Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътуване до Мюнхен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Пътуване до Мюнхен

    Най-вероятно са били затворени проходите отгоре. Там са два великолени прохода, Тауернпас и Катцбергпас, които са с общо около 12 километра нанагорнище и съответно толкова нанадолнище с над 10% наклон. По скоро с 15%. Но особено Тауернпасс е изключително красив. Препоръчвам на всеки който не бърза и може да издържи да кара 8 километра на първа или втора, да мине отгоре.

    Коментар


    • #77
      От: Пътуване до Мюнхен

      Явно е заради тези проходи, долу на магистралата валеше дъждосняг и имаше мъгла и са били затворени. Иначе по спомен и на този тунел се плащаше около 10 евро. Но като няма алтернативен маршрут, минаваш гратис - желязна и правилна австрийска логика
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #78
        От: Пътуване до Мюнхен

        Аз да драсна, че минах без проблеми. Хамбург-Прага-Будапеща-Белград и от там ясно.
        На унгаро-сръбската граница, от страна на Унгария ме заприказва един сръбски митничар и вика, на къде пътуваш? Викам "Към България.." и помоли да го кача в колата, защото го мързеше да отиде пеша, може би 500 метра до сръбската караулка. На сръбската караулка, слезе и благодари. През цялото време очаквах, че ще последва нещо от типа на дай 5 евро за кафе.
        В Унгария имаше голямо състезание, при разрешени 130 постоянно ме изпреварваха с по 160 и само да минеш в лявата лента едни премигвания, беше нещо ново. След две седмици се връщам и май пак по същия път ще мина. Да видим само как ще реша съкралния български въпрос, колко алкохол и цигари мога да взема.

        Коментар


        • #79
          От: Пътуване до Мюнхен

          На влизане в Магиаровар с повече от 40 цигари на човек ти правят проблем , ракията сипи в малки бутилки от минерална Не прекалявай , все ще е малко .Лек път!
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #80
            От: Пътуване до Мюнхен

            Първоначално публикуван от nikkola Преглед на мнение
            Аз да драсна, че минах без проблеми. Хамбург-Прага-Будапеща-Белград и от там ясно.
            На унгаро-сръбската граница, от страна на Унгария ме заприказва един сръбски митничар и вика, на къде пътуваш? Викам "Към България.." и помоли да го кача в колата, защото го мързеше да отиде пеша, може би 500 метра до сръбската караулка. На сръбската караулка, слезе и благодари. През цялото време очаквах, че ще последва нещо от типа на дай 5 евро за кафе.
            В Унгария имаше голямо състезание, при разрешени 130 постоянно ме изпреварваха с по 160 и само да минеш в лявата лента едни премигвания, беше нещо ново. След две седмици се връщам и май пак по същия път ще мина. Да видим само как ще реша съкралния български въпрос, колко алкохол и цигари мога да взема.
            Къде е Хамбург,къде е Мюнхен!?
            Дизелов Jeep, не е Jeep.

            Коментар


            • #81
              От: Пътуване до Мюнхен

              Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
              Къде е Хамбург,къде е Мюнхен!?
              Минушката Сърбия - Маджарско е се таа
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #82
                От: Пътуване до Мюнхен

                Току що разбрах, че винетка за Австрия има и електронна

                https://shop.asfinag.at/en/
                Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
                Бахти, как се изказах...

                Коментар


                • #83
                  От: Пътуване до Мюнхен

                  Първоначално публикуван от DimitarNikolov Преглед на мнение
                  Току що разбрах, че винетка за Австрия има и електронна

                  https://shop.asfinag.at/en/
                  Има но е валидна чак след 18 дни след като я купиш!
                  (Законово имаш право да върнеш нещо до 14 дни от покупката)

                  Иначе казано, ако решиш да си спестиш чакането на някоя бензиностанция , може да се окажеш глобен.
                  Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                  Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                  Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                  Коментар


                  • #84
                    От: Пътуване до Мюнхен

                    Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
                    Има но е валидна чак след 18 дни след като я купиш!
                    .
                    Доста тъпо. Ама Австрийците не за първи път ме изумяват колко са тъпи.
                    Даже имам чувството, че надминават и швейцарците по тъпня.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Пътуване до Мюнхен

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Доста тъпо. Ама Австрийците не за първи път ме изумяват колко са тъпи.
                      Даже имам чувството, че надминават и швейцарците по тъпня.
                      До колкото разбрах, причината за това е да има възможност да се откаже винетката или да бъде прехвърлена на друг рег.номер.
                      Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
                      Бахти, как се изказах...

