Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Докарване на автомобил от Германия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Докарване на автомобил от Германия

    Здравейте на всички,
    Споделям, за да избегнете мойте грешки!
    Вече съм горд собственик на Ситроен Берлинго. Само в България се питаме като си купиме нова кола на колко години е.
    Купих си я от Германия.
    1. Преди 15 години нямаше ковид и нещата се случваха в рамките на половин час. Три коли докарахме тогава. 5 години по-късно пак беше същото.
    Сега имахме ковид и вече теглиш или си поръчваш по интернет ТЕРМИН (номерче, билетче или както и да го наречеш),
    После zulassungstelle бюрата във Франкфурт на Майн(ата си) провинция Хесен работят от 8.00(осем) до 10.00 (десет) часа. Направо се "скъсват" от работа....
    Ако успееш да си подадеш документите днес, получаваш номерата утре.... Ако искаш.....Нямаш право на избор.... Не може да си тръгнеш в същия ден. Освен пешком.
    Първия ден закъснях с пристигането с едн час. Такъв ми беше полета. Реших да потърся място за спане, но не намерих за по малко от 120 евро на нощ......
    Добре, че кума ми живее близо до Вюрцбург та му отидох на гости. Там се разговорихме и се замислихме дали не може малко по-така по нашенски... На другата сутрин обаждания до бюрата в Ашафенбург, Майнашаф и Марктайденфелд. Това е в Бавария. Почти като България. Оказа се че може да се изкарат номера за един ден, но искат да видят колата на живо. Работното време отново от 8 до 10.30, но късмет!!!!! работят и следобед от 13 до 15 часа. Та почти 100 км обратно до Франкфурт, 100 км с колата с червени номера, до Ашафенбург и .....къса клечка стачка в общината. Айде до Марктайденфелд, чакане до 13.00 и ООООО богове, колко малко му трябва на човек да бъде щастлив.Просто един комплект цолови номера и застраховка за 200 евро... Обратно до Франкфурт за да върна червените номера. И газ към Мюнхен. Там ме чакаха от вчера....
    2. Решихме да ползваме по-краткия маршрут през Австрия, Словения, Хърватска и Сърбия. ГОЛЯМА ГРЕШКА!!!!! КАТО за 120 ЕВРО отгоре без причина. Пътя беше ОК, обаче никъде не се настигнахме с други автомобили с временни номера...... Джамбазите явно знаеха!
    Пристигнахме на събската граница и ИЗНЕНАДА..... Трябва да се направи митническа декларация за транзитно преминаване на Сърбия От спедиторска фирма. От 200 Евро, след пазарлък стигнахме на 115. И депозит от още 300, който както в системата "Халвадар" ти го връща някой друг в другия край на Сърбия. Имаше опция да ми качат човек в колата като гаранция че няма да я продам в сръбската земля. Това било защото масово джамбазите вкарват коли в Сърбия, обявяват ги за откраднати, и ги продават за части. Без мито и порези. И от 01.03.2023 въвеждат митническата декларация за цолови (временни) номера за автомобили от цяла Европа.
    3. В КАТ София, регистрацията мина за около 2,5 часа. Бързо и експедитивно. Неочаквано!!!! Но факт!

    Следващия път през Австрия, Унгария и Румъния. Сърбите да го ду**т. Пи**а им матерна.

