Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътуване с автомобил от гр.Пловдив, България до гр.Атина, Гърция - помощ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пътуване с автомобил от гр.Пловдив, България до гр.Атина, Гърция - помощ

    Здравейте!

    Предстои ми пътуване до столицата на нашата Южна съседка Гърция - град Атина.
    Преди време съм пътувал вече по тозе два маршрута до там :

    1. През ГКПП "Кулата-Промахон"
    - тръгване от гр.Пловдив, през градовете : София, Перник, Дупница, Благоевград, Сандански и Петрич (България)
    - през градовете : Драготин, Серес, Солун, Катерини, Лариса, Ламия и Атина

    2. През ГКПП "Маказа"
    - тръгване от гр.Пловдив, през градовете : Садово, Поповица, Първомай, Горски извор, Минерални бани (Хасковски), Спахиево, Караманци, Черноочене, Кърджали и Маказа
    - през градовете : Комотини, Ксанти, Кавала, Аспровалта, Клисали, Солун, Катерини, Лариса, Ламия и Атина



    Понеже съм пътувал последно преди повече от 3-4 години по тези маршрути посока Гърция, имам няколко въпроса :

    - Знаете ли в какво състояние се намира в момента пътят от гр.Пловдив през гр.София, после до гр.Петрич и оттам магистралата до гр.Атина през градовете Серес, Солун, Катерини, Лариса, Ламия и така до Атина?

    - Знаете ли в какво състояние се намира в момента пътят от гр.Пловдив през Минерални бани (Хасковски), после до ГКПП "Маказа" и оттам магистралата до гр.Атина през градовете Комотини, Ксанти, Кавала, Аспровалта, Клисали, Солун, Катерини, Лариса, Ламия и така до Атина?

    Надявам се да има хора, които често пътуват по някой от тези маршрути, за да може да ми даде най-точно и обективно мнение отностно тях, а именно кой от двата е по-бърз или обратното, по-натоверен или обратното, по-добър като качество или обратното и така нататък!


    Благодаря Ви предварително за отделеното време и внимание - очаквам Вашите коментари и мнения!

  • #2
    От: Пътуване с автомобил от гр.Пловдив, България до гр.Атина, Гърция - помощ

    Пътя през София е по-добрия избор. Освен ако имаш сентименти към прекосяване на планини.

    Коментар


    • #3
      От: Пътуване с автомобил от гр.Пловдив, България до гр.Атина, Гърция - помощ

      Ако отиваш по работа и бързаш, вторият маршрут е по-добър за теб.
      Лично аз съм си обещал, че през Кресненското дефиле и Кулата ще минавам само от зор, и за Гърция ползвам само Илинден, като минавам през Юндола, но пък и на там отивам само да се шляя, та предпочитам спокойното возене пред слалом м/у падащи камъни с повервАли си румънци с пари бързащи за почивка, и наши и румънски неграмотни мангали бързащи за далавера в Италия.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Пътуване с автомобил от гр.Пловдив, България до гр.Атина, Гърция - помощ

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Пътя през София е по-добрия избор. Освен ако имаш сентименти към прекосяване на планини.
        Да, определено съм съгласен с Вас, като изключим Кресненското дефиле... Въпросът е след това в какво състояние е магистралата в Гърция посока Солун-Атина...

        Коментар


        • #5
          От: Пътуване с автомобил от гр.Пловдив, България до гр.Атина, Гърция - помощ

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          Ако отиваш по работа и бързаш, вторият маршрут е по-добър за теб.
          Лично аз съм си обещал, че през Кресненското дефиле и Кулата ще минавам само от зор, и за Гърция ползвам само Илинден, като минавам през Юндола, но пък и на там отивам само да се шляя, та предпочитам спокойното возене пред слалом м/у падащи камъни с повервАли си румънци с пари бързащи за почивка, и наши и румънски неграмотни мангали бързащи за далавера в Италия.
          Не съм минавал до сега през ГКПП "Илинден" понеже знам, че пътят от гр.Пловдив до там не е добро състояние... но ако имате друга информация, моля Ви да я споделите!
          Иначе през ГКПП "Маказа" пътят до там и след това е рай... Само не знам след това като се кача на магистралата от гр.Комотини какво се случва.. Преди години беше много спокойна за пътуване и в перфектно състояние до гр.Солун... Сега идея си нямам какво се случва... ?!

