Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътуване с автомобил Дрезден - Варна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пътуване с автомобил Дрезден - Варна

    Налага се да ида до Германия да докарам автомобил Дрезден - Варна.

    Германия има егати изискванията в момента - ако влизаш по суша от нерискова държава няма нужда от тестове ама ако със самолет ПЦР задължително.

    Така ако да речем пътувам с автобус по суша не ми искат тест и си взезна там ОК ама като излезна няма ли да ми искат тест?

    Как е преминаването на обратно през Чехия, Унгария и Румъния?

    Някой минавал наскоро.

    Ако е сгодно минаването мисля да превърна пътуването в семеен трип из Ойропата
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

  • #2
    Информацията може да е променлива всеки ден , поради което и несигурна . От двама прители пътували скоро , всичко е минало безпроблемно . Единия е минал през Румъния , с почерпка . Другия през Сърбия . На нашата граница са им искали тест .

    Коментар


    • #3
      Няма ядове, пътя се минава редовно и проблеми има единствено във Франция с вечерния час, на други места няма ядове ако си транзит и НЕ идваш от рискова дестинация, вчера четох точно на ДЕ изискванията.

      Лети до там, какви са тия автобуси да не сме в 90те години; и казваш, че си транзит и няма ограничения.

      Може и с антигенен да влезеш, но най-добре си направи ПСР.

      Регистрираш колата, вземаш транзитните номера и после гас по магистралите през Румъния, не минавай през сърбете.

      Когато си с колата ако те питат казваш, че си транзит, на Унгария ти слагат стикер.

      Винетки може онлайн или в ОМВтата преди и на границите, не се цигани защото без винетка пак боли джоба, и за превишена скорост пак боли много, бъди европеец и не натискай много новата кола

      Не ходи по ресторанти и хотели извън магистралите и далеч от главния път, боли в джоба ако те хванат.

      Лек път и честито.
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #4
        5 часа висене на границата между Унгария и Сърбия, началото на месеца. Много мързеливи тея унгарци. За транзитно преминаващи пускат само през ГККП-то на магистралата. Другите работят, но не пускат.
        I get High by going Down

        Коментар


        • #5
          Днес тръгвам от Холандия за Варна с кола , ако не ти е късно ще пиша как става като се върна , или по пътя ако се сетя .

          Коментар


          • rosen_offroad
            rosen_offroad коментира
            Редактиране на коментар
            Аз летя вторник до Берлин и ще се връщам обратно в сряда.

            Пиши, много ще ми е полезно.

        • #6
          Тъкмо влизам през Русе . От Холандия дотук - нищо. На Дунав-мост искат тест, аз минах със сертификат за ваксина, колегата им е показал пср отпреди 17 дни и го пуснаха.

          Коментар


          • rosen_offroad
            rosen_offroad коментира
            Редактиране на коментар
            Мерси за инфото.

            Аз ще правя ПЦР понеделник в 10.00 за да го получа до 18:00.

            После вторника летя за Берлин и там няма тън мън Уиз Еър и Баба Меркел изискват ПЦР по въздух

            На връщане ако успея до четвъртък 10.00 е ОК, ако ли не ще правя антиген след влизане за отърване на карантината.

        • #7
          На унгарската граница стояхме седем часа...

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X