Обява

Свий
Няма добавени обяви.

НОРДКАП или Скандинавия през зимата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: НОРДКАП или Скандинавия през зимата

    Красивите гледки непрекъснато се сменят...
















    Следваща спирка е Тромсо. Казвали му Северния Париж. Мен лично не ме впечатли с нищо...









    И отново на път. И пак ограничения на скоростта. Колко? Не е важно... Просто трябва да се спазват...




























    Следва...



    ......
    http://www.nakladkibg.com
    накладки, спирачни дискове, съединители

    088 8613380

    Коментар


    • #17
      До: НОРДКАП или Скандинавия през зимата

      Много готино.Благородно завиждам,чакам продължението.
      0осем9осем7шест0осем7едно
      Миро

      Коментар


      • #18
        До: НОРДКАП или Скандинавия през зимата

        Пътувахме надолу и тук там се отконявахме, за да видим някоя забележителност...



        ... това е мостът край Бодо, под който е най-големия водовъртеж в Европа(някъде четох, че и в света)...



        ... оказа се, че не сме уцелили час-пик и трябва да чакаме няколко часа... не ни се чакаше и го снимах така...



        ... и още няколко снимки от моста...







        ... и продължихме нататък...

















        ... стигнахме Полярния кръг, но всичко наоколо беше затрупано със сняг...






        Следващо спирка беше Трондхайм...



        ... много ме впечатлиха тротоарите...










        Следва...


        ......
        http://www.nakladkibg.com
        накладки, спирачни дискове, съединители

        088 8613380

        Коментар


        • #19
          До: НОРДКАП или Скандинавия през зимата

          Евала адаш, неочаквано красиво е през зимата.
          Колко часа на ден ви беше светло?
          Очаквам с нетърпение следващите снимки!
          Зима иде

          Коментар


          • #20
            До: НОРДКАП или Скандинавия през зимата

            Така покрай тези красоти, загубих представа за време...



            ... много са красиви тези фиорди...













            По съвет на приятел решихме да отидем на глетчера Briksdal.



            ... паркирахме тук...



            ... и тръгнахме пеша... пътеката е около 45мин...



            ... имаше доста замръзнали водопади...





            ... това е глетчера, но заради снеговалежа не се вижда нищо...





            ... тръгнахме си и след малко спря да вали и се проясни... не устояхме и се върнахме...





            ... след това си продължиме по пътя...




            Следва...


            ......
            http://www.nakladkibg.com
            накладки, спирачни дискове, съединители

            088 8613380

            Коментар


            • #21
              До: НОРДКАП или Скандинавия през зимата

              Невероятно пътешествие. След разказите за тази дестинация на другите съфорумници с този добих пълна представа за мястото. Май зимата не е много благоприятно за "разходка". Само не знам как сте се решили да тръгнете в това време, но браво за ентусиазма. Разходката си е била доста "хард"

              Коментар


              • #22
                До: НОРДКАП или Скандинавия през зимата

                Следващата спирка беше Берген - градът, който най-много ми хареса в Норвегия.
















                След Берген, решихме да се качим на Preikestolen - това може би е най-сниманата скала в Норвегия. От мястото където паркирахме, до скалата имаше два часа път пеша. Бяхме единствените ентусиасти. Въпреки, че пътека практически нямаше - само стъпки от няколко души, минавали кой знае кога, въпреки късния час на тръгване и риска да се прибираме по тъмно, въпреки стръмните изкачвания, лед и дупки, не съжалявам че тръгнахме... Само съжалявам, че нямахме поне няколко часа на разположение, за да се насладим на гледката...





                ... самата скала...





                ... това е на връщане, точно преди паркинга...



                ... и на следващият ден - ферибота към Дания...




                Следва скучно каране по магистралите - Дания - Германия - Австрия - Унгария - Сърбия и така до София...

                Край

                ......
                http://www.nakladkibg.com
                накладки, спирачни дискове, съединители

                088 8613380

                Коментар


                • #23
                  До: НОРДКАП или Скандинавия през зимата

                  Благодаря на всички за добрите отзиви. Много се радвам, че ви е харесало.

