Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко снимки от Беларус, близо до забранената зона около АЕЦ Чернобил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малко снимки от Беларус, близо до забранената зона около АЕЦ Чернобил

    Малко снимки от Беларус, близо до забранената зона около АЕЦ ЧернобилБях командировка в района. Обекта бе на 3 км от селището Брагин, което е било силно засегнато от замърсяването след аварията в АЕЦ Чернобил. Самото селище е било евакуирано. Години по-късно започват отново да го заселват, като желаещите жители получават безплатно жилище.Относно радиациятаНивата са различни, но са 2-3 пъти над нормалните и безопасни. Измерените стойности, до колкото аз установих, се влияят и от атм. условия: посока вятър, време и т.н. Всичко това в сферата на любител-кръжочник, интересуващ се какво има около него. И така Изоставени къщи:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160712_081752993.jpg
Прегледи:1
Размер:159.8 КБ
ID:6117032Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160712_081756731.jpg
Прегледи:1
Размер:114.9 КБ
ID:6117033Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160712_081759345.jpg
Прегледи:1
Размер:108.2 КБ
ID:6117034Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160712_081805933.jpg
Прегледи:1
Размер:98.0 КБ
ID:6117035Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160712_081809140.jpg
Прегледи:1
Размер:142.5 КБ
ID:6117036Редовно се изсичат дърветата, а дървесината се погребва в земята:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160712_101754575.jpg
Прегледи:1
Размер:93.7 КБ
ID:6117037Дозиметър на нашата ГЗ и показания на 10 км от КПП-то. При КПП-то "удари" 3, а ни казаха при 4 - да бягаме бързо:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160712_080443392.jpg
Прегледи:1
Размер:31.2 КБ
ID:6117038КПП за забранената зона. Охранява се от служители на МЧС:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160719_092837030.jpg
Прегледи:1
Размер:113.1 КБ
ID:6117031Достъпа е забранен, но ми разрешиха да направя 2-3 снимки след бариерата:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160713_153726808.jpg
Прегледи:1
Размер:110.6 КБ
ID:6117039Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160713_153705147_HDR.jpg
Прегледи:1
Размер:194.9 КБ
ID:6117040Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160713_153655262.jpg
Прегледи:1
Размер:116.8 КБ
ID:6117041Опит за панорама. По пътя, водещ към радиационния резерват се е образувало нещо като алеяНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160719_092939436.jpg
Прегледи:1
Размер:43.3 КБ
ID:6117042От тук до АЕЦ Чернобил са 50 км по права линия. В Беларуската зона има няколко необитаеми села.
    Последно редактирано от p-pleven; 22-07-16, 16:20.
    Публикувайте отговор

  • #2
    От: Малко снимки от Беларус, близо до забранената зона около АЕЦ Чернобил

    Някакъв модел на дозиметъра да се види това ниво 2 какви граници показва?
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #3
      От: Малко снимки от Беларус, близо до забранената зона около АЕЦ Чернобил

      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
      Някакъв модел на дозиметъра да се види това ниво 2 какви граници показва?
      На снимката с КПП-то има табло, но което всеки ден слагат стойностите. В момента на снимаме е 0,49 микрорентгена/час.
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • #4
        От: Малко снимки от Беларус, близо до забранената зона около АЕЦ Чернобил

        Това трябва да са микросиверти/час, иначе вдигам де що имам багаж и се местя.
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #5
          От: Малко снимки от Беларус, близо до забранената зона около АЕЦ Чернобил

          p-pleven,незнам дали като бяхме в Румъния ,съм споменал че бях на 10-15 км.от Чернобил в Украйна.По ми е интересно по какъв повод си ходил ако не е тайна.Щото не мога да разправям...