                      Коментар


                      • #86
                        От: Пътуване до Мюнхен

                        Преди 2 седмици ходих до Прага. Винетки за Унгария и Австрия си купих от техните сайтове, а винетката за Чехия от АПИ, защото там все още са хартиени. Супер удобно е.
                        HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                        Коментар


                        • #87
                          От: Пътуване до Мюнхен

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Доста тъпо. Ама Австрийците не за първи път ме изумяват колко са тъпи.
                          Даже имам чувството, че надминават и швейцарците по тъпня.
                          Те за това са на това дередже!Уж има там българи да им дават акъл,ама като не възприемат
                          Дизелов Jeep, не е Jeep.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Пътуване до Мюнхен

                            Чета темата от известно време, понеже се очертва едно пътуване из Европа напролет и пътя минава през Австрия.
                            Някъде прочетох, че в Австрия глобявали леките автомобили за липса на Еко стикер - Umwelt. Имали нещо такова? Колата, с която смятаме да пътуваме е 1994 година - това би ли било санкционирано - говорим за транзитно преминаване. Пътя е през/около Виена.
                            Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
                            Бахти, как се изказах...

                            Коментар


                            • #89
                              От: Пътуване до Мюнхен

                              Някои алтернативни пунктове за преминаване на границата Сърбия/Унгария - взето от VW форума vwclub.bg

                              Поста е от Пон 22 авг 2016 12:02

                              " ..... На влизане в Унгария (четвъртък по обяд) минахме през пункт Bački Vinogradi (SRB) - Asotthalom (HU). Отне ни около 20 минути. Отколонението от магистралата е около 15 км преди Хоргош, а включването е при Сегед. Със синьо на картата е този маршрут, а със сиво си е "царския път" по магистралата.
                              Backi Vinogradi

                              Проблемът е, че този пункт работи само от 7:00 до 19:00 ч., което не върши работа, ако пътуваш нощно време.

                              След като минахме в Унгария, ходихме до Сегед, мотахме се там над час и след това като стигнахме пак на магистралата за Будапеща се уцелихме с две бусчета, които бях запомнил, че се движеха с нас в Сърбия. Те обаче са си минали по "царския път" - Хоргош. По мои сметки бяха чакали там около и над 2 часа.

                              На който не му се минава през Backi Vinogradi, или пътува в извънработно за пункта време, може да си мине през Суботица и Томпа - описано е как в темата за Сърбия: http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?p=4421339#p4421339. Пак е по-добре. В неделя вечерта като се връщахме отново имаше доста голяма опашка на входа на Унгария, която според мен си беше 2 часа чакане също.

                              Ето и още варианти: http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?p=4466001#p4466001

                              По-големият шок обаче беше опашката на границата Унгария - Австрия

                              На отиване в четвъртък опашката беше около 2-3 км, но на връщане (неделя следобяда) беше над 6-7 км.

                              Затова проверих и минахме през един успореден граничен пункт, който е само за автомобили и е буквално на 100 метра от официалния на магистралата:
                              Влизане в Австрия

                              Отне ни 15 минути.

                              Когато ние отивахме опашката започваше на около 500 метра преди изход 171, който съм отбелязал на картата и ние излязохме от магистралата по него и отидохме на граничния пункт.

                              Като се връщахме обаче, видяхме че отсреща опашката започваше малко преди разклона за Братилслава, който е на 7 км преди границата, затова по-добре ако пътувате и има опашка да изберете или изход 168 (по показания на картата маршрут) или изход 171 - според зависи къде е опашката.

                              Проблемът с този пункт е, че не зная дали има начин да се излезе след това на Шел-а (който е на влизане в Австрия по магистралата) и да се купи австрийска винетка. Може евентуално да се спре и да се походи 50-100 м до Шела, но ние докато се сетим и ориентираме, продължихме по междуградските пътища до Парндорф (25 км), където заредихме на Jet (не беше евтино - 1.06Е/литър дизел ), купихме винетка и продължихме към Чехия по магистралата.

                              Надявам се информацията да е полезна за пътуващите
                              Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
                              Бахти, как се изказах...

                              Коментар


                              • #90
                                От: Пътуване до Мюнхен

                                Първоначално публикуван от ivied
                                айде, да си гледаме нашите... винетки (не кривици)
                                Гледаме си ги.
                                Ама как си обясняваш тези две седмици?

                                п.с. не е като да не съм живял във Виена...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X