Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Наем на лодка по Българското Черноморие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Наем на лодка по Българското Черноморие

    Въпросът ми е от къде и каква лодка мога да наемам за уикендите или за седмица, за да се уча на нея да плавам. Да речем, че имам човек, който да ме учи.
    Изисквания за комфорт нямам, трябва да е подходяща за учене (което не знам какво значи) и да не е скъпа. Трябва да събира двама човека поне, пък ако става и за спане, още по-добре.
    Забравих да кажа, че става дума за ветроходна лодка

    Ако има по удачен и евтин вариант по близките части на Гръцкото море, пак си става.
    "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
    Gabriel Garcia Mаrquez

  • #2
    От: Наем на лодка по Българското Черноморие

    От къде- не знам. Каква да е, зависи къде ще ветроходстващ след като решиш, че си се маучил. Ученето- лесно. В щатите с това се занимавам, за 2 дни ще я подкараш съвсем сам. Търси нещо около 27-30 фута /8-9 метра/. Вграден двигател е по- лесен от извънбордов на стойка отзад. Такъв размер лодки имат поне 2-3 койки /легла/, имат и тоалетна, мивка... Търси лодка която не е спортна. Туристическа лодка има в пъти по-малко въжета от някоя резачка. Ти нали не се интересуваш да си кривиш мачтата от горните краспици? Я разбери има ли нещо подходящо на Искъра. Ако си навит, поне основното ще ти покажа за ден-два.
    Карането е лесната част, като наеме човек лодка зора идва от помпи, мивки, акумулатори, двигатели... Тия неща се учат на малко по- големи лодки /35-40 футови/. Много хора ги пропускат тия "подробности" до момента докато не се запуши тоалетната и не свърши водата. После капитанката ти пробива още една дупка на главата.
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #3
      От: Наем на лодка по Българското Черноморие

      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
      От къде- не знам. Каква да е, зависи къде ще ветроходстващ след като решиш, че си се маучил. Ученето- лесно. В щатите с това се занимавам, за 2 дни ще я подкараш съвсем сам. Търси нещо около 27-30 фута /8-9 метра/. Вграден двигател е по- лесен от извънбордов на стойка отзад. Такъв размер лодки имат поне 2-3 койки /легла/, имат и тоалетна, мивка... Търси лодка която не е спортна. Туристическа лодка има в пъти по-малко въжета от някоя резачка. Ти нали не се интересуваш да си кривиш мачтата от горните краспици? Я разбери има ли нещо подходящо на Искъра. Ако си навит, поне основното ще ти покажа за ден-два.
      Ама ти тука ли си? Ще разпитам за Искъра, сигурно има. И си съвсем прав - не ми пука много за горните каспици, поне за сега - нищо не ми говорят.



      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
      Карането е лесната част, като наеме човек лодка зора идва от помпи, мивки, акумулатори, двигатели... Тия неща се учат на малко по- големи лодки /35-40 футови/. Много хора ги пропускат тия "подробности" до момента докато не се запуши тоалетната и не свърши водата. После капитанката ти пробива още една дупка на главата.

      Едно по едно. Първо да я подкарам, а иначе това с тоалетните знам колко е важно...
      "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
      Gabriel Garcia Mаrquez

      Коментар


      • #4
        От: Наем на лодка по Българското Черноморие

        Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение
        Ама ти тука ли си? Ще разпитам за Искъра, сигурно има....
        Тука съм още една седмица. Подкарването е за ден. На втория караш съвсем сам. Два дни и нямаш стигане. Ако дойде още някой с теб ще се сменяте за да не ти гръмне главата. И като се научиш и става страшно...

        http://avto.rent.bg/?page=1&s=1&cate...538&currency=1
        Последно редактирано от NIKSD; 18-07-11, 12:59. Причина: Линк
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #5
          От: Наем на лодка по Българското Черноморие

          Не го слушай брата,той е скьпчия и взима много - питай кой да е брокер из Южна Калифорния,цифрите не ги разпознава ако нямат поне 2 нули зад тях.

          Брат а ти спри с пиенето и земи си ела,че удуших един брокер от Фрейзьр и се заформя тарантела.Ученето лесно,на третия час ще я кара човека,другото е опит който идва с карането и идеи които могат и по интернет да се дават.Не се мотай там и да си тьрсиш оправдания,ела си.2 дни ще трябват поне - единия без другия с малко вятьр за маневри.Става и с един от рано сутринта.

          Колега верно вземи някой с теб да обира от огьня,че брата като почне да говори и падаш неравно в боя,той няма да млькне 6 часа,а ти колкото и добра памет да имаш след втория час смятай,че си зациклил.Така с втори човек като му смигнеш и той пита ЯЯЯЯЯ чакай малко сега,я повтори това как беше...............и ти почиваш,че иначе борбата е неравна сам срещу брата.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            От: Наем на лодка по Българското Черноморие

            Купи си лодка от Англия,а по нашето черноморие е пълно с обяви за инструктори с познания и документ за извършване на подобна дейност. Можеш да се пазариш и да се разбереш за много добра цена,ако лодката е твоя.

