Обява

Свий
Няма добавени обяви.

1 ден на Abenteuer&Allrad 2010

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 1 ден на Abenteuer&Allrad 2010

    Здравейте,

    много се чудих къде да я сложа тази тема, и понеже е повече описателна и никак по техническата част, реших, че този раздел би бил най-подходящ...

    Миналия четвъртък както си разглеждах немския форум , който посещавам поради географското ми местоположение и колата, която карам, се натъкнах на едно блог съобщение за провеждащият се панаир Abenteuer & Allrad. Съответно "от днес за утре" беше решено, как ще протече семейната събота.

    В ранни зори в събота бяхме вече на път, за да може сме там с отварянето на вратите в 10.00. Е, не успяхме да "разцепим секундата" (пътя беше към 200 км), но времето ни стигна да разгледаме достатъчно, имайки предвид зверската жега и липсата на сянка, на която бяхме изложени през цялото време.

    Понеже това ни беше първото посещения на офроуд изложение имаше доволоно "гледай тук...тцтцтц...а пък виж сега това....гейййййй...". Опитах се да хвана по-интересните моменти, естествено със "задната мисъл", да си ги споделя с вас

    От малкото пъти, когато съм минавал през Бавария, са ми останали в ума китни ливади с крави и живописни къщурки, но предимно равнинни местности с много зелено по тях. И този път не беше по-различно:






    Малко преди крайната цел забелязахме първите признаци, че сме на прав път - връщащите се от предишния ден





    На светофара в малкото градче (или е селце?) Bad Kissingen вече можеше да се ориентираме по потока на движение за посоката, табели не бяха необходими





    Някъде бях чел, че изложението е и за голямогабаритни машини, както видяхме на следващото кръстовище






    А това беше паркингът на местния Кауфланд, които временно беше подслонил (предимно) "големите"



    На паркингът за "малките" се поувлякох със снимките, добре че жена ми ме подсети, че "тва още не е изложението, айде да стигнем вече до там"























    И така, след 10 минутно пътуване с шатъл буса от паркинга до "мястото на събитието", се озовахме пред входа, където бяха спрели ето тези "хубостници"



    <...>
    П.С. Имам малко проблеми с вмъкването на снимките, надявам се сега да са ОК...
    Последно редактирано от Чудомир; 07-06-10, 21:58. Причина: добавени снимки

  • #2
    От: 1 ден на Abenteuer&Allrad 2010

    ...

    Основната идея за посещението ми беше да видя (и пробвам) на живо палатка за покрива...Е, успях, но видях и много повече...Например

    Форд Ф150 спешъл едишън (за съжаление само емблемата снимах)


    "Некъф" скромен Додж




    (под врътката вдясно долу тва квадратното е индикатора за газовата бутилка)




    Тойоти имаше доволно много...




    Най-много ме впечатлиха Тойотите с къщичките отзад, страхотна изработка и внушителни размери (за лек автомобил)...








    ...та говорейки за внушителни размери - имаше и такива машини...


    ... за скромните 295 000 евро


    Малкото му "братче" (на същия щанд беше)






    Тук имаше възможност да се повози човек на Jeep








    А от вътре изглеждаше така....








    <...>

    Коментар


    • #3
      От: 1 ден на Abenteuer&Allrad 2010

      ...направи ми впечатление, че за цялото изложение видях само едно Паджеро и 3 Дисковери-та, но пък Дифендъри и Тойоти имаше във всякакви варианти и нива на оборудване... От лукс до рали


















      Имаше и такива противоположности от RR фамилята




      Това силно ме впечатли, дори без да разбирам от техническата му част







      На щанда на Jeep имаше също в какво да "оплакнем окото"







      Както вече споменах, Тойоти имаше "с лопата да ги ринеш"












      На щанда на RR също имаше възможност да се повозим...и да извоювам малка лична победа - изказването на жена ми, че "Дифендъра не возил чак толкова лошо"




      "Не чак толкова лошо" не беше нищо в сравнение с следващото "такси", на което успях да се кача, а именно....ТОВА


      Не искам да отегчавам с дълги разкази, но определено H1 ми промени предстваите за силите, които могат да се "развихрят" в едно автомобилно купе...На първия завой търсих къде да се хвана, след като си ударих колената в таблото (мястото дотам е наистина малко, а пък аз не съм дребен). През това време "шофера" въртеше волана с една ръка, докато аз се опитвах да си застопоря задника някакси в седалката, след като с около 40 Км/ч "обяздихме" едни легнали гуми от камион, които бяха поставени по трасето...С една дума - не е истина, как звучи този автомобил и какво аудио-визуално преживяване е пътуването вътре...Като слязох от колата, колената ми трепереха от вълнение, а жена ми каза, че отдавана не ме е виждала с такова изражение на лицето

      След това пообиколихме още малко, но не видяхме нищо по значително, което да трябва да се отбележи. След като изгоряхме подобавъчно (днес ме питаха да не съм бил на море през уикенда) се отправихме да търсим нещо за хапване, и по случайност намерихме едно много готино заведение недалеч, с което достойно завършихме преживяването, наречено Abenteuer&Allrad 2010



      Надявам се да ви е било интересно.
      Поздрави,
      Ч.

      Коментар


      • #4
        От: 1 ден на Abenteuer&Allrad 2010

        Благодаря,колега че сподели снимките и с нас, като гледам доста е имало за гледане.

        Коментар


        • #5
          От: 1 ден на Abenteuer&Allrad 2010

          Благодаря! Страхотни снимки.
          Женя Вълчанова 0888272565

          Коментар


          • #6
            От: 1 ден на Abenteuer&Allrad 2010

            Радвам се,че ви харесват. Следващия път живот и здраве с нов обектив и прочел упътването на фотоапарата ще съм по-старателен :-)

            Коментар


            • #7
              От: 1 ден на Abenteuer&Allrad 2010

              Стархотен празник за любителите на 4х4.
              Благодаря за невероятните снимки.
              Константин Вълчанов.0888313247

              Коментар


              • #8
                От: 1 ден на Abenteuer&Allrad 2010

                Страхотно, много благодаря за споделеното преживяване.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X