    Ако някой има въпроси - 0889522036 - Асен
    Последно редактирано от aig; 18-03-23, 06:57.
    АИГ-Заваряване ООД
    Производител на заваръчни апарати "DEL"
    http://www.aigwelding.com
    0889 522 036

  • #2
    Благодарско Асене! Добре е да се знае.
    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

    0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

    Коментар


    • #3
      Пропуснах да спомена.
      От Германия си купих препарат за пране Persil. От Aldi. (не AUDI).
      5 литра за 15 евро. Вчера прахме с него. В къщи още ухае на хубаво, на чисто и , и , и.......
      Същия препарат купен от България, мирише ама не съвсем. Трябва да си завреш носа в прането та да усетиш нещо МОООООГО ДАЛЕЧНО.....
      Искрено съжалявам че не си купих поне още 2 туби.
      Тъкмо ще имам повод за още едно ходене до там.....
      АИГ-Заваряване ООД
      Производител на заваръчни апарати "DEL"
      http://www.aigwelding.com
      0889 522 036

      Коментар


      • #4
        Аз пък постоянно чувам колко бързо и лесно било да се регистрира кола в Германия в частност. Ма пък е хубаво независим източник да опише и другата страна на "палачинката". За под 300 € имаш цялостна регистрация с ГТП-то барабар. Даже и супер бавно да става пак за един работен ден се случват нещата. Ма има пак люде, дето и "космоса" им пречи.
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • krassitch
          krassitch коментира
          Редактиране на коментар
          Искаш да кажеш,че след като е евтино, нервите и времето на плебса нищо не струват?Аз като се сетя за последната регистрация в КАТ, за 2 часа всичко, ама имах чувството че са 8 часа кошмар...

        • Стоян Боюков-Sariones
          Стоян Боюков-Sariones коментира
          Редактиране на коментар
          Що бе? Не те почерпиха с кафенце и пастичка ли?

      • #5
        Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
        Пропуснах да спомена.
        От Германия си купих препарат за пране Persil. От Aldi. (не AUDI).
        5 литра за 15 евро. Вчера прахме с него. В къщи още ухае на хубаво, на чисто и , и , и.......
        Същия препарат купен от България, мирише ама не съвсем. Трябва да си завреш носа в прането та да усетиш нещо МОООООГО ДАЛЕЧНО.....
        Искрено съжалявам че не си купих поне още 2 туби.
        Тъкмо ще имам повод за още едно ходене до там.....
        По едно време в София имаше магазини, дето внасят включително перилни препарати от Германия. В Красна поляна имаше един и си пазарувах от там доса често. После се премести някъде и нещата се разсъхнаха.

        ...но и това че мирише повече не значи задължително че пере повече и прането е по-чисто. На мен някои аромати са ми идвали в повече. Рядко, но се е случвало.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #6
          Персил е възможно да произвежда над 20 вида прах - с омекотител, без, с ароматизатор и т. н.Тия ароматизатори са чиста химия,няма и една молекула нещо естествено вътре...Та според мен не е добре да ги диша човек.Да са живи и здрави високоплатените химици от производството,включително и на храна

          Коментар


          • #7
            Зависи в кой завод е произведен Персила . Имат заводи в различни държави !

            Коментар


            • vwbeetle
              vwbeetle коментира
              Редактиране на коментар
              Правих ремонти в изпитвателната лаборатория на Henkel Германия.Изискванията им са зверски,бракувани партиди много,и от там се сещам какво правят с некачествената продукция...за източна Европа и готово...

