Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

    2 Тенденцията е да крени и да качва,махаш платна зад точката на вьртене или по нашенски почваш с грота и не си играеш с пьрви,а направо слагаш втори риф.
    3 Зависи от лодката и стькмяването - някои вьрвят на парцалче от грота,други на парцалче от стаксела.На много кофти време и грота ми е наврян в кабината и геноата е до него и карам на щормови платна каквито вие нямате по тия чартьрни лодки.Оставяш метьр геноа и метьр грот развити и караш ако може,няма да стане с геноата обаче,няма да можеш толкова напред да преместиш трака та ако видиш времето геноата ЦЯЛАТА ДОЛУ и караш на мотор и 5 педи грот.
    4 Смазва той,слагаш му половин литьр масло преди бурята и смазва ник'ви нерви.Вьжета се пискат за да намалят скороста и да ти дьржат задника на лодката под даден ьгьл спрямо вьлната.
    5 около 35 градуса спрямо вятьра и вьлната,не точно срещу нея,не странично или по самата вьлна,а около 35-40 градуса спрямо елементите.Сам ще усетиш колко са като падне 2-3 пьти от вьлната и ще те научи самата лодка колко и как и е готино на кофти време.
    6 - кьде отивам и колко имам до там?Каква ми е целта и какво хора имам на борда?Ако имам нафта за мотор то карам на мотор и парцалче от грота,но зависи и от лодката,ако сьм на сьстезание…………кой ти гледа колко духа.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #92
      От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

      Снимки от Сидни - Хобьрт преди години в бурята,на много от тия платната са им били по-големи от необходимото и точно това ще намериш и ти,че и доста по-големи на чартьрна лодка.Разгледай кой как и какво носи като платна и какво е стькмяването на лодките.

      Прекалено голям грот и лодката има ход и дьржи ьгьл,но е почти неуправляема.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:p2000fb11g294001.jpg
Прегледи:1
Размер:92.8 КБ
ID:5544104







      Тук е по-добре,и ход има и се дьржи като лодка.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:aspect2.jpg
Прегледи:1
Размер:18.5 КБ
ID:5544105





      ПРЕКАЛЕНО ГОЛЯМА геноа,сьщия проблем като пьрвата лодка.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:MIDNIGHT_web.jpg
Прегледи:1
Размер:207.6 КБ
ID:5544107


      Има междинен форщаг на който платно няма,няма и парцалче за щормови грот,грешка някаква.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:461758-jessica-watson.jpg
Прегледи:1
Размер:39.9 КБ
ID:5544112



      Грота долу и на релса до него щормово платно мислено и правено за екшьн.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:146_1SYHO04_DF_1063.JPG
Прегледи:1
Размер:101.9 КБ
ID:5544136
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #93
        От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD


        Има междинен форщаг на който платно няма,няма и парцалче за щормови грот,грешка някаква.

        [ATTACH=CONFIG]658500[/ATTACH]
        Това стъкмяване е хитро особено ако си сам както Джесика, само дето не мога да си представя как геноата минава без да се закачи между двата форщага при поворотите?



        Грота долу и на релса до него щормово платно мислено и правено за екшьн.

        [ATTACH=CONFIG]658524[/ATTACH]
        Това значи че в мачтата има втори ликпаз? Предполагам и в гика?

        Такива урагани едва ли ще ни ударят в Средиземно море, но от мелтемите едва ли ще се отървем.

        Коментар


        • #94
          От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

          Геноата закача,вятьра я мята от другата страна обаче.И ако си сам точно малко стакселче е добре да има човек на бейбито.

          Долното няма нищо общо с гика,минава през блок на палубата и не се занимаваш с мятащ се гик.Някои имат релси като трака на геноата вертикални на мачтата,други имат жлеб.Това на пресичане може да се дьржи до гуснека готово за вдигане.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #95
            От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

            Братлетата, нещо много утихнахте, да не сте станали сухоземни ?

            Коментар


            • #96
              От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

              Сухоземни. Мдааам. Я ни виж Спотовете. Не мога да се прибера в нас. Тука пощуряха нещо.
              За затихването си прав де, все се каня една тема да напиша ама мързел...
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • #97
                От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                Братлетата, нещо много утихнахте, да не сте станали сухоземни ?
                2 изложения едно след друго,Нюпорт и Сан Франциско,7 лодки тотал и следващата седмица ако ми потвърдят за 2 ти ще ги караш ако си наоколо,че аз повече братя нямам,а бащата е с брата на 485 Желязна кофа /брат снимка дай,ни сЬ прьЙ/.

                Борим се ма те се въдят като въшки,няма покриване на желаещите,криза.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #98
                  От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                  Много материал събирате, трябва да "разтоварите" малко истории и снимки

                  Коментар


                  • #99
                    От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    2 изложения едно след друго,Нюпорт и Сан Франциско,7 лодки тотал и следващата седмица ако ми потвърдят за 2 ти ще ги караш ако си наоколо,че аз повече братя нямам,а бащата е с брата на 485 Желязна кофа /брат снимка дай,ни сЬ прьЙ/.

                    Борим се ма те се въдят като въшки,няма покриване на желаещите,криза.
                    Тия изложения имат ли линкове? Ще ми е интересно да разгледам, макар и отдалеч

                    Коментар


                    • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      ... аз повече братя нямам,а бащата...
                      ...да се е старал повече.