            Коментар


            • #7
              От: Наем на лодка по Българското Черноморие

              Хаха, лошото е, че засега намирам само някакви спортни катамарани за Искър, от тия сглобяемите, дето нямат нито двигател, нито нищо, освен платна. Но продължавам да търся, де...
              "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
              Gabriel Garcia Mаrquez

              Коментар


              • #8
                От: Наем на лодка по Българското Черноморие

                Ако те интересува мога да ти дам кординати на човек, който може да те научи на неговата яхта. Много е печен, двукратен носител на Кор Кароли. И аз така, като тебе се чудих, кой да ми покаже това онова, дори изкарах 15-16 часа с него и понаучих основните неща. Но както казва NIKSD това не едостатъчно, аз и затова се оглеждам да си купя някоя малка яхтичка да си блъскам главата с нея. Иначе ако ти трябва да се научиш за да можеш да си наемаш, най-близко провеждат ветроходни курсове RYA Day Sкiрper в Мангалия. Едноседмични са на цена около 700-800 евра. Доколкото съм запознат всички чартърни компании признават кетапите им. Ако те интересува нещо пиши, пък кой знае може някой ден да се засечем на някоя яхта!!!

                Коментар


                • #9
                  От: Наем на лодка по Българското Черноморие

                  Ама аз за пари не съм говорил...
                  Ако ще си наемаш лодки в бъдеще ще ти искат тапия. Както каза колегата RYA курсовете ги признават. Май признават и 20 тонната капитанска тапия от България. Всички тия курсове се карат след като поне малко си навлязъл в материала. Иначе 8 часа ти мелят на скоростен английски пълен с непозната терминология. И от тебе се очаква да го запомниш...
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • #10
                    От: Наем на лодка по Българското Черноморие

                    Андро, ветроходна нямам, но моторницата мога да ти дам да караш. Понеже и аз съм малко нещо новобранец се чудя дали да я кача на ферито за Тасос или да я пусна в Керамоти и оттам щамбайнът до упор Мисля че за десетина минути съм там.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Наем на лодка по Българското Черноморие

                      Първоначално публикуван от divein Преглед на мнение
                      Ако те интересува мога да ти дам кординати на човек, който може да те научи на неговата яхта. Много е печен, двукратен носител на Кор Кароли. И аз така, като тебе се чудих, кой да ми покаже това онова, дори изкарах 15-16 часа с него и понаучих основните неща.
                      Дай малко повече подробности. Понеже не са ти дали май още право да работиш с лични съобщения във форума, можеш да пишеш на andrei at activesolutions dot bg.
                      "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                      Gabriel Garcia Mаrquez

                      Коментар


                      • #12
                        От: Наем на лодка по Българското Черноморие

                        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                        Андро, ветроходна нямам, но моторницата мога да ти дам да караш. Понеже и аз съм малко нещо новобранец се чудя дали да я кача на ферито за Тасос или да я пусна в Керамоти и оттам щамбайнът до упор Мисля че за десетина минути съм там.

                        Ами по права линия са 4-5 морски мили от Керамоти до Тасос. Като си знаеш лодката, можеш да сметнеш за колко време теоретично ще стигнеш.
                        "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                        Gabriel Garcia Mаrquez

                        Коментар


                        • #13
                          От: Наем на лодка по Българското Черноморие

                          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                          Ама аз за пари не съм говорил...
                          Ей го на,поболя се брата,почна да бачка без пари..............ела си бе,да си починеш.

                          Айде без майтап - подкарването както каза брата е ден.В тоя ден влизат подхождане кьм и от дока,основните неща при закотвяне,маневра човек зад борда и работа с платната като тук се включва и рифоване.На вечерта ще я вадиш сам,ще се оправяш сам с платната,ще си рифоваш сам и ще се закотвяш сам - само дето лодката сама няма да се вьрне да те вземе ако цопнеш,а ако няма никой с теб при инструкциите ще се наложи на маневра човек зад борда да ги учиш ти,че обикновенно пада тоя който може да кара,тия дето ги е шубе стоят в кокпита.

                          За наемането на лодка всеки си измисля собствени правила.Едни дават срещу кредитна карта само,други искат какви ли не тапии включително и лиценз радио оператор та в тоя случай и аз не мога да я наема.Мога да я карам от там до кьдето каже и обратно,но да я наема няма да ми я дадат.Това тук не го искат и не сьм го подновявал - ако ме напьне ще трябва да я крада,под наем тц,тапия искат.

                          Ако идеята е да я караш само си приготви 3 сандвича,някой да ти играе крило и тьрпение да слушаш инструктора 8 часа,след тях си я подкарал,нищо сложно.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            От: Наем на лодка по Българското Черноморие

                            можеш да пишеш на andrei at activesolutions dot bg.
                            Ок ще ти пратя e-mail.



                            Купи си лодка от Англия
                            А как стои въпроса с доставката? По суша сигурно ще е по-евтино. Има ли някои опит с тая работа, че в Англия, за разлика от БЪЛГАРИЯ има голям избор и цените са приемлИвИ.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Наем на лодка по Българското Черноморие

                              Размер им дай,че ми идва веднага да ти вкарам оферта за 50 000,докарваме я на момента.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X