Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътуване Сливен-Украйна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пътуване Сливен-Украйна

    Здравейте. Очертава ми се пътуване до Украйна. С две думи, хванах си украинка, чакаме дете и сега сме в процес на документи. Оказа се че, след като сключим брак, за да може да прибивава в България, терябва да се отиде в Българското посолство в Украйна гр Киев и там да получи Д виза, която и позволява да стои в България без проблем. А по принцип не повече от 3 месеца, няма значение че е бременна или сме сключели брак. ЧУДО!!! Естествено мен това не ме спира, обичаме се, а и все пак трябва да се запозная на живо с тяхните. Решил съм да пътувам с кола. Тръгваме от Сливен до Черкаска област http://patna-karta.bg360.net/%D0%B5%...0%BF%D0%B0.php 1100км грубо казано.
    С разглеждането на сайта, забелязах че има доста пътували до Украйна и всеки си е дал мнение, пътища и граници. Чесно казано нямам си и на идея от тези държави от къде да минавам за по пряко или по хубави пътища, пускам GPS-a и от където ме прекара.
    Г/д си имам на представа след прочетените теми тук, че трябва да се подготвя с валута и какво ме очаква по границите, за което евала. Все пак ако някой е добре запознат с точност колко точно валута трябва да подготвя за Румъния и Молдова, за еврото разбрах, ще подготвя по 5 и 10 евра (да има) и също ако може да предложи хубав и точен маршрут.
    Благодаря предварително и никой да не се отзове, все пак вече съм запознат какво ме чака, благодарение на този сайт!

  • #2
    От: Пътуване Сливен-Украйна

    За Румъния няма какво да си подготвяш, Румъния вече не е чужбина. Ако плащаш с карта може да не пипнеш румънска лея през целия път. Винетка можеш да си купиш предварително или на границата.

    За Украйна теоретично искат някакви пари за всеки ден престой които трябва да представиш (така пише на сайта на МВнР), но не знам някой да е проверен.
    За колата трябва да имаш валидна за Украйна "зелена карта" (провери дали твоята не важи само за ЕС).

    За Молдова някой друг да разправя, ама теоретично можеш и да я заобиколиш.

    Коментар


    • #3
      От: Пътуване Сливен-Украйна

      Да, ще проверя за зелената карта, няма да забравя, че ...... За Румъния, освен винетка, не вярвам друго да ми трябва. Планирал съм го да мина румънската граница рано сутрин с пълен резорвар, който ще ми стигне да премина Румъния и Молдова. За Украйна се нядявам да нямам проблеми, тъй като отиваме по работа, а и моята жена е от тях, но и ще има сухо да покажем, ако се запънат. Общо взето ще приготвя евро и това е.

      Благодаря за информацията Като се завърнем живи и здрави, ще споделя как е премина пътуването, най-малкото ако ще послужи на някой.

      Коментар


      • #4
        От: Пътуване Сливен-Украйна

        От Румъния за Киев най-добър е пътя през Кишинев и Приднестровието, ама през последното искат 20 долара, само те си знаят за какво.
        На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
        "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

        Коментар


        • #5
          От: Пътуване Сливен-Украйна

          Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
          От Румъния за Киев най-добър е пътя през Кишинев и Приднестровието, ама през последното искат 20 долара, само те си знаят за какво.
          От Румъния за Киев за мен най-добре е през Черновци. Няма Молдова, няма Приднестровие, няма повече граници.
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • #6
            От: Пътуване Сливен-Украйна

            Без лоши чувства ! Не броя вече темите за украйни , рускини ,филипинки и други . Ама споделете кое , как го правят че ако са по-добри да взема и аз моята да сменям ......................................................... Иначе честито !
            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

            Коментар


            • #7
              Пътуване Сливен-Украйна

              Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
              Без лоши чувства ! Не броя вече темите за украйни , рускини ,филипинки и други . Ама споделете кое , как го правят че ако са по-добри да взема и аз моята да сменям ......................................................... Иначе честито !
              Не че е по темата ама тъй като съм имал вземане даване с филипинки да се изкажа.
              За филипинката мъжът е на пиедестал и му прави всичко което нито една българска жена би се сетила:
              Масажи, ароматерапии, солеви терапии и всички подобни благини за тялото.
              Даже няма да отварям дума за секса.

              При българските жени е точно обратното - мъжа трябва да се старае да и прави разни работи и после пак е неблагодарна.

              На Филипините развода е почти непознат.
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • #8
                От: Пътуване Сливен-Украйна

                Глобализация. Вече е почти еднакво лесно да си вземеш жена или мъж от целия що-годе цивилизован свят. Светът е голям.

                Коментар


                • #9
                  От: Пътуване Сливен-Украйна

                  А не е ли по-добре да си напълниш резервоара в Румъния ?!

                  ... и по-правилно е "хвана ме украинка" !
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пътуване Сливен-Украйна

                    На мой приятел сина му го взе украинка от университета още , после се ожениха че , от тях съм чувал през някакъв период тя си ходи да подновява документи.
                    Имат вече дете на 4 - 5 години но май не си ходят с кола а с автобуса защото може би е по лесно за пътуване.
                    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                    Място и хора към които да принадлежи ...

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X