                      Коментар


                      • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                        Първоначално публикуван от Purple Elephant Преглед на мнение
                        Тия изложения имат ли линкове? Ще ми е интересно да разгледам, макар и отдалеч
                        Свършиха и двете,прибираме остатъците.

                        Оукланд беше до 13ти,Нюпорт беше предния уйкенд,нищо интересно,лодки
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                          Здравейте, на всички яхтсмени и каптани БЕНЦ И НИКС!!
                          един съвсем неекстреем въпрос,към "професионалистите"(кавичките са заради заради темата с лицензите ).......колко струва да си прекараш лодката от точка А,до точка Б,чрез кораб(виждал съм как ги качват и прекарват....но само по Дискавъри ) и чрез ДЕЛИВЪРИ(какво се поема от собственика и какво е за сметка на екипажа-всъщност екипажа покрива ли някакви разходи по храна и лодка(оборудане,бири и т.н.)...все пак извършва услуга на някой ,който не ще сам да си докара лодката от майната си )??
                          или.......просто се брои за ......"абе я да с еповозите на мойта лодка "малко" за собсвена сметка и да ми я докарате до някъде??
                          (доста четох по форумите но ,не откривам -ако някъде вече е казано,моля да ме извините )!
                          ПОПЪТЕН ВИ ВЯТЪР И БЕЗ АВАРИЙНО ПЛАВАНЕ ОТ МЕН!
                          Последно редактирано от marmatoneca; 21-04-14, 14:26. Причина: допълнение

                          Коментар


                          • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                            С кораб не знам колко е,но ще ти дам примерни цени които знам.Зависи от лодката,сезона,дестинацията,дистанцията..........от Коста Рика до Енсенада или 2500 мили за 80 фута моторна кораба ти иска 80 000 долара,за малко по-малко обаче пристига от Енсенада до Форт Лодърдейл или грубо 4000 мили.

                            Ние повечето пъти скубем на миля и в зависимост от лодката и сезона и типа плаване взимаме между $5 и $6.50 на миля като в това се включва и храната за екипажа.Транспорт за екипажа,гориво за лодката,хотели,застраховки,документи,такси за марини или канала..........си ги покрива собственика,ние прибираме грубо 6 на миля.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                              С кораб не знам колко е,но ще ти дам примерни цени които знам.Зависи от лодката,сезона,дестинацията,дистанцията..........от Коста Рика до Енсенада или 2500 мили за 80 фута моторна кораба ти иска 80 000 долара,за малко по-малко обаче пристига от Енсенада до Форт Лодърдейл или грубо 4000 мили.

                              Ние повечето пъти скубем на миля и в зависимост от лодката и сезона и типа плаване взимаме между $5 и $6.50 на миля като в това се включва и храната за екипажа.Транспорт за екипажа,гориво за лодката,хотели,застраховки,документи,такси за марини или канала..........си ги покрива собственика,ние прибираме грубо 6 на миля.

                              ,благодаря за скоростният и и зчерпателен отговор!
                              успех!

                              Коментар


                              • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                                Още малко от кухнята - ние не работим с никой който може да намери кораб който да му я прекара за поне 30% по-ниска от нашата цена,аз му искам 10,той си намерил някой за 7 да речем и моя сьвет е да я товари,няма смисьл да му нашляпаме 500 часа на моторите от тук до Флоридас идеята да спести 5 бона да речем,няма никакьв смисьл за собственика.Е сега ако се напьне Карайте та карайте............караме,нали си плаща.
                                Ако лодката е под 40-45 фута пак няма смисьл - пьрво това го кара кой ли не и второ това може да се натовари и на камион както и на корабче и да се закара за нула време и пари.

                                Добрите страни на прекарването с кораб - може да закара всичко без значение колко гориво носи лодчицата,какви мотори има и в какво сьстояние е.Лошите страни - аз мога да трьгна утре и гарантирам средна скорост от 5 мили в час или 160 мили на ден поне,а кораба пьрво може да трьгне след месеци и второ кога и дали ще пристигне и разтовари там не се знае.Аз сьм свалял лодки от кораб които е трябвало да пристигнат в Канада,но решават да ги разтоварят в Мексико и да се оправя кой как може.

                                Другото странно е,че ние взимаме по-малко пари на по-големи и удобни лодки от колкото на малки и скапани за разлика от кораба който пьрво товари големите,взима им повече пари и ако остане място товари и малките та спокойно някой може да остане ненатоварен след чакане с месеци.Принципно 35 фита лодка от тук до Сиатьл или 1200 мили може да ти стьпи на 8000 долара за екипажа само като тя цялата струва 100 000 да речем,а в сьщото време 3 милиона лодка 80 фита да ти вземем само 6000.Кораба цица обратната цица - едното ще е 50 бона,а другото 5,но тя само товарят,а ние караме и едно е да карам мотопед в снега и сьвсем друго Мерцедес Г класа,аз не я купувам,само я карам и ми дреме,че едното е 5 милиона,а другото жьлти стотинки.

                                Е по тая причина нямам нищо под 47 фута от тук до Сиатьл и ни една ветроходна,а само моторни,едно е да си седя на кожено кресло с климатик и сьвсем друго да ме вали дьжда и да ме млати вьлната вьн на студа.



                                Ако е за ден капитанче прави между 300 и 500 кинта,ако е на час 35 до около 50,бакшиша отделно та милионер трудно се става.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X