Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:95.7 КБ
ID:5517573

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:90.5 КБ
ID:5517574

    На първата снимка- изскубнал съм захранващия маркуч и съм го набол в друг кран на дъното на лодката. Тръбичката влизаща от крана до дъното на резервоара се задръсти. Филтрите /втората снимка/ сменени и пак ми показва вакум. Добре, че имаше "свободен" инвентар от машинката за обезсоляване на вода. Тоалетните са друго място от където може да се "намерят" маркучи.
    Това цялото се случи преди точно 48 часа. 400 коня Волво ми умря с нови филтри. Като я разклати и разбърка помията на дъното на резервоарите и ...
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #47
      От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:2
Размер:128.0 КБ
ID:5517575Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:133.3 КБ
ID:5517576

      От ттелефона излизат криви. Носете си туби. Не си наемайте Фиат 500- не събира много.
      Някои резервоари имат тръба с магнит и поплавък. Така гледаме колко има в резервоара. Простата система е 2 крана, горе и долу на резервоара, и прозрачен маркуч. Маркиран. Половината маркуч НЕ е половин резервоар, резервоара не е идеален с 90 градусови ъгли. Зад тръбата се вижда къде са наредени част от горивните филтри.
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • #48
        От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:131.3 КБ
ID:5517577

        Е така се товарят 10 туби,у Фиятката влизат ма седалката трябва да я оставиш на поляната.

        Как да е,на големите им се лепи тиксо по танковете,затваряш и прегходния кран и през 50 галона да речем ревеш по радиото да спират и ти бележиш,долу горе да знаеш кьде си с горивото.Това по снимките с тия тубички е за вьшки някакви дето я харчат по 5 на час я не,като почне по 300 на час е те тогава 100 литра са колко да загрееш мотора долу горе.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #49
          От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

          Да ги бяхте извадили от багажника поне! Мързели!

          Венци, скивай сега- Давам ми едно корито да го караме до Хавай. Горкото, на 7 години със 60 часа на мотора. Това си е идеалната рецепта за помия в резервоара. И понеже тия сме ги яли, още в марината, една дрелка, една елементарна помпа и празним резервоара до дупка.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04015.jpg
Прегледи:1
Размер:98.9 КБ
ID:5517581Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04016.jpg
Прегледи:1
Размер:81.2 КБ
ID:5517582

          Слaгаме си ново гориво, палим и тръгваме. Естествено десетина туби, ей така, за разкош.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04019.jpg
Прегледи:1
Размер:121.6 КБ
ID:5517583

          Не му се втелявах много- екипажа печен, никакви нерви да я закараме на ръка и в тъмницата. Само това със топлата бира нямаше да го праживея лесно. След точно 10 часа на моторетката филтъра се напълни с гнусотията от дъното на резервоара. Добре, че си имахме няколко плика с филтри. Филтрите се слагат в найлонови пликове и се разхвърлян из лодката- и да се намокри един, другите ще са ок /не, ше няма да ги увеся и да ги суша като мръсни чорапи де/.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04060.jpg
Прегледи:1
Размер:192.3 КБ
ID:5517584Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04062.jpg
Прегледи:1
Размер:102.9 КБ
ID:5517585

          Цялата дандания с филтрите става още по интересна когато съдереш големия чаршаф. Тогава освен топла бира, ще консумираш и сухар с консерви. Пътуването отива на към 2 месеца. Брадясваш...

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04043.jpg
Прегледи:1
Размер:58.4 КБ
ID:5517586Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04047.jpg
Прегледи:1
Размер:80.3 КБ
ID:5517587
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #50
            От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

            Така си представях и аз процедурата.
            Ситуацията не е била критична. Тихо море, никакъв вятър, на 10тина мили от най близкото пристанище, а и са били флотилия с 5 яхти.
            Преценили са явно, че по-добре да ги теглят отколкото да спират. Собственика на елан-а е бил с другата яхта(теглещата), та си и знае дертовете.


