Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Една нощ в Амстердам стария-млад град

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Една нощ в Амстердам стария-млад град

    На много места съм бил, но атмосферата на този град е неописуема, има си някакъв си свой неописуем стил за който помагат жителите му всички са супер вежливи и усмихнати никой не бърза всеки е готов да ти помогне.





    През дена от тези улички се носи аромата на трева



    Приличам на военни фарове от УАЗ



    Музея на Мадам Тюусо









    Тук почнахме да се чудим нарочно ли си кривят така заградите защото това не беше първата крива която видяхме.



    Велосипеди много велосипеди, според мен това е една от причината местното население да не страда от затлъстяване, тук всички, като казвам всички значи абсолютно всички, се движат с много стари модели велосипеди, приличат на нашите Украйни и големите Балкани, но тук си ги карат с костюми с бебета в пазвите, натокани мадами с токчета... абе всички




    Не не е станало убийство просто си мият улиците с водоструики





    Това му се зачудих какво е докато не влязох, вътре има един наклонен камък и се облекчаваш на него






    На цветния пазар имаше много интересни неща







    като канабис за начинаещи и напреднали




















    Специално загледах този мост, оказа се че работи. В града е пълно с такива и всичките са функциониращи.




    Този човек живее в лодката зад него която се намира точно срещу операта на Амстердам, за какво му е автомобил?



    Тези къщички много ми харесаха, можеш да си сменяш адреса и най готиното е че като ти писне от съседите и тях ги сменяш





    В България като казваме на някой, че е отворен едва ли имаме в предвид това което значи тази дума, но тук разбрах как точно да я възприемам. Всички хора са отворени за теб да ти помогнат с каквото и да е било отворени са им и завесите никой тук не ги спуска незнам защо всички къщи и какво става в тях е споделено



    Взехме си лодка за разходка и попаднахме на словенец живеещ в Амстердам








    Разказа ни някой интересни неща за живота тук,но като цяло било голяма спокойствие




    Не не е от обектива криви са. Дали е от тревата









    Този мост е бил и затвор или по точно отрезвител, сега е музей.








    Новата част не ми хареса и веднага се върнах при кривите къщи








    Следва червените фенери +18......

  • #2
    До: Една нощ в Амстердам стария-млад град

    Йее, браво Яворе! Чакаме още! Много интесно разказче!

    А отговориха ли ти защо са им криви сградите?
    Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
    A2 (+)

    Коментар


    • #3
      До: Една нощ в Амстердам стария-млад град

      Питате се защо кръстих темата "стария-млад град", ами много просто. През цялото ми пребиваване в Амстердам не видях нито един възрастен човек (над 60г) след малко ще се уверите сами.

      Не мога да не споделя и положителните емоции от хотела в Който се настаних Citizen M намира се точно до летището. Още с влизането ми вътре бях посрещнат от руса девойка с широка усмивка която ми помогна да се регистрирам на виртуалната рецепция на хотела. Няколко огромни тъчсрина вършат тази работа, отне ми точно 2 минути.

      С отварянето на стаята се чу Welcome Mr. Yavor Atanasov и аз се упулих като дивак вижадщ огън .

      Оказа се че хотела е ултра модерен натъпкан с нови технологии.
      Дисплея на стаятя знаеше даже колко е часа в България









      От горни дисплей управляваш цялата стая и всичко в нея само с едно натискане променя цялата среда в зависимост какво ще правиш.
      Имаше символ със сърчице, светлината ставаше мека и започваще да звучи романтична музика.









      Банята и тоалетната няма да ги коментирам само ги вижате






      коридора целиа беше покрит с весели мисли на известни хора












      А така изглежа отвън. Колкото и да ми харесваше вътре. Нощен Амстерам ме привличаше силно



      Пътуването до Централна гара от летището трае само 20мин. с влак



      Ето така изглежда всяка една малка уличка, пълна с млади хора разговарящи и отпускащи с познайте какво (за съжаление няма как да усетите миризмата на марихуана )









      Забележете всички пак са с велосипеди



      А на центъра се беше разпънал Луна парк











      Сигурно се чудите колко е часа? Ами някъде около 1 след полунощ има повече хора от колкото през деня.