          п.п Бях и в най-слабо засегнатата зона в Украйна,на 40-50 км.над Киев,в бориспилска област.Това по техни изследвания.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #6
            От: Малко снимки от Беларус, близо до забранената зона около АЕЦ Чернобил

            Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
            [ATTACH=CONFIG]873493[/ATTACH]
            И това доживях да видя Радиационно-екологичен резерват! Предполагах, че управляващите в Белорус са откачалки, но чак такива... Изобщо не ми е ясно къде е екологичното, да не говорим за резерват... Да бяха написали забранена зона, щеше да е нормално. Може би охраняват братската съветска радиация да не избяга някъде.
            И защо този идиот с трактора вдига такава пушилка? Надали е с противогаз, и после ще му цъкат в белия дроб чернобилски цезий, стронций и куп други гадории.

            Благодаря за снимките и информацията. С любопитство ще чакам за още.

            Коментар


            • #7
              От: Малко снимки от Беларус, близо до забранената зона около АЕЦ Чернобил

              Първоначално публикуван от bgrali Преглед на мнение
              И това доживях да видя Радиационно-екологичен резерват! Предполагах, че управляващите в Белорус са откачалки, но чак такива... Изобщо не ми е ясно къде е екологичното, да не говорим за резерват... Да бяха написали забранена зона, щеше да е нормално. Може би охраняват братската съветска радиация да не избяга някъде.
              И защо този идиот с трактора вдига такава пушилка? Надали е с противогаз, и после ще му цъкат в белия дроб чернобилски цезий, стронций и куп други гадории.

              Благодаря за снимките и информацията. С любопитство ще чакам за още.
              Точно пазят радиацията да не избяга - да не се разпространява. Заравят изсъхналите растения в земята - този с трактора може би това прави и може би е с някаква защитна маска и др. атрибути. Решението за резерват всъщност хич не е глупаво, ако наблюдават, мерят и изследват какво се случва.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #8
                От: Малко снимки от Беларус, близо до забранената зона около АЕЦ Чернобил

                Първоначално публикуван от bgrali Преглед на мнение
                И това доживях да видя Радиационно-екологичен резерват! Предполагах, че управляващите в Белорус са откачалки, но чак такива... Изобщо не ми е ясно къде е екологичното, да не говорим за резерват... Да бяха написали забранена зона, щеше да е нормално. Може би охраняват братската съветска радиация да не избяга някъде.
                И защо този идиот с трактора вдига такава пушилка? Надали е с противогаз, и после ще му цъкат в белия дроб чернобилски цезий, стронций и куп други гадории.

                Благодаря за снимките и информацията. С любопитство ще чакам за още.
                След като се изгребе повърхностния слой, под него почвата е подобно на пясък, но ситна като пудра захар. Духне ли вятър и е сухо почва една пушилка. Казват, че заразената почва е била изгребана до около 2 метра дълбочина, но лично не видях признаци за подобно чистене в района.
                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                p-pleven,незнам дали като бяхме в Румъния ,съм споменал че бях на 10-15 км.от Чернобил в Украйна.По ми е интересно по какъв повод си ходил ако не е тайна.Щото не мога да разправям...

                п.п Бях и в най-слабо засегнатата зона в Украйна,на 40-50 км.над Киев,в бориспилска област.Това по техни изследвания.
                Пускаха една фотоволтаична централа и помагахме настройките преди да я включат в преносната мрежата.

                Sent from my MotoE2(4G-LTE) using Tapatalk
                Публикувайте отговор

                Коментар


                • #9
                  От: Малко снимки от Беларус, близо до забранената зона около АЕЦ Чернобил