          Коментар


          • #6
            От: Пътуване с автомобил от гр.Пловдив, България до гр.Атина, Гърция - помощ

            От Солун до Атина нямаш голям избор, а ако не държиш да пътуваш с автомобил, щото гледам, че имаш бая притеснения (както и в другата ти тема) за това, има изгодни ежедневни полети от София.

            P.S. Дали ще пътуваш до Пазарджик или до Атина е все едно, разликата е във времето, като пътя Пловдив - Пазарджик (и Пловдив - Асеновград) е по-опасен.

            P.P.S. До Юндола, през Велинград, пътят е чисто нов.
            Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 11-02-17, 15:11. Причина: P.S.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Пътуване с автомобил от гр.Пловдив, България до гр.Атина, Гърция - помощ

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              От Солун до Атина нямаш голям избор, а ако не държиш да пътуваш с автомобил, щото гледам, че имаш бая притеснения (както и в другата ти тема) за това, има изгодни ежедневни полети от София.

              P.S. Дали ще пътуваш до Пазарджик или до Атина е все едно, разликата е във времето, като пътя Пловдив - Пазарджик (и Пловдив - Асеновград) е по-опасен.

              P.P.S. До Юндола, през Велинград, пътят е чисто нов.
              Не, напротив, нямам никакви притеснения... Лично Аз много обичам да пътувам с автомобилът си, но винаги се допитвам относно маршрута до хора, които често пътуват, за да мога да избера най-оптималния за мен вариант...и като удобство и спокойствие, и като бюджет, разбира се

              Той пътят още от с.Звъничево (Пазарджишко) през селата Братаница и Ветрен дол и през дефилето до гр.Велинград, та чак до самия проход Юндола са в много добро състояние, но след това какво се случва - това е въпроса

              Коментар


              • #8
                От: Пътуване с автомобил от гр.Пловдив, България до гр.Атина, Гърция - помощ

                Пловдив - Илинден си е много добър пътя. Недей да имаш притеснения.
                За Маказа ми се вижда някак много заобиколно, пък и Асеновград - Кърджали не в добро състояние.
                Ако остане Кулата, аз по-скоро бих минал през Ихтиман - Дупница.... не знам защо
                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                Коментар


                • #9
                  От: Пътуване с автомобил от гр.Пловдив, България до гр.Атина, Гърция - помощ

                  Комотини Кавала спрямо Нашата магистрала е перфектна,само че имаш тол такси .От Кърджели надолу е писта .
                  Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пътуване с автомобил от гр.Пловдив, България до гр.Атина, Гърция - помощ

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    Пътя през София е по-добрия избор. Освен ако имаш сентименти към прекосяване на планини.
                    Е чак пък планини
                    Иначе от Маказа до Комотини по инерция се стига и то по много хубав път. От там до кавала има 2 варианта. По магистралата или по "крайбрежния път". Слиза се малко надоло от Комотини към морето...
                    Иначе пътищата от Пловдив, Минерални бани,Маказа са перфектно. В Гърция също.
                    Само през Златоград не минавай. Пътя е нещо от типа "най-опасните пътища на света" само дето е асфалтиран.
                    Жалко, че не го записах на регистратора миналия път...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пътуване с автомобил от гр.Пловдив, България до гр.Атина, Гърция - помощ

                      Както писа по-горе колегата Джоу, Солун - Атина пътя е един - по магистралата. Там проблем може да бъде само прохода Темпи.

                      Значи въпроса е как да се стигне до Солун.

                      Аз лично нямам притеснения да минавам Кресненското дефиле. Под 20 километра е кривия участък, където е проблемно изпреварването. Но пък ако карам зад някой камион се чувствам по-спокоен, че няма да ме отнесе някой летящ ниско, насреща в моята лента.