          • #8
            Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
            Здравейте на всички,
            Споделям, за да избегнете мойте грешки!
            Вече съм горд собственик на Ситроен Берлинго. Само в България се питаме като си купиме нова кола на колко години е.
            Купих си я от Германия.
            1. Преди 15 години нямаше ковид и нещата се случваха в рамките на половин час. Три коли докарахме тогава. 5 години по-късно пак беше същото.
            Сега имахме ковид и вече теглиш или си поръчваш по интернет ТЕРМИН (номерче, билетче или както и да го наречеш),
            После zulassungstelle бюрата във Франкфурт на Майн(ата си) провинция Хесен работят от 8.00(осем) до 10.00 (десет) часа. Направо се "скъсват" от работа....
            Ако успееш да си подадеш документите днес, получаваш номерата утре.... Ако искаш.....Нямаш право на избор.... Не може да си тръгнеш в същия ден. Освен пешком.
            Първия ден закъснях с пристигането с едн час. Такъв ми беше полета. Реших да потърся място за спане, но не намерих за по малко от 120 евро на нощ......
            Добре, че кума ми живее близо до Вюрцбург та му отидох на гости. Там се разговорихме и се замислихме дали не може малко по-така по нашенски... На другата сутрин обаждания до бюрата в Ашафенбург, Майнашаф и Марктайденфелд. Това е в Бавария. Почти като България. Оказа се че може да се изкарат номера за един ден, но искат да видят колата на живо. Работното време отново от 8 до 10.30, но късмет!!!!! работят и следобед от 13 до 15 часа. Та почти 100 км обратно до Франкфурт, 100 км с колата с червени номера, до Ашафенбург и .....къса клечка стачка в общината. Айде до Марктайденфелд, чакане до 13.00 и ООООО богове, колко малко му трябва на човек да бъде щастлив.Просто един комплект цолови номера и застраховка за 200 евро... Обратно до Франкфурт за да върна червените номера. И газ към Мюнхен. Там ме чакаха от вчера....
            2. Решихме да ползваме по-краткия маршрут през Австрия, Словения, Хърватска и Сърбия. ГОЛЯМА ГРЕШКА!!!!! КАТО за 120 ЕВРО отгоре без причина. Пътя беше ОК, обаче никъде не се настигнахме с други автомобили с временни номера...... Джамбазите явно знаеха!
            Пристигнахме на събската граница и ИЗНЕНАДА..... Трябва да се направи митническа декларация за транзитно преминаване на Сърбия От спедиторска фирма. От 200 Евро, след пазарлък стигнахме на 115. И депозит от още 300, който както в системата "Халвадар" ти го връща някой друг в другия край на Сърбия. Имаше опция да ми качат човек в колата като гаранция че няма да я продам в сръбската земля. Това било защото масово джамбазите вкарват коли в Сърбия, обявяват ги за откраднати, и ги продават за части. Без мито и порези. И от 01.03.2023 въвеждат митническата декларация за цолови (временни) номера за автомобили от цяла Европа.
            3. В КАТ София, регистрацията мина за около 2,5 часа. Бързо и експедитивно. Неочаквано!!!! Но факт!

            Следващия път през Австрия, Унгария и Румъния. Сърбите да го ду**т. Пи**а им матерна.

            Ако някой има въпроси - 0889522036 - Асен
            Е ти що не пита преди да купуваш кола ....
            10 г живях в немско .... даже и без КОВИД си струваше да се кара 1 час до някое диво село и там да си направиш регистрацията отколкото да вися кат сопол на някое цулсунгщеле дето е в голямо населено място и винаги има навалица.
            Другото - за еденични коли - демек от дъжд на вятър - букваш си ферибот от жабарско до Гърция и пътуването е приказка все пак с уговорката че аз съм от Пловдив - ако краината цел например е Русе е друга приказка , но за всички от южна българия пътя с ферибота е безпроблемен - показваш лична карта едва на бг граница.
            естествено и при ферито има трикове , трябва да се набарат отсъпките инак кинтите не са особено приятни ,ако се букне навреме ,пътуването е 20-30 евро разлика в пари и 10 часа повече ,но не се занимаваш с балканаски субекти и т.н.

            Коментар


            • #9
              Е, що не пита......
              Щото да му имам на българина акъла дето му иде после....
              Преди 10 години нямаше такива проблеми. Всичко стана на коляно пред гарата (договор за покупко-продажба) и за 15 минути в цуласунгщелето.
              Просто времената се менят.
              А персила си е нормален течен препарат. Изглежда като опаковките в България. Нищо специално. Просто след като пакетират за нормалните държави партидата, измиват линията и пращат за източната провинция.

              И просто не минавайте през сърбежите...
              АИГ-Заваряване ООД
              Производител на заваръчни апарати "DEL"
              http://www.aigwelding.com
              0889 522 036

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X