            Инак лодката е добре гледана (На нея карах курса на RYA). Края на Септември, ще участвам на една регата с нея.
            Макар, че тия регати в Гърция най-големият проблем е да не свърши узото в селото

            Коментар


            • #51
              От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:000521867.jpg
Прегледи:1
Размер:27.2 КБ
ID:5517589

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:003600843.jpg
Прегледи:1
Размер:45.7 КБ
ID:5517591

              Малко резервно масло,като свьрши джапаш за още......ако ти стиска.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:003493961.jpg
Прегледи:1
Размер:51.1 КБ
ID:5517592

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:003600851.jpg
Прегледи:1
Размер:41.7 КБ
ID:5517593



              Е малко нафтичка,е така да има.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #52
                От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                Аааа, чакай, че забравих! Резервоара е мерен и обозначен като 100 галона /да речем/ във водоравно състояние. И това такава врътка може да ви направи, че да се чудите от къде ви е дошло. Пример- Караме бангия от Хавай за Самоа-Фиджи- Нова Каледония- Австралия. Тънко бял и леко прозрачен резервоар, 100 галона. Преди такова пътуване, АЗ ЛИЧНО си пълня резервоарите. И си го напълвам до горе. Тръгваме. След 3 седмици, в една прекрасна нощ 7 градуса от другата страна на екватора, както си бръмчим на 1500 оборота /зареждаме акумулатори/, бръмчилката гасне!?! Сядам аз и започвам смятането. Баш на мене ли, тия мойте ще ми закачат табелка "заплес" в Самоа. Смятам аз, мама my, имаме гориво поне половин резервоар. Обезвъздушаваме, палим, работи 1 минута, и гасне. Аааа, тогава да видиш ти "майката" на поне 6-7 езика /екипажа полиглоти, еле за "майката"/.
                Хваща колегата, проверява ми цифрите, ми половин резервоар трябва да има. Говорим за поне 150 литра. Много голям заплес трябва да си за да ги издумкаш ей така. Мистерия.
                Проверяваме трюма, чисто, около тaнка чисто, под мотора чисто, горивото го няма! За "майката" споменах ли?
                Pit се завира с главата надолу в кърмовото /там е резервоара/, светва и ми вика "за каса бира ще ти кажа къде ти е горивото". Ква каса бе, я циба! Гмуркам се аз и )(*#%#^$% злия гений е сложил маркуча на едната страна на резервоара. Като се накреним /наклоним/ и при половин резервоар, засмуква въздух. Мърфи- на нaдветрената страна, високата. За неосведомените- от Хавай-Самноа, Фижи, Нова Каледония та чак до Австралия е все от ляво вятъра. Майкатааааа!
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • #53
                  От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                  Hawaii Australia са колко Варна до Лондон умножено по нещо с 10 километра в час,месеци без гориво щото са ти наденали смучещия такова да прави,мислят я в хоризонтална зала,а ние ги караме в хола пред телевизора,не се накланят
                  Прикачени файлове
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #54
                    От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                    А, минахме на аварийно с тока. За 2 дни, докато не се стопли бирата. После "как се краде бензин от лада", фордевинд за 1 час, и в тубите. И директно от тубите та в двигателя. Ама тоя дето го беше измислил, .... madre!
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • #55
                      От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                      Да използвам, че сте активни и да питам:
                      Какво и къде гледате на втрилата и двиателя при премане на лодка?

                      Коментар


                      • #56
                        От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                        По подробно го задай,че не те разбирам.

                        Нова лодка,лодка за прекарване на къса дистанция или през океана или дьрто корито?
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #57
                          От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                          Първоначално публикуван от viplamen Преглед на мнение
                          Да използвам, че сте активни и да питам:
                          Какво и къде гледате на втрилата и двиателя при премане на лодка?
                          Аз като свидетел на приемане на лодка за плаване от Сан Франциско до Сан Диего.
                          Нямам идея колко мили са.
                          Какво видях и ми направи впечатление :



                          Собственика е оставил списък какво е "ремонтирал техника" - бързо се проверяват.. и работят само 3 неща от ремонтираните 15



                          Бърз преглед на двигателя и филтрите.



