Обява

Свий
Няма добавени обяви.

България -Германия с автомобил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • България -Германия с автомобил

    Едвали ще задам сложен въпрос,но все пак...
    Налага се да пътувам до Меминген с автомобил.Маршрути много в навигацията,но кой как да избера.Приемам всякъкви съвети,едни казват през Влашко,други през Сърбия.
    Пътувах с кола из Европа последно 2005г. и едвали ще помня нещо.Последната година все със самолет.
    Та ,има ли някой скоро да е пътувал ,къде е спал защото наведнъж ,сам,няма да се справя.
    Благодаря предварително.
    РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

    0895шест29410 .

  • #2
    Аз на 1ви Юли се прибрах от Германия до Варна, ще опиша маршрута.

    Хубавата новина е, че вече няма граница на Австрия-Унгария, минава се транзит, дори не се намалява, първа раница е Унгария-Румъния и последна граница е Румъния-България.

    Винетки се вземат на ОМВ преди Австрия, винетка после преди Унгария и винетка преди Румъния, после на Дунав Мост за България, има много барачки, става бързо и лесно.

    Пътя бе страхотен, никакви проблеми за щастие, много хубави места за почивка навсякъде, определено има по-малко трафик от обикновенно по този маршрут, преобладават нашенците и румънците, та виждаш ли ги на прав път си

    Аз Сърбия натоварен и в посока РБ не бих си причинил никога, освен това пътя през Румъния покрай Дунава е супер красив и си струва да се види, определено преживяването на прибиране в родината е Европейско през Сърбия нямам такива споделени впечатления от познати и приятели.

    Мога да покажа колко бях натоварен(колата с около 3-400КГ + ремарке-платформа 5 метра с около 1 тон боклуци), всички бяха супер любезни и не ме провериха дори, никъде, приятно бях изненадан.

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Marshrut.jpg Прегледи:0 Размер:524.5 КБ ID:6622017
    Последно редактирано от BatGeorgeone; 09-07-20, 17:32.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
      Хубавата новина е, че вече няма граница на Австрия-Унгария, минава се транзит, дори не се намалява...
      Лошата новина е, че от днес искат за влизане на българи в Австрия пресен ПЦР тест или карантина

      https://www.wko.at/service/aussenwir...bulgarien.html

      And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

      Коментар


      • BatGeorgeone
        BatGeorgeone коментира
        Редактиране на коментар
        За транзитно преминаване НИКОГА не е имало проблеми никъде, дори и в разгара на епидемията, транзит минава всеки от всякъде, казвам го от опит в последните месеци! Ако са затворени границите е друго, но дори и тогава при специални случаи се преминаваше.

    • #4
      Синът ми стигна с кола до северна Германия преди около месец. През Видин в Сърбия. Там на границата си отвися близо седем часа, после е пътувал без проблеми през Унгария и Австрия. Но все пак информацията е от преди месец близо и аз само препредавам.

      Коментар


      • #5
        Живо ме интересува темата. След 29.07 пътувам за БГ (самолет) 4-6 дни по-късно се връщам обратно към ДЕ, но по суша. От линкът на колегата icos разбирам, че на PCR тест подлежат само пътуващите до Австрия - Това е мое тълкувание на текста, моля ако има запознати да споделят.
        Как обаче стои въпросът с транзитно преминаващите?
        Лично аз разполагам с документ от 2 немски министерства,че не подлежа на карантина или отказ за достъп до региони под карантина, но моето семейство няма.
        Моят план беше:
        начало Пловдив -> София (допълване на резервоарът)-> Сърбия (без спиране) -> Унгария (кратки почивки ) -> Австрия /Виена (нощувка хотел) това е грубо 12-13 часа. Следват още 11часа до Дюселдорф.

        LZ1UFS

        Коментар


        • #6
          Линк към декларация "транзитно преминаване"
          Erklärung zur Ein- und Durchreise
          LZ1UFS

          Коментар


          • #7
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2020-07-11 Google Maps.png
Прегледи:13458
Размер:910.0 КБ
ID:6622778 Tо зависи и от къде в България тръгваш.От София,винаги съм предпочитал Сърбия,Хърватия,Словения,Австрия.От Залцбург до Мюнхен и Меминген е един ...място.
            Последно редактирано от Krelion; 11-07-20, 14:47.
            Дизелов Jeep, не е Jeep.

