Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходка с лодка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разходка с лодка

    За мое голямо съжаление последното возене на лодка за тази година беше вчера. Едно бързо прешляпване през моренцето Несебър - Созопол, без платна от мързел естествено, но пък с чудесно време.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2549.JPG
Прегледи:1
Размер:91.4 КБ
ID:5949545Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2551.JPG
Прегледи:1
Размер:138.2 КБ
ID:5949546Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2554.JPG
Прегледи:1
Размер:108.5 КБ
ID:5949547Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2558 - Copy.JPG
Прегледи:1
Размер:110.2 КБ
ID:5949548Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2560.JPG
Прегледи:1
Размер:88.8 КБ
ID:5949549Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2562.JPG
Прегледи:1
Размер:129.9 КБ
ID:5949550Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2566.JPG
Прегледи:1
Размер:133.2 КБ
ID:5949551Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2586.JPG
Прегледи:1
Размер:140.5 КБ
ID:5949554Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2592.JPG
Прегледи:1
Размер:130.5 КБ
ID:5949556Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2570.JPG
Прегледи:1
Размер:170.7 КБ
ID:5949552Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2580 - Copy.JPG
Прегледи:1
Размер:104.4 КБ
ID:5949557Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2554.JPG
Прегледи:1
Размер:108.5 КБ
ID:5949547Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2548 - Copy - Copy - Copy.JPG
Прегледи:1
Размер:135.0 КБ
ID:5949558Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2553 - Copy (2) - Copy.JPG
Прегледи:1
Размер:95.4 КБ
ID:5949559Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2573 - Copy.JPG
Прегледи:1
Размер:118.7 КБ
ID:5949561Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2586.JPG
Прегледи:1
Размер:140.5 КБ
ID:5949554Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2553 - Copy (2) - Copy.JPG
Прегледи:1
Размер:95.4 КБ
ID:5949559Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2551.JPG
Прегледи:1
Размер:138.2 КБ
ID:5949546Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2556.JPG
Прегледи:1
Размер:143.3 КБ
ID:5949562Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2561.JPG
Прегледи:1
Размер:140.5 КБ
ID:5949563Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2563 - Copy.JPG
Прегледи:1
Размер:137.7 КБ
ID:5949560Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2568.JPG
Прегледи:1
Размер:115.2 КБ
ID:5949564Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2573 - Copy.JPG
Прегледи:1
Размер:118.7 КБ
ID:5949561Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2580 - Copy.JPG
Прегледи:1
Размер:104.4 КБ
ID:5949557Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2587.JPG
Прегледи:1
Размер:142.6 КБ
ID:5949566Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2591.JPG
Прегледи:1
Размер:136.8 КБ
ID:5949567Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2574.JPG
Прегледи:1
Размер:146.0 КБ
ID:5949565Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2558 - Copy.JPG
Прегледи:1
Размер:110.2 КБ
ID:5949548Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2546 - Copy (2) - Copy.JPG
Прегледи:1
Размер:142.6 КБ
ID:5949568Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2568.JPG
Прегледи:1
Размер:115.2 КБ
ID:5949564Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2576.JPG
Прегледи:1
Размер:124.2 КБ
ID:5949553Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2551.JPG
Прегледи:1
Размер:138.2 КБ
ID:5949546Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2556.JPG
Прегледи:1
Размер:143.3 КБ
ID:5949562Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2553 - Copy (2) - Copy.JPG
Прегледи:1
Размер:95.4 КБ
ID:5949559Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2554.JPG
Прегледи:1
Размер:108.5 КБ
ID:5949547
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от bejanski; 03-12-11, 10:56.
    Защото животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни.

  • #2
    От: Разходка с лодка

    Хубава разходка!Поздравления!

    Много от снимките се повтарят!
    0осем9осем7шест0осем7едно
    Миро

    Коментар


    • #3
      От: Разходка с лодка

      Нещо с качването им не се получи. Не можах да го оправя.
      Защото животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни.

      Коментар


      • #4
        От: Разходка с лодка

        хубава лодка

        Коментар


        • #5
          От: Разходка с лодка

          Я! Beneteau '58. Я кажете имате ли ядове с тия електронни буклуци на ръчката за оборотите на мотора и скоростите? И тоя VW създава ли ядове? Май калпава нефта не му понася много.
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #6
            От: Разходка с лодка

            Beneteau са страхотни яхти. Невероятни по много фактори като цена и лукс, оборудване, конфорт, и т.н. Има други много по-скъпи яхти, които не струват. Аз в момента имам Beneteau First 45F5. Е от 1992 г., но въпреки това е страхотна. Много запазена всичко работи перфектно. Сега се опитвам да я продам, за да си взема същата, но по-нова година.

            Коментар


            • #7
              От: Разходка с лодка

              До момента никой не се е оплакал от този мотор специално, но и лодката е почти нова, а собственика е запален вертоходец и мотора се използва 90% само за приставане. Балтръстера обаче не вдъхва доверие. Електрониката на ветрилата също не е много читава , но това е лично мнение.
              Защото животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни.

