Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Австрия през Сърбия или през Румъния

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Австрия през Сърбия или през Румъния

    Здравейте на всики. Предстои ни пътуване до Австрия и се чудя от къде да минем.За Сърбия ни спират коментари , че на границите все още сърбите са нагли и се заяждат. А през Румъния има голяма част от недостроени магистрали.

  • #2
    Заяждат се ако на връщане си натоварил каруцата с много “боклуци” понеже се води внос-износ и т.н.

    Аз обикновено правя на отиване през Сърбия на връщане Румъния, по това време няма да има много пътуващи за насам така че и опашки не би трябвало да има
    088455338две
    "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
    Джамбазов 2010г..

    Коментар


    • zik7777
      zik7777 коментира
      Редактиране на коментар
      Въобще не смятам да пазарувам и да мъкна излишни боклуци.На отиване най много да вземем алкохол отиваме с повод и знам че ччовека при който отиваме харесва Българска мастика та те толкова 4 тирима сме и 1-2 бутилки мисля няма да са проблем.

  • #3
    В Сърбия ми направиха забележка, че щерката на задната седалка е без колан. Със сигурност не е заяждане. Граници минах за под цигара време. Магистралата и пътищата силно се различават от нашите! С транзитни табели било проблем. Мен това не ме касае. Не смятам и с куфарна търговия да се занимавам. С две думи Сърбия е по-европейска държава от нас!!
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • #4
      Отдавна няма проблеми,но глобата за колана е 50 евро на колан .

      Коментар


      • #5
        С качеството на пътищата Сърбия е много преди нас.С обслужването на митниците, и със случаен тормоз от полицаи, има още много да се желае.Човек може и да няма проблеми, а може и да изтегли късата клечка.Нарочно да те бавят на митницата, защото трябвало да "частиш".Или да ме спрат катаджиите без причина, само заради номера на колата.Определено, румънците са много по-европейци, и там се пътува много по-спокойно.Ама движението е много натоварено

        Коментар


        • #6
          Никога не съм имал проблеми нито със сърбите, нито с румънците. А съм пътувал и през двете държави достатъчно много. За Австрия е много по-бързо през Сърбия. Гастербайтерите могат обаче сериозно да задръстят границите по време на отпускарския период. Тогава обикновено заобикалям през Стрезимировци. Хем си правя кефа да ям скара около Власинското езеро. Иначе има много приятни екскурзионни маршрути през Румъния. Друг момент е липсата на митнически формалности. Но пътищата между Тимишоара и Видин са доста криви и тъпкани с ТИР-ове. А и румънският начин на каране не е цвете за мирисане. В последно време обаче вървят към по-добре, а ние към по-зле в това отношение. Така че ...

          Коментар


          • zik7777
            zik7777 коментира
            Редактиране на коментар
            Отиваме около 25.05 и връщането ще е на31.05 или 1.06 аха аха малко преди наплива на г...

        • #7
          Благодаря на всички май ще изберем Сърбия.

          Коментар


          • piron45
            piron45 коментира
            Редактиране на коментар
            Това е правилната дестинация.Пътищата на мамалигарите ще ти отровят живота.

          • Gadnyara
            Gadnyara коментира
            Редактиране на коментар
            Чак пък...
            Аз предпочитам 8 часа път (София - Арад) пред вероятността да ми ровят сърбежите в багажа. Случвало се е покрай мен, дори в последните години.
            Освен това, точно в Арад има страхотни ресторанти с местна и унгарска кухня, за мен достойна конкуренция на сръбската скара.

        • #8
          Минаването през Сърбия е руска рулетка с почти гарантиран резултат, но, който го влече риска да пробва.

          От години следя групи за пътуване и редовно минавам през маршрута, над 2/3 от хората се оплакват в Сърбия, някой минава с по-малко други с повече нерви и по-голям рушвет, но за мен риска не си струва.

          В Румъния има хубави пътища, ресторанти, бензиностанции, места за почивка и хубава природа за гледане.
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #9
            Доста редовно карам през Сърбия ,към Австрия и Италия . Никакви грижи . Единствено си съобразявай времето с турските гастарбайтери . През споменатия период няма да имаш грижи .
            TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

            Коментар


            • BatGeorgeone
              BatGeorgeone коментира
              Редактиране на коментар
              И си натоварен с багажи и т.н.?
              С каква регистрация си?
              Английски и немски регистрации редовно се оплакват, това в последните десет години и става по-зле.

            • zik7777
              zik7777 коментира
              Редактиране на коментар
              Нито съм англииска нито немска а и багаж няма да мъкна нито на там нито обратно, писах най много 3-4 бутилки качествена мастика на отиване и толкова нито гигари нито наливни алкохоли.3-ма или 4-ма възраснтни ще сме .

          • #10
            СВ регистрация . Последно бях с лека кола , пълна с багаж ,4 човека и тулето отгоре със ски и багажи .
            TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

            Коментар


            • didooo
              didooo коментира
              Редактиране на коментар
              И обикновенно карам нощем , да не ми се пречкат

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X