            Коментар


            • #8
              Октомври миналата година пътувах по „класическия“ маршрут Пловдив - София - Белград - Будапеща - Виена - Пасау. На отива един час ни държаха на Хоргош, на връщане пак плюс един час на Калотина.
              Сега искам пак да ходя, но унгарците вече не ни щат, транзит през Унгария и Австрия означава, че трябва да преспя в Сърбия, а по принцип преспивам в Гьор. Не съм решил още какво да правя, поводът за ходенето предполага отлагане.
              Маршрутът през Хърватия и Словения е скъп. Плаща се „честарина“ в Хърватия и винетка в Славения (15 евро за седем дена), отделно таксите на тунела Караванкен и още два тунела в Австрия, които не се покриват от австрийската винетка. В сравнение с една унгарска винетка е доста по - скъпо.
              Не бързай ако искаш да стигнеш
              __________________________________
              Discovery II TD5 10P

              Коментар


              • BatGeorgeone
                BatGeorgeone коментира
                Редактиране на коментар
                На фона на 2000+ километра гориво, винетки за около 20тина евро са пренебрежимо малък разход за да си струва да се коментира според мен.

                Пътя си е супер, места за почивка, за спане, за ядене и пиене също, от Германия до румънския Петрохан пътя е кажи речи 100% магистрали, които даже към момента почти на 99,98% са открити и без ремонти, инак заради ремонти едната Германия съм я правил 15-16+ часа в жегите.

              • Krelion
                Krelion коментира
                Редактиране на коментар
                "Маршрутът през Хърватия и Словения е скъп. Плаща се „честарина“ в Хърватия и винетка в Славения (15 евро за седем дена), отделно таксите на тунела Караванкен и още два тунела в Австрия, които не се покриват от австрийската винетка. В сравнение с една унгарска винетка е доста по - скъпо." Айде и кафе да не пиеме,че е 3,50!Като вземете да ги тънчите......

            • #9
              Като те подгони словенска полицейска кола с включен буркан и от вътре изскочат двама с ръце на кобурите, ще има да тънчеш... Колкото пъти мога толкова пъти ще заобиколя Словения.
              Не бързай ако искаш да стигнеш
              __________________________________
              Discovery II TD5 10P

              Коментар


              • Krelion
                Krelion коментира
                Редактиране на коментар
                Винаги минавам през Словения,никога не са ме гонили с включени буркани!

            • #10
              Здравейте,

              Мисля в края на тази или рано другата седмица да тръгвам от Видин в посока Германия.

              Някой може ли да сподели реални данни за следните неща, по-долу?

              1. За транзитно преминаване нужен ли е ПиСиАр тест?
              2. Ако ДА, за кои държави точно е нужен?
              3. Има ли сериозни опашки и чакане по границите?
              4. Има ли ГКПП на Унгария-Австрия, не граница дали има, питам дали има контролно-пропускателен режим, преди два месеца в посока РБ нямаше?

              Предварително благодаря!
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • bay pres
                bay pres коментира
                Редактиране на коментар
                Здравей колега ,по групите вьв Фейса като,че ли има най новото инфо.Аз поне ползвам тая ,,българи на боденското езеро,,

            • #11
              В петък малкия се прибра към Германия. Мина през Сърбия и до Мюнхен, каза че нямало никакви проблеми по границите. Единствено на влизане в Германия са му правили тест и това е. Останалите държави транзит. Тръгна в 5 сутринта и в 1 и нещо през нощта пристигнал в Мюнхен. Сега нещо слушах че сърбите са затегнали, през Румъния може и по лесно да е.

              Коментар


              • #12
                Границата на Дунав Мост 2 се мина бързо и безгрижно, на Румъния Унгария минах на късмет за под пет минутки с чакане и провека(за секунди), Унгария Австрия въпреки, че минах през обходния маршрут по Главен път 1 вместо по магистралата пак чаках около 90 Мин само за да стигна да малката гранична будка, чичото ме попита къде съм ходил, казах на гости в Будапеща и даже не ми погледна ЛК, минах за 25 секунди. Австрия Германия граница няма но спират на самата магистрала има КПП и там минах пак на късмет, казах, че идвам от Австрия и съм бил на гости в Будапеща. За сега стигнах до Бон без тест и без никакви декларации. Масово говорят, че сърбете се гаврят и според мен не си струва риска особено на тия времена да се минава през РС.
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #13
                  От друг форум ".....Прибрахме се вчера/22-23 август/ през Сърбия без никакви проблеми. Границите бяха празни, не повече от 15 минути чакахме. ...."
                  Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                  ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                  Коментар


                  • #14
                    Първоначално публикуван от ognqn Преглед на мнение
                    От друг форум ".....Прибрахме се вчера/22-23 август/ през Сърбия без никакви проблеми. Границите бяха празни, не повече от 15 минути чакахме. ...."
                    Още повече, че Сърбия вече отмени изискването за тест при транзит до 12 часа.
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X