Обява

Свий
Няма добавени обяви.

До Будапеща и Виена 2015

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До Будапеща и Виена 2015

    Здравейте,
    след изчитането на доста от споделените пътешествия, реших и аз да споделя моето с вас. Не знам дали, тук му е мястото(защото пътуването е с кола), но вие ще кажете...
    След дълго умуване и сладки приказки на по-ракийка(няколко пъти) с кума ми решихме да си направим една екскурзийка.Правихме планове променяхме ги, съобразявахме с почивни дни и т.н.Накрая избистрихме плана и решихме да направим пътешествието през април 2015(съобразихме се с ваканцията на жена ми - учителка е) с маршрут Панагюрище-Белград-Будапеща-Виена и обратно.Започнахме с подготовката – стягане на автомобила - Рено Сценик 2005 бензин(газ), резервиране на хотели, мед. Застраховки. Определихме и датата на тръгване – 08.04. Групата на Шаро бяхме – Ванката(синът на Кума), Малина – Кумата, Тошко(Кумът), Ангелина(Гиги-жена ми) и аз – Даниел. Настъпи дългоочаквания ден – в 3.30 бяхме се натоварили на Рендето и потеглихме в посока „Калотина“. Пристигнахме на КПП-то. От българска страна само проверка на документите, а брадчеда сърбин ме попита „за къде пътувате?“, отговорих му „Будапеща, Виена“, а той „ ееееее вие бугарите си не седите дома“. Накара ме да отворя багажника, като видя бутилките с мин. Вода и ни пусна. Пътя до Белград премина гладко с едно спиране на бензиностанция за зареждане на Рендето и нашите стомаси с по-един, два сандвича и вкусна домашна баница приготвена от Тошко. Бяхме планирали да спрем в Белград и да разгледаме стария град. Предварително си бях набелязъл един паркинг на ул.Македонска – намерихме го и паркирахме в 10.00 часа бг време. Отправихме се към парка Калемгдан и Белградската крепост която е свързана доста и с българските личности като Княз Борис I (Борис-Михаил), който се смята за основател на Белград, Раковски и Левски. Запътихме се по главната пешеходна улица Кнеза Михаила

    и бързо стигнахме до парка


    и крепоста

    Откриха се хубави гледки към реките Сава и Дунав

    ядоса ме - ще я хвърлям


    Пообиколихме и се отправихме към колата. По пътя видяхме паметник на Бранислав Нушич

    За 2 часа толкова, определено в Белград има какво да се види, но това се надявам да стане някой друг път за повече време – 2,3 дни. Продължихме по пътя за Будапеща. Границата е минахме без проблеми и веднага спряхме за винетка – 14евро за 10дни. Продължихме към Сегед – там трябваше да си купим форинти, по-препоръка на колега(полу- унгарец) на Тошко, от МОЛ-а в Сегед. След малко лутане в Сегед намерихме МОЛ-а, купихме си форинти и продължихме към Будапеща. Около 19 часа бг време пристигнахме в хотел Bara Будапеща където щяхме да спим. Настанихме се и излязохме на вечерна разходка.
    Обект №1 за разглеждане бе Цитаделата, понеже хотела ни беше на 15-20мин. Цитаделата(Citadel) е построена след реолюцията от 1848 – 1849г. от Хабсбургска Австрия, като военна крепост, и се намира на най – високата точка на града. Конструкцията е завършена през 1854г. и основната й функция е да сплашва унгарските бунтовници. През Втората Световна Война цитаделата е била използвана за противовъздушна отбрана, поради тази причина има много щети от бомбардировки. През този период е построен и бункер на 3 нива. В цитаделата може да се разгледате изложба на восъчни фигури, предмети и фото изложба наречена „обсадата на Будапеща“ от 1944 – 1945г. Откриха се много хубави гледки към града Будапеща- Перлата на Дунав

    . След което слезнахме до самата река Дунав и се разхдихме по западния бряг хапнахме по сандвич и се прибрахме към хотела – героите са уморени и търсят възглавнички за отмора.Така завърши 1-вия ден от пътешествието.Очаквайте продължение.

  • #2
    От: До Будапеща и Виена 2015

    Снимките не се виждат!
    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

    Коментар


    • #3
      От: До Будапеща и Виена 2015

      И при мен ги няма
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #4
        От: До Будапеща и Виена 2015

        Не знами така с снимките????? За пръв път публикувам и нещо сигурно съм объркал при качването,ако някой може да помогне да корегирам грешката, ще му бъда благодарен. пък и предстои да продължа пътеписа - трябва да качвам още снимки.

        Коментар


        • #5
          От: До Будапеща и Виена 2015

          ИИИ... никъде ги няма.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #6
            От: До Будапеща и Виена 2015

            Понеже искам да видя пак Виена,давай да помогна със снимките
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #7
              От: До Будапеща и Виена 2015

              http://www.offroad-bulgaria.com/atta...6&d=1459875176

              Коментар


              • #8
                От: До Будапеща и Виена 2015

                Аз ги качих чрез иконката "Insert Image" и ги избирам от папка в моя компютър. Прочетох във форума, че трябва да се копират линкове от саитове за снимки или от албум в форума. Създадох албум във форума пробвах и от там да кача линка на една снимка ама не стана. Иначе съм ги намалил като размер - 980/652. Нещо бъркам - сигурно е елементарно но....

                Коментар


                • #9
                  От: До Будапеща и Виена 2015

                  http://www.offroad-bulgaria.com/albu...hmentid=860676

                  Коментар


                  • #10
                    От: До Будапеща и Виена 2015

                    http://makdack77.snimka.bg/travel/do...15552.38371330

                    Коментар


                    • #11
                      От: До Будапеща и Виена 2015

                      http://www.offroad-bulgaria.com/atta...6&d=1459875176

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X