                  Специално благодаря на Мони и адаша - huko, от чиито репортажи научих много и най-вече на Светльо - skitnik, който през цялото време ми помагаше с полезна информация за пътища и интересни места.


                  Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
                  Невероятно пътешествие. След разказите за тази дестинация на другите съфорумници с този добих пълна представа за мястото. Май зимата не е много благоприятно за "разходка". Само не знам как сте се решили да тръгнете в това време, но браво за ентусиазма. Разходката си е била доста "хард"
                  Обичам зимата, снега и студа. А карането на сняг е страхотно изживяване(за мен). Сигурно си забравил, когато декември ходихме над Бистрица, за да се снимаме. Там с Мони и huko коментирахме точно това.
                  http://www.nakladkibg.com
                  накладки, спирачни дискове, съединители

                  088 8613380

                  Коментар


                  • #24
                    До: НОРДКАП или Скандинавия през зимата

                    Невероятни сте! Браво за куража и евала на навигатора...
                    Аз планирам такова пътуване отдавна, но не ми е и хрумвало да го направя през зимата...
                    Ако решиш да тръгнеш пак - за да видиш например как сьомгата си хвърля хайвера нагоре по реките (както аз съм замислил) - свиркай...

                    Коментар


                    • #25
                      До: НОРДКАП или Скандинавия през зимата

                      Здрасти,
                      на ферито от Кристиансанд ли се качихте?
                      Поздравявам ви за пътешествието много е красиво и е много голямо предизвикателство.
                      И аз се разходих из Norge през септември но благородно ти завиждам за сезона през който вие сте били
                      Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
                      :D

                      Коментар


                      • #26
                        До: НОРДКАП или Скандинавия през зимата

                        Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
                        Благодаря на всички за добрите отзиви. Много се радвам, че ви е харесало.

                        Специално благодаря на Мони и адаша - huko, от чиито репортажи научих много и най-вече на Светльо - skitnik, който през цялото време ми помагаше с полезна информация за пътища и интересни места.



                        Обичам зимата, снега и студа. А карането на сняг е страхотно изживяване(за мен). Сигурно си забравил, когато декември ходихме над Бистрица, за да се снимаме. Там с Мони и huko коментирахме точно това.
                        Аз над Бистрица само дочух нещо. Не обичам да ми е студено, но пък карането в сняг също ме радва много. Най-много ме впечатли къщата на "Дядо Коледа". Това с удоволствие бих отишъл да го видя през зимата. Направо беше като в приказка. Пожелавам ви още много хубави приключения. Винаги се възхищавам на хора дето решават да пътуват, палят и тръгват.

                        Коментар


                        • #27
                          До: НОРДКАП или Скандинавия през зимата

                          Много хубаво и интересно пътуване. И определено руши стереотипите за там. Всички ходят там през юли и август. Все едно, че ние тук в България никога не сме видели зима и ниски температури. Даже сега, като че ли е по-хубаво времето за пътешествие, защото няма мъгли и дъжд и навсякъде се вижда пейзажа. Само че не става за палатка и за мотор... Въпреки, че видяхме един ентусиаст с БМВ на една снимка...
                          Благодаря за споделеното пътешествие! Аз определено много се изкефих!...

                          Абе на тия хора зимата не им ли разбива пътищата?
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар


                          • #28
                            До: НОРДКАП или Скандинавия през зимата

                            Ники, рече и го направи!!
                            Респект!
                            Снимките са супер!

                            Коментар


                            • #29
                              До: НОРДКАП или Скандинавия през зимата

                              Първоначално публикуван от skunk Преглед на мнение
                              Здрасти,
                              на ферито от Кристиансанд ли се качихте?
                              Поздравявам ви за пътешествието много е красиво и е много голямо предизвикателство.
                              И аз се разходих из Norge през септември но благородно ти завиждам за сезона през който вие сте били
                              Последната снимка е от Кристиансанд. Там взехме ферибота.
                              http://www.nakladkibg.com
                              накладки, спирачни дискове, съединители

                              088 8613380

                              Коментар


                              • #30
                                До: НОРДКАП или Скандинавия през зимата

                                Страхотно!
                                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                                Drag Grand Canyon Daily
                                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                                LZ1JYM

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X