Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходка из Европа ( 11 граници )

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Разходка из Европа ( 11 граници )

    Хубави снимки и преживявания...
    Спомени за дълго време..

    ..а за Винетката в Унгария..тя вече не е старата със стикер на стъклото и квитанция.
    Смениха схемата - само квитанция , на която пише номера на автомобила и срока..Принципно е за магистрали, но на изхода - границата със Сърбия нямаш ли квитанция...лошо
    Искат я митничарите, нямаш ли - иди доказвай , че си минавал само по-второстепенни пътища..
    СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

    Коментар


    • #17
      До: Разходка из Европа ( 11 граници )

      Браво Пърси,
      Ние вече две години правим подобни разходки - Заслужава си!
      Малко е кофти като се върнеш тук, ама нали знаеш какво казват - Родина

      Коментар


      • #18
        До: Разходка из Европа ( 11 граници )

        Ей такива прекрасни пътувания те заразяват да тръгнеш отново и отново. Красиви места. Добре написано.
        Ще да се ходи

        Коментар


        • #19
          До: Разходка из Европа ( 11 граници )

          Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
          Браво Пърси,
          Ние вече две години правим подобни разходки - Заслужава си!
          Малко е кофти като се върнеш тук, ама нали знаеш какво казват - Родина
          Да ти кажа честно, наистина е така. Най-стресиращото е като сравниш държави, в които доскоро е имало военни конфликт с България. Като знам какви пари отиват за строеж на пътища и като осъзнах, че напрактика нямаме пътища ми стана още по гадно.

          Като се замислиш е доста подтискащо.
          Изрично подчертавам, че става дума за северна Сърбия ( Войводина) и северна Хърватия ( Риека-Карловац-Загреб).

          Вече планираме следващата подобна разходка.
          Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
          NULLA TENACI INVIA EST VIA

          Коментар


          • #20
            До: Разходка из Европа ( 11 граници )

            Първоначално публикуван от Pursie Преглед на мнение
            Да ти кажа честно, наистина е така. Най-стресиращото е като сравниш държави, в които доскоро е имало военни конфликт с България. Като знам какви пари отиват за строеж на пътища и като осъзнах, че напрактика нямаме пътища ми стана още по гадно.

            Като се замислиш е доста подтискащо.
            Изрично подчертавам, че става дума за северна Сърбия ( Войводина) и северна Хърватия ( Риека-Карловац-Загреб).

            Вече планираме следващата подобна разходка.
            На всякъде хората строят пътища (иди до Гърция) и ги потдържат, а тук - Кърпене му е майката, затова и хората тук се намятаха на "Джипките" - не за ОффРоад

            Коментар


            • #21
              До: Разходка из Европа ( 11 граници )

              Браво! Много хубаво пътешествие! Благодаря, че го сподели с нас!
              LZ1GYY
              0898 436 956

              Коментар


              • #22
                До: Разходка из Европа ( 11 граници )

                По повод на унгарската винетка - да, само за магистралите е (и то не за 100% от тях - има и безплатни участъци - повече инфо на сайта им, има и версия на английски). Аз във двете посоки си я купих по Интернет. Но тъй като сме в източната част на Европа (на латински изток е Orient ), си приготвих и хартиено копие с данните - на колата, винетката кога е платена, номер на транзакция, срок на валидност. На отиване нямах никакви проблеми (за разлика от една румънска кола, която видях че бяха сгащили да си плати), но на връщане, на излизане от Унгария, на сръбската граница митничаря на развален българо-унгарски (не владееше английски или друг международен език) ми поиска винетка. Ухилен му показах разпечатката, но твърдеше че не важи. Аз му се пулех умно, той пак настояваше за своето - и така 10-тина минути (нормално 1 кола минава за 2-3 минути).

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X