                          Навигационните светлини работят при положение на ключа - OFF

                          Газта не работи. На мен ми се стори незначителен проблем.. но опитното си е опитно. Като стана студ вечерта оцених МНОГО газовата печка.



                          Намери се много важен проблем. Отдушника за пропан-бутана не беше вързан.. т.е, газовете си оставаха вътре в кокпита и лодката си беше плаваща бомба.



                          После и соленоида беше "посъветван".

                          И задължителната стъпка за "Леко и безпроблемно плаване"



                          Всички агрегати бяха прегледани доста подробно. Обръщаха внимание на всякакви детайли, които за мен като пълен лаик изглеждаха незначителни и загуба на време. Ама опита говори за себе си По спомен, около 2 часа отидоха за прегледа.И това за преход.. София - Варна

                          Като цяло, двамата са като фурии из лодката, неможе да видиш кой какво прави и гледа.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                            Венци, Сан Франциско /Голдън Гейт моста/ до буй #1 на Сан Диего са около 430 морски мили /+- няколко/. Ако плаването беше до Мексико, горивните филтри щяха да са по 10, ремъците по 3.
                            Най-честите проблеми
                            Горивни филтри- задънени. Ама това няма как да се види, носете си резервни. Ремъка и импелера на мотора. Алтернатора дали зарежда, клеми на акумулаторите-разхлабени или корозирали. Трюмни помпи за вода, алармата за висока вода дали работи /късмет, ако въобще има/, пълнят се танковете с вода и гориво. Не се гледат часовниците какво показват, пълнят се до преливане.
                            Навигационни светлини, радар, автопилот, кабелите на управлението /или хидравлика/, талрепи по ванти и щагове, затягат се всички шегели с клещите /клещи и нож всеки има на кръста, без изключения/. Проверяват се всички прозорци /да бе, знам, филистрини, ама четат и новостартирали във ветроходството/, проверява се всичко долу да не мърда /тая китайска ваза струвала майка си и баща си, да, преди да се тресне в пода може и да е струвала, ама вече не/. Проверява се котлона-като включиш тока, се включва и електромагнитния клапан за пропана, ако не си го проверил, може и да ти е последното плаване. Ние проверяваме и за разни драни и трошени не.а, правим и снимки. Да не стане да спорим после кой я е надрал.

                            Всички шплентове по леерите се проверяват. Връзва се котвата. С въже се връзва, тоя рудан е за украса и нищо не държи. Да не говорим като даде на късо и започне да отдава верига.
                            Последно редактирано от NIKSD; 16-09-13, 08:04.
                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • #59
                              От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                              Виж предпоследната снимка - казвам ви аз,че на мен чук ми дай,а на брата ток и електроника.Той проверява автопилота та да не я караме на рька,а аз леко почуквам / че няма място да се изсиля / соленоида на газта.

                              Поправена звьнци,това е било плаваща бомба от самото начало,или ги трови вьтре или гьрми при грешка ма няма кой да гледа,а поне ние лесно не мрем и е на,2 часа и сме готови,това без да бьрзаме.Бьрзаме ли е друго,крадем лодка да речем,така нареченото рипо.Отвьрзвам,бутам я и после гледам как да паля или платна да вдигам,каквото има да се поправя се прави на ход с подрьчни материали.

                              И да не се обьркате,това е рано сутрин след изминати около 600 мили с кола,каране цяла вечер и на сутринта за закуска бой с чука и едно пиене за закуска.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #60
                                От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                                Авей ... мо'е ли да отворите такав авесела тема и никой нищо да не каже ...
                                Абонат.
                                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X