Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Барбекю за яхта

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Барбекю за яхта

    Първия път, като ходихме на яхта, си купихме едно барбекю, специално направено за тая цел. Обаче струваше 300 лева или нещо такова. И понеже сме много ларж, го подарихме на собственика на яхтата след пътуването. Нямам думи...

    Та сега ще си пригаждам обикновено барбекю за целта. Купих едно за 30 лева от Метро и съм го дал на майстор да му направи подходящи стойки, които да се захващат за релинга (добре, че беше skitnik, да пооправи терминологията... :-)).

    Въпросът ми е колко може да е диаметърът на тръбите, които изграждат релинга? Лодката ще е 11 метрова Janeau. Трябва да го знам поне ориентировъчно тоя диаметър, за да избера правилните скоби за захващане.

    Ако не стане много грозно барбекюто, ще сложа снимки.
    "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
    Gabriel Garcia Mаrquez

  • #2
    От: Барбекю за яхта

    Година на Жаното ми дай.

    И тия барбекюта са си мислени за солена вода,от обикновенна тенекия не стават или поне не дьржат повече от 3 седмици,после теста и айде ново.

    Гледай да е с поне 2 точки на захващане,че се вьрти около трьбата и ти падат пьржолите.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: Барбекю за яхта

      Ще проверя за годината и ще кажа. С две точки го мисля, въпреки че първото май беше с една и държеше добре. Това за солената вода не се бях сетил, ама за 300 лева ще си купя 10 на барбекюта като сегашното, т.е. ще имам за следващите 10 години. Пък междувременно може и на това да му измислим някаква защита от водата :-)
      Единственото, което ме притеснява в това на барбекю е, че е грозно :-)
      "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
      Gabriel Garcia Mаrquez

      Коментар


      • #4
        От: Барбекю за яхта

        Такива купуваме от скапани магазини за никакви пари и в края на плаването,2-3 седмици да речем с шут и зад борда,това рьждясва на варел за нула време.

        Магма,виж ги те какво правят за малки,преносими и морски модели.


        Работим за брокера на Жано тук / то за кого ли не работим /,баща му пьк е шеф на сервиза им та ще ти кажа с точност колко са му трьбите на задника,ти само модела измисли макар,че повечето модели са с един размер.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          От: Барбекю за яхта

          Накара ме да се разхождам с шублера из марината. 1 инч= 25.4мм е релинга на почти всяка мерена лодка под 60 фута дължина.
          Големите/над 20 метра/ са с 1.25 инча или 1.5 инча.
          Последно редактирано от NIKSD; 25-08-13, 19:45.
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #6
            От: Барбекю за яхта

            Брат махни тия точки,че това е като 2 милиметра и половина.Той ще те разбере и те знам,че си с телефона ма поне да ти повярват,там кьдето си няма много Жанота.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #7
              От: Барбекю за яхта

              Опс, ми не съм си изпил кафето бе. Как да се катеря по лодки с шублер и чаша кафе?
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • #8
                От: Барбекю за яхта

                http://www.westmarine.com/webapp/wcs...FU5xQgodlDoAvQ

                Ебати линка............


                Тука малко идеи какво ползваме и какво има в магазина.


                Сьвет - вземи си дьльг маркуч и цицай от големите бутилки,че малките бьрзо свьршват и са скьпи,носи си резервен вентил и гледай да не цопне нещо вьв водата,челник задьлжително и не се пробвай на ход,няма шанс да стои запалено освен ако не сте по вятьра.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #9
                  От: Барбекю за яхта

                  Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                  http://www.westmarine.com/webapp/wcs...FU5xQgodlDoAvQ

                  Ебати линка............


                  Тука малко идеи какво ползваме и какво има в магазина.


                  Сьвет - вземи си дьльг маркуч и цицай от големите бутилки,че малките бьрзо свьршват и са скьпи,носи си резервен вентил и гледай да не цопне нещо вьв водата,челник задьлжително и не се пробвай на ход,няма шанс да стои запалено освен ако не сте по вятьра.
                  А, досега основно на ход сме го палили барбекюто. То ако не влезеш в марината с димящо барбекю и ако не миришеш от 1 миля на кебапчета, какъва е файдата изобщо?
                  "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                  Gabriel Garcia Mаrquez

                  Коментар


                  • #10
                    От: Барбекю за яхта

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    Сьвет - вземи си дьльг маркуч и цицай от големите бутилки,че малките бьрзо свьршват и са скьпи,носи си резервен вентил и гледай да не цопне нещо вьв водата,челник задьлжително и не се пробвай на ход,няма шанс да стои запалено освен ако не сте по вятьра.
                    Всичко това добре, ама за какви бутилки говориш?
                    "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                    Gabriel Garcia Mаrquez

                    Коментар


                    • #11
                      От: Барбекю за яхта

                      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                      Накара ме да се разхождам с шублера из марината. 1 инч= 25.4мм е релинга на почти всяка мерена лодка под 60 фута дължина.
                      Големите/над 20 метра/ са с 1.25 инча или 1.5 инча.
                      Супер! Тия скоби, дето мисля да ползвам са от половин инч до инч и половина. Мерси за разхождането с шублера - при първа възможност бирата е от мене, това е ясно. :-) Нищо, че брат ти те дъни за телефона.
                      "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                      Gabriel Garcia Mаrquez

                      Коментар


                      • #12
                        От: Барбекю за яхта

                        Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение
                        Всичко това добре, ама за какви бутилки говориш?

                        Тия които са за газовия котлон на лодката,а не тия малките зелени бутилчици които се завиват за барбекюто.

                        Ако кажеш ти снимам какво имам пред нас.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #13
                          От: Барбекю за яхта

                          Не, не, моето е на дървени въглища. Няма бутилки, няма маркучи.
                          "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                          Gabriel Garcia Mаrquez

                          Коментар


                          • #14
                            От: Барбекю за яхта

                            Мька,мъка,мъка........не те ли мързи бе човек,то верно кефа е голям ма и мързела го гони?
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #15
                              От: Барбекю за яхта

                              Ами ще накарам някой път другите да го пали.
                              "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                              Gabriel Garcia Mаrquez

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X