriel Garcia Mаrquez

        Коментар


        • #19
          От: Морски риболов for dummies

          Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение
          Супер. Отпивам в гуглето да разбера половината от думите, които си написал и почвам да се екипирам :-)

          Недей,Фишинг Мания форума тьрси,подфорум чуждестранен риболов и си има описано всичко кое и как макар,че може да е малко старо,там не сьм влизал с години.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #20
            От: Морски риболов for dummies

            Много ми е интересно колко дълго ще прави тролинг,после да не кажете не съм вас предупредил, от 1000Е нагоре + свака туна. Ако не си скипер, пука ти, той ще га отнесе.
            Вие га испратихте в международне води. Знае ли се с какава яхта ще се плови, имат ли разрешение за това, колко опит имат, итн. Септември е опасен месец, вятар духа с брега и много бързо става беля. Около Задра е много опасно. Там духат най-силните вятрови и много бързо се сменя времето.
            Ние казваме: обичай море, държ се брега. Най-храбрите моряци са континенталци.
            Three witches watch three Swatch watches.
            Which witch watch which Swatch watch?

            Коментар


            • #21
              От: Морски риболов for dummies

              http://www.sailboat-cruising.com/handline-fishing.html

              На, гледай тук. Въженце, вирбел, пискюл с повод и кука. Цялата дандания под 40 лева. Ако набараш на жена си въжето от простора, и по евтинко може да излезе.

              Опааа, риболова на туна НЕ е разрешен, ей го колегата си го казва, 1000 Е на туна. Скъпичко... Остави на жена си прането за по нататъка.

              Сергей, аз за това още в първия си пост съм написал да провери дали е законно. Че и с удивителна накрая.
              При последното изказване от колегата, аз бих мислил за начин за проверка на времето. 3 различни начина де.
              Последно редактирано от NIKSD; 25-08-13, 19:25.
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • #22
                От: Морски риболов for dummies

                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                http://www.sailboat-cruising.com/handline-fishing.html

                На, гледай тук. Въженце, вирбел, пискюл с повод и кука. Цялата дандания под 40 лева. Ако набараш на жена си въжето от простора, и по евтинко може да излезе.

                Опааа, риболова на туна НЕ е разрешен, ей го колегата си го казва, 1000 Е на туна. Скъпичко... Остави на жена си прането за по нататъка.

                Сергей, аз за това още в първия си пост съм написал да провери дали е законно. Че и с удивителна накрая.
                При последното изказване от колегата, аз бих мислил за начин за проверка на времето. 3 различни начина де.
                Добре, де. Не, че искам да съм бракониер, ама като сме навътре в морето ще ме видят ли, че съм потопил това въже във водата? Пък като я хвана, ще я пусна, какво толкова

                И ако не е туна, какви други риби има? На сардината какви риби ще ми се закачат? И тях законно ли е да ги ловя?
                "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                Gabriel Garcia Mаrquez

                Коментар


                • #23
                  От: Морски риболов for dummies

                  Първоначално публикуван от sergej Преглед на мнение
                  Много ми е интересно колко дълго ще прави тролинг,после да не кажете не съм вас предупредил, от 1000Е нагоре + свака туна. Ако не си скипер, пука ти, той ще га отнесе.
                  Вие га испратихте в международне води. Знае ли се с какава яхта ще се плови, имат ли разрешение за това, колко опит имат, итн. Септември е опасен месец, вятар духа с брега и много бързо става беля. Около Задра е много опасно. Там духат най-силните вятрови и много бързо се сменя времето.
                  Ние казваме: обичай море, държ се брега. Най-храбрите моряци са континенталци.

                  Той пита за риболова,как да я хване,сьседната тема за барбекюто е на 11 метра та с това става,а вече кьде какво духа,колко е глобата и колко е опасно всеки да си преценява сам.На 1000 евро туната и аз не бих се пробвал еле ако разрешителното се вади лесно,а и вкуса на рибата си заслужава.

