Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Външна застраховка за ексеса при наемане на кола?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Външна застраховка за ексеса при наемане на кола?

    Здравейте,

    някой да е ползвал (в смисъл да е имал щета) при ползване на външна застраховка на самоучастието/франшиза/excess при наемане на кола (ERI). Аз ползвам едни англичани с гръмко име от години, но никога не съм имал щета, по която да имам иск към тях.

    Някой да е имал по-сериозно взимане-даване с такава компания.

  • #2
    От: Външна застраховка за ексеса при наемане на кола?

    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
    Здравейте,

    някой да е ползвал (в смисъл да е имал щета) при ползване на външна застраховка на самоучастието/франшиза/excess при наемане на кола (ERI). Аз ползвам едни англичани с гръмко име от години, но никога не съм имал щета, по която да имам иск към тях.

    Някой да е имал по-сериозно взимане-даване с такава компания.
    Приятел в Тенерифе(миналата седмица) ползва такава застраховка - на прост език, застрахова те срещу всякакви таксички и такси изискуеми при нормалната застраховка, идеята е плащаш еднократно и НИТО стотинка повече каквото и да стане.

    Обикновенно този който ти предлага колата и/или главната задължителна застраховка предлага и тази опция, разликата надали ще е супер голяма та да дириш други компании, но няма лошо.

    Не мога да кажа нищо за фирмата, ако е регистрирана(ако пише на страницата им) като застраховател в Англия и Уейлс значи е регулирана тоест има голям шанс да е достатъчно надежна, не казвам, безгрижно лесна за клейм при недай си боже нужда!
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #3
      От: Външна застраховка за ексеса при наемане на кола?

      Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
      Приятел в Тенерифе(миналата седмица) ползва такава застраховка - на прост език, застрахова те срещу всякакви таксички и такси изискуеми при нормалната застраховка, идеята е плащаш еднократно и НИТО стотинка повече каквото и да стане.
      За съжаление моята застраховка работи малко по-различно. Застраховката покрива рисковете+ексцеса, за които рентал компаниите искат въпросните такси, таксенца и таксички, но не те спасява от начисляване на суми за щети, които си нанесъл на колата. После правиш иск към тях и си искаш сумите, удържани от рентал компанията.
      Ако на твоя приятел застраховката работи иначе - а именно покрива ти рисковете, без да оставяш депозит и да правиш иск за реимбурсине към тях - много бих се радвал да разбера кои са тия.


      Обикновенно този който ти предлага колата и/или главната задължителна застраховка предлага и тази опция, разликата надали ще е супер голяма та да дириш други компании, но няма лошо.
      Ами не е малка разликата. Даже е доста голяма - примерно херц могат да ти поискат и 50 пари дневно за да ти намалят ексцеса до 0 и пак ти искат депозит, защото примерно гумите не се покриват.


      Не мога да кажа нищо за фирмата, ако е регистрирана(ако пише на страницата им) като застраховател в Англия и Уейлс значи е регулирана тоест има голям шанс да е достатъчно надежна, не казвам, безгрижно лесна за клейм при недай си боже нужда!
      Да имат регистрация в Англия и съвсем коректно упоменават, че ако не останеш доволен трябва да се обърнеш към фин. омбудсман с коректен линк, но тук възниква друг въпрос - ако съм non-resident за Англия - мога ли да се обръщам към тамошния фин. омбудсман?

      Коментар


      • #4
        От: Външна застраховка за ексеса при наемане на кола?

        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
        Здравейте,

        някой да е ползвал (в смисъл да е имал щета) при ползване на външна застраховка на самоучастието/франшиза/excess при наемане на кола (ERI). Аз ползвам едни англичани с гръмко име от години, но никога не съм имал щета, по която да имам иск към тях.

        Някой да е имал по-сериозно взимане-даване с такава компания.
        Пращаш снимка на документите за платената щета. След 10-на дни платиха точно колкото са ми взели от картата - за невидима драскотина - 200eur.
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • #5
          От: Външна застраховка за ексеса при наемане на кола?

          Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
          Пращаш снимка на документите за платената щета. След 10-на дни платиха точно колкото са ми взели от картата - за невидима драскотина - 200eur.
          Дали не е нахално да питам коя е компанията?

          Коментар


          • #6
            От: Външна застраховка за ексеса при наемане на кола?

            Ами не наемай от Херц, има рентове с по 12Евро на ден застраховка на всичко.
            подаръци за мъже от FACOM
            промоция на читави инструменти

            и на хоби такива

            тел. О879 Ч8Ч 2З5

            Коментар


            • #7
              От: Външна застраховка за ексеса при наемане на кола?

              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
              Дали не е нахално да питам коя е компанията?
              По неясен спомен axa insurance (беше от някакъв сравнителен сайт, или направо заедно с авиобилета).

              @майсторе,ако това за безлимитни км. ще се корумпираме?
              Последно редактирано от DBRS; 18-12-17, 18:15.
              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
              Суперспам - спама на суперите

              Коментар


              • #8
                От: Външна застраховка за ексеса при наемане на кола?

                Да, за Шкода Фабия поне и Опел Астра.
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • #9
                  От: Външна застраховка за ексеса при наемане на кола?

                  Ми че давай ги тия компании, не ги стискай. Аз обещавам да прочета дребния шрифт на условията. На мен и безлимитни километри не ми трябват в повечето случаи.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Външна застраховка за ексеса при наемане на кола?

                    То зависи и на кои летища са и по кое време. Случвало ми се е SIXT да са с по-добри условия от GOLDнещоси (уж най-евтини, ама като взеха да добавят таксички...)
                    В Барселона моите похвали са за centauro и... Херц
                    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                    Суперспам - спама на суперите

                    Коментар


                    • #11
                      От: Външна застраховка за ексеса при наемане на кола?

                      Миналото лято на почивката в Испания някой местен ми удари един мераклийски пирон през вратата на рент-а-кара, взеха ми 200 евра от депозита, защото нямах застраховка при тях и след 2-3 мейла плюс документите от полицията и фактурата за удържаните пари Алианц ми изплатиха щетата до стотинка. Застраховката я сключих като наемах колата през някакъв сайт и струваше нещо като 100 евра за 14 дни.
                      Subaru Legacy 2.5
                      Suzuki GS500 E

                      Коментар


                      • #12
                        От: Външна застраховка за ексеса при наемане на кола?

                        Малагакар. И някакви англичани, ама не им помня името, те са трета страна, само застраховат.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • #13
                          От: Външна застраховка за ексеса при наемане на кола?

                          Ще ме прощаваш, ама тия имат 3 локации в само един единствен град на света. Отделно, условията им са доооста усукани и според мен в тия 12е/дневно не влизат "damages to tyres, rims, hubcaps, side mirrors, windows, locks and the bottom of the vehicle" ама това може да е обикновена параноя.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Външна застраховка за ексеса при наемане на кола?

                            Дай една параноична оценка и за центауро, да не съм бил късметлия
                            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                            Суперспам - спама на суперите

                            Коментар


                            • #15
                              От: Външна застраховка за ексеса при наемане на кола?

                              Навремето ползвах Економи кар ренталс от Милано- ефтина компания със висока застраховка на ексеса(съизмерима с наема).Тогава намерих английска застрахователна компания, където застрховката беше нещо като 2-3 паунда на ден, плаща се онлайн и отзивите бяха, че плащат 24 часа след като получат документите за удържани от картата средства по някъква щета.По него време в БГ не бяха чували за такъв тип застраховка!Неудобството е, че нискотарифните рента кар компании много често блокират немалки суми до няколко седмици след наема(в моя случай исаха 1500Е) когато не направиш тази застрховка при тях.Относно гореспоменатата АХА- тя е много сериозна компания с 10.5 млн. клиента и 99% изплатени щети по автомобилни застраховки(мисля е в топ 4 на острова)!
                              Николай Папазов

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X