Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътуване с кола до Братислава, Словакия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пътуване с кола до Братислава, Словакия

    Здравейте колеги,
    Следващата седмица ми се налага ходене с кола до Братислава. Ще съм благодарен ако някой е ходил скоро да сподели подробности за винетки (главно места за закупуване) време на чакане по границите и други специфики, които ги няма по официалните сайтове за пътуване.

    Благодаря предварително.
    Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
    Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

    0885372997 - Дани

  • #2
    От: Пътуване с кола до Братислава, Словакия

    Здрасти адаш. Първо купи си от тук сръбски динари за 50-ина евро, че иначе сърбите на бензиностанциите смятат по "трънския курс". На Калотина няма мотаене, бързо се минава , освен ако не се сменят смените . Към Ниш се качваш на магистралата, има текси на две места /путарина/- общо около 18 лева в посока. Преди да излезеш от Сърбия, допълни с останалите пари гориво, че в Унгария е скъпо, последното ОМВ е на 10-ина километра от унгарската граница. На границата чакането зависи от помотаването на митничарите- обикновено около 40 мин, не носи повече от стек цигари, и отговаряй уверено когато те питат носиш ли цигари и алкохол, че иначе ще ти затрият още един час. След митницата в дясно има паркинг, от там взимаш винетка. Ако плащаш във форинти е по-евтино, имаче- 10 евро- отиди в най-задната къщичка тип "алпийска вила" при една възрастна лелка с очила , а не в малките барачки отпред, че там малко ментрят., електронна е винетката- даваш талона на колата и се подписваш че номера е верен. На влизане в Словакия естествено граница няма- внимавай да не пропуснеш пункта за винетките- веднага в дясно като влизаш с голям триъгълен купол една сграда- пак електронна- 10 евро. Ако ще стоиш до 7-8 дни- на връщане караш със същите винетки. Унгария и Словакия можеш спокойно 140 км/ч, Словакия има десетина километра ограничение 90, та внимавай, но ти ще го видиш. Приятно пътуване
    Последно редактирано от sonda; 05-02-17, 14:29.
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #3
      От: Пътуване с кола до Братислава, Словакия

      Колега, в Сърбия можеш да плащаш спокойно с карта на путарините (така не те лъжат с трънския курс)...
      За Унгария за да не се моташ - можеш да си вземеш предварително винетка - електронна е - https://ematrica.nemzetiutdij.hu/
      За Словакия (и евентуално Чехия ако решите да отидете натам) - веднага на границата има пунктове... Май и на бензиностанциите има (на пункта на границата е 10 Евро)... Но си вземи, че явно дебнат Аз бях забравил да си купя и в Чехия ме спряха на магистралата на няколко километра от границата със Словакия
      Относно цената на горивото - разликите съвсем не са фрапиращи на фона на другите разходи и по-добре зареждай на по-известни бензиностанции (аз зареждах в Унгария на ОМВ)
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #4
        От: Пътуване с кола до Братислава, Словакия

        В Сърбия за путарините не лъжат, ако плащаш в евро, но по бензиностанциите цакат яко.
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • #5
          От: Пътуване с кола до Братислава, Словакия

          Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
          В Сърбия за путарините не лъжат, ако плащаш в евро, но по бензиностанциите цакат яко.
          От години не плащам кеш. Дори и в Сърбия.

          Коментар


          • #6
            От: Пътуване с кола до Братислава, Словакия

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            От години не плащам кеш. Дори и в Сърбия.
            Аз от години плащам кеш, дори и в Сърбия .
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • #7
              От: Пътуване с кола до Братислава, Словакия

              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
              Аз от години плащам кеш, дори и в Сърбия .
              От какъв зор? Ако не е тайна.

              Коментар


              • #8
                От: Пътуване с кола до Братислава, Словакия

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                От какъв зор? Ако не е тайна.
                Пенчоо...Писах на човека кое, колко и къде, защото иска да знае, тъй като ще пътува ! Ако имаш нещо полезно да споделиш в темата -пиши, ако не...нали...
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #9
                  От: Пътуване с кола до Братислава, Словакия

                  Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                  Пенчоо...Писах на човека кое, колко и къде, защото иска да знае, тъй като ще пътува ! Ако имаш нещо полезно да споделиш в темата -пиши, ако не...нали...
                  За това пиша, де.
                  Не вдявам за какво му е да търси динари и да плаща кеш.
                  Това е губи време, според мен де.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пътуване с кола до Братислава, Словакия

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    За това пиша, де.
                    Не вдявам за какво му е да търси динари и да плаща кеш.
                    Това е губи време, според мен де.
                    Ми щото Пенчо, де..,може да спре човека след Пирот да речем, или да рече примерно да се отбие до Нови Сад..де.., и да рече да сгъне 3-4 гурмански плескавици при бай ти Миле , и ако си ти с твоята брилянтено-платинена VISA, а немаш две иляди динара у джеба, ще да умреш Отглади...
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пътуване с кола до Братислава, Словакия

                      Благодаря на всички за помощта, колеги.

                      Това че в Сърбия може да се плаща с карта е голямо улеснение за мен. Предполагам че и ОМВ-то им приема карти?
                      Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
                      Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

                      0885372997 - Дани

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пътуване с кола до Братислава, Словакия

                        Първоначално публикуван от danvan_ Преглед на мнение
                        Благодаря на всички за помощта, колеги.

                        Това че в Сърбия може да се плаща с карта е голямо улеснение за мен. Предполагам че и ОМВ-то им приема карти?
                        Обикновенно да, но питай преди да заредиш, че понякога не им работи терминала.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пътуване с кола до Братислава, Словакия

                          Аз на кого приказвам ..Често се случват " неработещи " терминали в 4-5 поредни бензиностанции, според настроението на касиера..Като излизаш от митницата на Калотина, в ляво има чейндж на самия паркинг, смени си звонк парА докато другите се помотват до тоалетна насам-натам, за да ти е мирна главата...
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пътуване с кола до Братислава, Словакия

                            Хм... Не съм зареждал в Сърбия (то и за какво ми е - заредих в Сегед и през Берковица си стигнах с тази нафта до Варна)... Но си хапнах и плескавици и салатка и т.н., пък не съм държал никакъв кеш...
                            За транзитно преминаване не смятам за нужно да се носи кеш - винаги можеш да намериш разумен изход.. Да, в южните държави около нас ако искаш да си купиш магнитче може да ти потрябва кеш, ама за транзитно преминаване - едва ли..
                            В края на краищата колегата предполагам ще иска да го глътне пътя наведнъж, така, че едва ли ще му е до магнитчета...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пътуване с кола до Братислава, Словакия

                              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                              Аз на кого приказвам ..Често се случват " неработещи " терминали в 4-5 поредни бензиностанции, според настроението на касиера....
                              Дани, досега никога не ми се е случвало такова нещо, а не да не съм пътувал. Последно преди месец. На ОМВ, Шел, Лукойл, ЕКО и т.н. винаги съм плащал с карта. В ресторанти също. Е, ако се дабиеш някъде в някое забутано място, то да - може и да потрябват динари. Но за транзитно преминаване /а то цяла Сърбия се минава за 6 часа/ никога не купувам динари.
                              יעבור
                              «И това ще мине»

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X