              Коментар


              • #8
                От: Разходка с лодка

                Beneteau 58 си е лодка от друг клас. Това си е доста по конфортна яхта от Beneteau First 45F5. По-внушителни размери, мощност и конфорт разбира се. За цената пък да не говорим. Това е придобивка за по-богати люде.

                Коментар


                • #9
                  От: Разходка с лодка

                  Не ме разбирайте погрешно. Това е най-хубавата лодка на която съм се качвал някога, удоволствието с нея е повече от вдъхновяващо.
                  Защото животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Разходка с лодка

                    Фьрст си е полубегачка,58 с тоя задник аз поне не я приех,Жаното по направено ми изглежда и от скромния ми опит е по-удобно.Бенетау си се водят непретенциозни лодки,58 е малко с капризи обаче.

                    А иначе става,много става.Карто цена.......изтьрвахте Хансе 540 с 200 часа на Янмара за трифифти както му викат.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #11
                      От: Разходка с лодка

                      BENZBOSS мнението ти е меродавно за мен по явни причини, просто от любопитство, коя е най- добрата и сигурна лодка за теб? Тези дни се занимавам с една полска лодка от 80-те и ми допадна много. За сравнение, по голяма е от 58 с 2 мачти, но руля е 1. Абе ретро но приятно романтично.
                      Защото животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Разходка с лодка

                        Първоначално публикуван от bejanski Преглед на мнение
                        Тези дни се занимавам с една полска лодка от 80-те и ми допадна много. За сравнение, Абе ретро но приятно романтично.
                        Без снимки не се признава!
                        0осем9осем7шест0осем7едно
                        Миро

                        Коментар


                        • #13
                          От: Разходка с лодка

                          Виноват ще се постарая.
                          Защото животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Разходка с лодка

                            Добра е разтегливо понятие - добра за какво?Мореходна и удобна не се врьзва,или едното или другото или размера вече не е нормален.Кьде и какво ще правиш с нея,колко години и колко човека ще я ползват...........и се рисува картинката.

                            Мореходна и сигурна лодка е Island Packet 485,но кокпита му е като леген,има бая голяма стьлба вьтре и му трябва много вятьр за да трьгне.Става за моторясване,става за океана,става за Карибите,но не става за ден или 2 каране,не сьбира много народ удобно и си иска едни 150 000 за да стьпи на нивото за което е мислена.

                            Примерче - 300 галона нафта или грубо тон и малко,паля в Хорта на Азорите и моторясвам до Варна с 6.5 вьзла.Да де ама е с 3 батерийки само,кенефите са на вакум и танка се празни само с електрическа помпа,платната са като на лодка за разходка.........а е мислена за дьлги плавания.Преправяш електриката,малко помпите,малко батериите,малко заеждачките,малко платна.......купуваш и електроника и други нещица които трябват за една лодка в тоя клас и става.До тогава си дал една кофа пари и 4 човека се сьбират ако нямат много багаж.

                            Това го вкарай в Черно Море и гледай майтап,правиш 5 крьгчета преди да ти се наложи да заредиш,но пьк в кокпита няма място са 3 ракии,масата му е педя широка и 2 дьлга и няма място мезета кьде да наредиш.Яка,скьпа,добра,мо да ореш с нея,за купон тьрсиш Бенетау.


                            Отправначточка трябва при лодките,разликата е огромна от лодка до лодка и от идея до идея.И тате може и бате може,но козата си иска прьч - брата е на ден от Американска Самоа на пьт за Австралия с /не се смей/ 12-15 годишен Хьнтьр 46 който няма ахтер и оригинално цялото управление е прВено от стькломат включително и вала му.Това не е много нормално,но се прави.За удобна си е удобна и то много,за сигурност си е ОК в зависимост кьде я караш.

                            Аз сьм закьсал с изтрескал алтернатор на Катерпилари Ц12,вися в Анаполис и чакам един болт за обтягането на долния алтернатор на левия мотор и пренавиване на горен алтернатор на десния мотор.След повече от 6000 мили най-после собственика клекна да купим инструменти и се наложи да наема кола,че много тежки и няма кой да ги мькне.А иначе си е удобна лодка,здрава,стабилна,но си иска нейното.

                            Кажи какво ще правиш и ще ти кажа кое според мен е добра лодка.Аз имам прекосяване с 37 Бенетау до Хавай та много не ми вярвай на кое е сигурно и кое е нормално,това си е чиста лодка за разходка и не е правена за открит океан.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #15
                              От: Разходка с лодка

                              Последни впечатления от тази лодка, преход от Несебър до Гърция. Счупен болт на авто пилота, радара не работи, геноата скъса ремък, грота се навива неправилно в мачтата и излиза с мамата и чук, на големите вичове постоянно им пада предпазителя, както и ролрифа иска рестарт през 1 час, датчиците за гориво на резервните резервоари показват, че са пълни а те празни подяволите и така около 420 мили.................. но микровълновата, пералнята, климатика и хладилниците работят перфектно
                              Защото животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X