Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От София до Талин с кола

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: От София до Талин с кола

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Групата е угро-финска, а не унгаро-финска. Унгарците са само страничен клон.

    В руския език хората и народите от тази езикова група имат събирателното название "чухонци".

    Аз нещо съм се амбицирал да проговоря фински, ама засега само с амбицията си седя.
    Сори, лапсус. Ученето на финландски има смисъл само ако си решил да се местиш там или не можеш да спиш, защото не разбираш какво ти пеят Korpiklaani . Финландският има един падеж повече от естонския, няма научаване, но пък е достатъчно да можеш да викаш силно Perkele.
    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

    Коментар


    • #17
      От: От София до Талин с кола

      Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
      ... или не можеш да спиш, защото не разбираш какво ти пеят Korpiklaani
      Приеми, че е това - в силно разширен вариант, защото korpiklaani са ясни какво пеят и без да разбираш езика.

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от youstolemyheart Преглед на мнение

        Сега остава да разбера защо ми падат random прозорците на пасата... (не е комфорт модълът), а и като врътна ръчно да заключа с ключа или с дистанционното - пак се отварят всички врати, всички прозорци се спускат, и алармата се задейства.
        Колега до преди няколко години имах два такива пасата ама 1.8т 2000 година, ще си спестя коментарите за модела че псувам лошо но прозорците го правеха тоя номер и се оказаха кабелите на шофйорската врата. Има една малоумна екстра дето като завъртиш и задържиш ключа в отключено положение изключва алармата сваля всички прозорци а в заключено ги качва... и като се разбъзикат кабелите в снопа дето влиза във вратите почват тези магарии със стъклата. Моя го правеше основно зимата. Няколко пъти го намирах със свалени прозорци сутрин. Провери и връзките към самата ключалка че имат навика да окисляват и пак падат прозорците.
        0-

        Коментар


        • #19
          Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
          ... да можеш да викаш силно Perkele.
          Ей, това го бях пропуснал. На български трябва да е Пирин или Перун. Нашите ругатни са по-първични и по-интернационални.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X