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Точно пазят радиацията да не избяга - да не се разпространява. Заравят изсъхналите растения в земята - този с трактора може би това прави и може би е с някаква защитна маска и др. атрибути. Решението за резерват всъщност хич не е глупаво, ако наблюдават, мерят и изследват какво се случва.
                  Явно не си разбрал от къде идва учудването ми - защото поне за мене резерват значи охрана на ценни растителни и животински видове. И както бях написала, може би било по-точно да е забранена охраняема зона. Че трябва да се охранява и изследва, е ясно.
                  Да, добре е някъде да се погребат всички радиоактивни растения. Но и почвата е радиоактивна, и като лети навсякъде прахоляка, който се вижда, е напълно безсмислено.
                  Ако вярвам на стойността на гама фона на КПП-то на една от снимките (не е много висок), единствената защита, която е нужна на тракториста, а и на всички наоколо, е противогаз, за да не вдиша някоя гадория.
                  За това, че трябва да се предотврати ново радиоактивно замърсяване, си напълно прав. За съжаление и до ден днешен навсякъде у нас продължава да си има чернобилски цезий и стронций (както и куп други светещи гадории, но в много по-малки количества) и просто няма как да се отървем от тях.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Малко снимки от Беларус, близо до забранената зона около АЕЦ Чернобил

                    Първоначално публикуван от bgrali Преглед на мнение
                    За съжаление и до ден днешен навсякъде у нас продължава да си има чернобилски цезий и стронций (както и куп други светещи гадории, но в много по-малки количества) и просто няма как да се отървем от тях.
                    Ама те били полезни, според една заключена тема. Ставали им по-дълги краката на момичетата
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #11
                      От: Малко снимки от Беларус, близо до забранената зона около АЕЦ Чернобил

                      Първоначално публикуван от bgrali Преглед на мнение
                      Явно не си разбрал от къде идва учудването ми - защото поне за мене резерват значи охрана на ценни растителни и животински видове. И както бях написала, може би било по-точно да е забранена охраняема зона. Че трябва да се охранява и изследва, е ясно.
                      В резерватите е забранена всякаква стопанска дейност, а присъствието на хора се допуска само в крайни случаи и то предимно учени. Целта е те да останат непокътнати естествени "научни лаборатории", в които да се проследява развитието на живата и неживата природа. В някои резервати дори пожарите се потушават само ако са възникнали по вина на човека. Ако причината е била мълния, никой не се намесва и дори се следи как за колко време се възстановява обгорелият участък.
                      Като се вземе предвид горното, значи си е баш резерват. Никъде не е казано, че всички резервати са биосверни.
                      Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Малко снимки от Беларус, близо до забранената зона около АЕЦ Чернобил

                        Нема ти казвам какъв лос излезе от "резервата" една вечер на пътя и колегата без малко да се н*сере зад волана...

                        Sent from my MotoE2(4G-LTE) using Tapatalk
                        Публикувайте отговор

                        Коментар


                        • #13
                          От: Малко снимки от Беларус, близо до забранената зона около АЕЦ Чернобил

                          То стопаджия е бил ма вие пусто сте се уплашили!
                          Няма страшно в умирачката...
                          Страшното е да си жив!...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Малко снимки от Беларус, близо до забранената зона около АЕЦ Чернобил

                            Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                            Нема ти казвам какъв лос излезе от "резервата" една вечер на пътя и колегата без малко да се н*сере зад волана...

                            Sent from my MotoE2(4G-LTE) using Tapatalk
                            Сигурно некои неща са му били по големшки от на другите та затова! Ама то си е така с радиацията!
                            Иво (таксито) Андреев
                            0988 91 80 50
                            Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                            Коментар


                            • #15
                              От: Малко снимки от Беларус, близо до забранената зона около АЕЦ Чернобил

                              Що се правите на глупави не мога да ви разбера...
                              Ставали били големи разни неща от радиацията??? Напротив, смаляват се, мозъци...

                              Извинявайте за откровението, но мислите с телевизорите вместо с главите си.
                              Прочетете нещо за въздействието на радиацията преди да говорите неща които не са верни, ама понеже се говорят от всички...

                              На всичко отгоре е факт, че в Припят си живуркат дядки и бабички които не са се местили на друго място след взрива. Как ли са изкарали милите при толкова много "гадости" около тях.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X