                  Как се лови туна........сьм го обяснявал преди десетина години и го има написано,не ми се пише пак.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #24
                    От: Морски риболов for dummies

                    Benz, аз не коментирам начин на риболова, обаче знаем да туна в вътрешните води няма, требва да се ходи много на вън. С 11 метра под наем (това е roll flock, roll genova, платна са обикновено от dekron, малко фирми дават яхти с kevlar, предполагам вътре e или yanmar 28 - 35 кс(2 или 3 цилиндра) или volvo penta мах. 35 кс, нормално са 18 или 24кс) требва да си много добър да ходиш толкова на вън. Ако ще се прави тролинг или лови риба се прави така: намираш хубав и сигурен залив на некой остров, хвърляш котва, възимаш liveboat и прекарваш скара, кърпите и бирата на брега, оставиш скипера на яхтата а ти са лайвбоат отиваш на риба и правиш каквото искаш, никой няма да те закача.
                    Аз твой опит в плаването нямам, плавал съм само в Адриатическо море обаче го познавам много добре, имам три регате Сплит-Пескара и два пъти Венеция-Дубровник със моя лична яхта Swan 34 (за сажаление продадена е след войната),одраснал съм на морето, проплувал съм преди да съм проходил и още има страх от морето.
                    Андрей:
                    Туна не е топ риба, ако хванеш комарча или орада (червен цвят и има бодли, тогава ще разберете какво е риба. Иначе и лист е много хубава риба, за скара и буква става. Това са хърватски наименованиа и затова те посаветвах да отидете на рибарница да видите каква риба е при нас на цена и да ги разпознаете.
                    Three witches watch three Swatch watches.
                    Which witch watch which Swatch watch?

                    Коментар


                    • #25
                      От: Морски риболов for dummies

                      Да не развалям на човека темата .Туната е тръпка ,при нас по една е /малко/ разрешена а и тои по голяма вероятност има за Албакор /до 1-15кила/ от там на татък ако иска на дрифт ,най-добре в Кипър ,при нас е по принцип забранено но килата са много и има и опасности.Гледайте по сондата за скали на 30-60 м и пробваите на скарида за стръв ,или скумрий нарязана на малки парченца осолени или във захар за да им изпие соковете!
                      Grand Vitra ddis 2008
                      SEAT Althea XL tsi 2010
                      Mitsubishi Canter

                      Коментар


                      • #26
                        От: Морски риболов for dummies

                        Първоначално публикуван от sergej Преглед на мнение
                        Андрей:
                        Туна не е топ риба, ако хванеш комарча или орада (червен цвят и има бодли, тогава ще разберете какво е риба. Иначе и лист е много хубава риба, за скара и буква става. Това са хърватски наименованиа и затова те посаветвах да отидете на рибарница да видите каква риба е при нас на цена и да ги разпознаете.
                        Виж сега, нашия маршрут е горе - долу измислен и няма да го съобразяваме с рибата. Ще го постна утре за да си кажете мнението и да кажете по тоя маршрут на каква риба да се надявам. И пак казвам - това с рибарстването е последна грижа - никой от нас не е рибар. Така че няма голяма опасност специално заради туната да се заврем, където не трябва. И без това има достатъчно други причини да го направим. Да не говорим, че и това с глобата от 1000 Евро хич не ме привлича. :-)

                        Иначе в рибарницата сме още в събота преди обяд - и без това трябва нещо да се яде.
                        "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                        Gabriel Garcia Mаrquez