                      Аз бих минал през Костенец - Самоков - Дупница. Качването до София добавя километри, задръстване по околовръстното и изнервяне. След Кулата, в Гърция, тръгва магистрала (2 или 3 евра такса) и е почти до Сяр. След това продължава по стария път, но не този през селата, а все пак изведения в страни. Настилката беше напукана ноември месец. Едва ли са я оправили. Все пак позволяваше да се поддържа 90. След Сяр, до Солун е почти само магистрала. Даже там където се минава на две платна, настилката е хубава. Пътува се с лекота, макар че се преодолява една доста висока планина за да се премине от долината на Струма в долината на Вардар.

                      Варианта през Гоце Делчев - Илинден - Горен Неврокоп също е добър, но според мен ще е бавен. Първата въпросителна е стигането до Гоце Делчев. Най-пряко е Пещера - Батак - Доспат - Гоце Делчев. Последния участък съм го пътувал септември и пътя си беше съвсем добре. Как е от Пещера до Доспат - не знам. С 10 километра по -дълго е през Септември - Белово - Юндола. С още 5-6 ако се мине Велинград - Юндола. И трите варианта ги виждам като около три часа до Гоце Делчев.

                      Гоце Делчев - Горен Неврокоп е хубав път.

                      След това почват вариантите в Гърция. От Горен Неврокоп до Солун може да се мине по някакво шосе директно водещо към Сяр през планините. Не съм го минавал, но това е най-прекия път. Само дето си е в планини. Втори вариант е след като се слезе в полето на Драма, без да се стига до града да се тръгне на юг и при Амфиполи (долу горе където Струма се влива в морето) да се качите на магистралата Кавала - Солун. Малко по-дълъг, но не се секат планини. Настилката е съвсем прилична, няма големи наклони. Септември не беше натоварен. Третия вариант е по "царския път" през Драма и преди Кавала да се качите на магистралата. Досадно бавен преди Кавала. На практика е около 30 километра село. Но пък е право и равно с хубава настилка. Само малко баир последния километър преди качването на магистралата. И трите пак ги виждам около 3 часа от Гоце Делчев до Солун и около 40 километра разлика между най-късия и най-дългия.

                      Както и да го мислите - Пловдив - Солун са си поне 6 часа и някъде от 350 километра по най-прекия до 450 километра през София.

                      Коментар


                      • #12
                        Пътуване с автомобил от гр.Пловдив, България до гр.Атина, Гърция - помощ

                        Никой не споменава Пловдив Свиленград Александропулис Солун.
                        През 95% от времето е по магистрала.
                        Свиленград Александропулис само не е но пътя е много добър с 3 ленти и се хвърчи по него за разлика от разните му високи планини и гадни дефилета в българско по всички други маршрути.
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пътуване с автомобил от гр.Пловдив, България до гр.Атина, Гърция - помощ

                          Магистралата към Солун е с тол такси но пък е спокойно ,като настилка е ок обаче колата се люлее,тоест настилката не е равна,за дупки и дума да не става.Поне декември не ми беше комфортно,може и защото бях най бързия автомобил така да ми се е сторило.С прохода маказа не виждам друга разумна алтернатива от Пловдив.Инъче до Атина и от Италия се стига.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пътуване с автомобил от гр.Пловдив, България до гр.Атина, Гърция - помощ

                            През Илинден-Екзохи е пълно мъртвило и идеално за минаване. Повече никакви опашки на Кулата-Промахон не мисля да търпя.
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пътуване с автомобил от гр.Пловдив, България до гр.Атина, Гърция - помощ

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              През Илинден-Екзохи е пълно мъртвило и идеално за минаване. Повече никакви опашки на Кулата-Промахон не мисля да търпя.
                              Днес на Кулата-Промахон нямаше никой. Ама като казвам никой, значи никой. Ходих до Серес, имах работа там за 10 мин. През границата профучах практически и на отиване и на връщане.
                              יעבור
                              «И това ще мине»

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X