      Прословутите улици с червени фенери



      Ще си изям боя с тоя апарат, всички се сърдят, че снимам девойките от ветрините и минувачите,много параноични

      Само тези ми позволиха да ги щракна:





      Да ама не как ще дойда до тук и няма да наснимам за вас. Промених настройките на апарата и почнах да стрелям без да фокусирам от кръста и ето какво улових.











      Нощен Амстердам наистина е едно неповторимо място, пропоръчвам на всеки да го посети.



      Много ме кефят тези тяхни облекчители



      Освен странни хора имаше и странни превозни средства:




      Ами това беше моя кратък разказ от Амстердам.

      Коментар


      • #4
        До: Една нощ в Амстердам стария-млад град

        За стария град има две особености, които са видни от снимките, но може би не се знаят.

        Холандците като градители на морска империя навремето са били все по корабите и дълго време не са се прибирали. За да не бъдат изненадани с новите си деца след едногодишно плаване се е разчитало на еснафа да следи за тези неща, поради което прозорците са нямали пердета и всичко се е знаело. Тази традиция продължава и сега.

        Тези надиплени къщи освен другото, представляват и израз на социалния статус чрез броя прозорци. С два прозореца са средната класа и занаятчиите. С три са вече големите богаташи и търговци. С четири са елитът. Затова са им такива тесни и там, където спокойно може да се сложи един, максимум два "български прозореца" те набутват двойно. Интересно е, че понеже са здраво нагъчкани, тези на втора линия са лепнати за предните и имат общ вход, като буквално се минава през вестибюла на съседа.

        Бе, добра английска колония, с две думи и най-вече послушна. То и преди англетата да засенчат приноса на всички останали - немци, французи, италианци, холандци и прочее в развитието на САЩ, Новият Йорк се е казвал Нов Амстердам...

        Коментар


        • #5
          До: Една нощ в Амстердам стария-млад град

          Много добре ти е минало патуването, а нещо за цените при червените фенери разбра ли???

          Коментар


          • #6
            До: Една нощ в Амстердам стария-млад град

            Първоначално публикуван от petar radev Преглед на мнение
            Много добре ти е минало патуването, а нещо за цените при червените фенери разбра ли???
            Миналото лято цената беше 50 euro за 10 минути!...който каквото свършил за това време...

            А минувачите имаха навика някой като влезе, да му засичат време. На излизане пък беше аплодиран
            Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
            Seat Leon 2007 1.9 TDI

            Коментар


            • #7
              До: Една нощ в Амстердам стария-млад град

              Първоначално публикуван от nick_todorov Преглед на мнение
              Миналото лято цената беше 50 euro за 10 минути!...който каквото свършил за това време...

              А минувачите имаха навика някой като влезе, да му засичат време. На излизане пък беше аплодиран
              Ей пак до оная работа стигнахме

              Коментар


              • #8
                До: Една нощ в Амстердам стария-млад град

                Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                Ей пак до оная работа стигнахме

                То от там се почва бре
                Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                Коментар


                • #9
                  До: Една нощ в Амстердам стария-млад град

                  Много готино!
                  ..а това с русата коса е мъж??..нали?

                  Коментар


                  • #10
                    До: Една нощ в Амстердам стария-млад град

                    Тая хотелска стая всичко на куп що така бе?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Една нощ в Амстердам стария-млад град

                      Даа и на мен ми направи впечатление това
                      Определено си заслужава да посетиш такова място

                      Коментар


                      • #12
                        До: Една нощ в Амстердам стария-млад град

                        БРАВО! Благодаря за пътеписа, който щедро си го гарнирал с фотоси. За малко времи си уловил много, много неща.
                        Не съм ходил там, но определено се заканих при първа възможност /време и средства/ да го посетя.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X