                        Коментар


                        • #27
                          От: Морски риболов for dummies

                          Първоначално публикуван от tanosliven Преглед на мнение
                          Да не развалям на човека темата .Туната е тръпка ,при нас по една е /малко/ разрешена а и тои по голяма вероятност има за Албакор /до 1-15кила/ от там на татък ако иска на дрифт ,най-добре в Кипър ,при нас е по принцип забранено но килата са много и има и опасности.Гледайте по сондата за скали на 30-60 м и пробваите на скарида за стръв ,или скумрий нарязана на малки парченца осолени или във захар за да им изпие соковете!
                          На 30-60 метра каква риба да очаквам от изброените? И как да я ловя? Да пускам куката със скумрия на тази дълбочина ли?
                          "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                          Gabriel Garcia Mаrquez

                          Коментар


                          • #28
                            От: Морски риболов for dummies

                            Първоначално публикуван от sergej Преглед на мнение
                            Benz, аз не коментирам начин на риболова.................

                            А аз точно него коментирам,че знам ли ги колко са,колко им е опита и колко акьл са сьбрали на 11 метра лодка.Аз с такова / Бенетау де,не Жано ма то все тая / имам 900 мили сам и 2300 мили отворен океан,други около 20 000 мили няма да ги броя.Лодката става ако за това си говорим.

                            Брата даде добра идея когато са на ход,албакора бие и на близка дистанция,не им трябва кой знае каква вьдица за да извадят 20 килца рибка,двойна кука задьлжително обаче.

                            Дьнните не ги разбирам,скалните и тях,там спининг трябва да се вьрти или бавно влачене с каяк ще свьрши работа.Ако е за влачене..........на брата варианта с един по як ластик и малко пискюлчета,а и доста кьсмет може и да закачи нещо.


                            На 11 метра трявбва да са 3 цилиндьра,на 2000 оборота около 0.7 галона на час / това ако някой ще брьмчи до рибата /.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #29
                              От: Морски риболов for dummies

                              Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение
                              Виж сега, нашия маршрут е горе - долу измислен и няма да го съобразяваме с рибата. Ще го постна утре за да си кажете мнението и да кажете по тоя маршрут на каква риба да се надявам. И пак казвам - това с рибарстването е последна грижа - никой от нас не е рибар. Така че няма голяма опасност специално заради туната да се заврем, където не трябва. И без това има достатъчно други причини да го направим. Да не говорим, че и това с глобата от 1000 Евро хич не ме привлича. :-)

                              Иначе в рибарницата сме още в събота преди обяд - и без това трябва нещо да се яде.
                              Аз съм сигурен че ще имате страхотна и незаборавима ваканция. Завиждам ви. Задарски архипелаг е най-хубав на нашето море и свеки остров заслужава да се види, от остров Муртер до Корнати. За риба, сигурен съм да нема да сте гладни. Имам само една молба, снимайте свеки момент да можеме и ние да се насладиме на вашия кеф кога се върнете. Още веднаж, мирно море
                              Three witches watch three Swatch watches.
                              Which witch watch which Swatch watch?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Морски риболов for dummies

                                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                                А аз точно него коментирам,че знам ли ги колко са,колко им е опита и колко акьл са сьбрали на 11 метра лодка.Аз с такова / Бенетау де,не Жано ма то все тая / имам 900 мили сам и 2300 мили отворен океан,други около 20 000 мили няма да ги броя.Лодката става ако за това си говорим.

                                Брата даде добра идея когато са на ход,албакора бие и на близка дистанция,не им трябва кой знае каква вьдица за да извадят 20 килца рибка,двойна кука задьлжително обаче.

                                Дьнните не ги разбирам,скалните и тях,там спининг трябва да се вьрти или бавно влачене с каяк ще свьрши работа.Ако е за влачене..........на брата варианта с един по як ластик и малко пискюлчета,а и доста кьсмет може и да закачи нещо.


                                На 11 метра трявбва да са 3 цилиндьра,на 2000 оборота около 0.7 галона на час / това ако някой ще брьмчи до рибата /.
                                Аз не мога да га коментирам, нямам такав опит, искрено, завиждам ти на тези мили и respect.
                                Three witches watch three Swatch watches.
                                Which witch watch which Swatch watch?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X