Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Zell am See , Австрия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Zell am See , Австрия

    Здравейте на всички (пиещи сутрешното си кафе)!
    Хванахме католическият Великден , или по-точно празниците около него и 6 човека (4ма с кола и 2ма с влака, защото преди месец гепиха колата с която искахме да пътуваме) се отпътихме към Zell am See.
    Набумкани приятно в моето комби (4 чифта ски и всичкия багаж за 6-ма) отпрашихме.
    Като цяло има няколко маршрута до там, единия Vienna - Linz - Salzburg или другия Vienna - Wr. Neustadt - Bruck an der Muhr (или магистрала S6) - Liezen и там през села и паланки.
    Цялото това за около 4 часа при бабешко шофиране с цел пестене на гориво и колкото се може повече снимки



    На стотина км от Виена ни валя такъв сняг , че родителско тяло на приятелката ми искаше да слиза да се търкаля в снега

    Zell am See ни посрещна мъгливо и дъждовно. От селото се виждаха някакви писти, доста кални.



    Сякаш пролетта беше дошла ... почти




    На следващия ден , скиорите се пуснаха в битката. За 3 дни картата беше около 130 евро , но пък организацията безупречна. Автобуси безплатно те возят до лифта, лифт в центъра на селцето, 6 паркинга за коли, всичко подредено, направено... кеф да ти е. (като сравнявам с Пампорово...по-добре да не сравнявам)
    Аз се пуснах на разходка с фотоапарата...





    Забравих за мястото където бяхме отседнали. Апартамент от airbnb , на 50 крачки от центъра, за 6 души ни излезе по 20€ на човек/вечер. Имаше място за още двама, но нямаше желаещи.
    Направи ми впечатление , че имаше много араби. Гости на скъпите хотели. Най-доброто за мен беше , че хранителния магазин работеше дори през почивните дни (тия виенчани да вземат пример!!)

    Още няколко снимки от разходката:

    Продуктово позициониране:




    Така бавно , бавно , стигнах до следващото селце...





    От там по езерото ... и обратно




    На следващия ден това видях от прозореца на спалнята ... не се оплаквам от гледките


    Понеже съм турист , не скиор .... палнах колата и реших да огледам какво има в близките 20-30км.
    И така стигнах до Saafelden
    Брей то ми познато там .. а сетих се, преди 4-5 години бях ходил за 1 ден до там да се пускаме с Flying Fox XXL


    Една разходка и там ... за няколко часа под пролетното слънце










    и обратно на езерото

    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

  • #2
    От: Zell am See , Австрия

    А знаеш ли че там се провежда най-голямата HD сбирка в Европа? Нещо като стърджис в Сащ само че присъстват всякакви мотори.

    Коментар


    • #3
      От: Zell am See , Австрия

      На другия ден (и последен) скиорите искаха да ходим на Kitzsteinhorn, 3203m височина.
      Аз облякох пижамата и айде с тях:


      Едната част от групата ни тръгна с автобуса , безплатен разбира се. Картите им за лифта важаха и там!




      Още преди да пристигнем стана ясно , че ще има маса народ. Да ама австриеца е тарикат, знае как да ти вземе парите. Имаше 5 / 6 човека които напътваха колите по огромния паркинг , за да не стане като бит пазар там.
      Така всеки доволен , нищо , че е спрял на 1км от лифтовете. Автобуси обикаляха в кръг , от лифта до последния паркинг и извозваха хората нагоре

      За мен имаше карта от 32.5€ , за едно качване (само 4 лифта смених и едно влакче! ) до горе.

      Опашката беше сериозна , но върви ... направо тича. Толкова много кабинки , че аз и родителско тяло се оказахме сами в кабинка ...


      И се почна едно изкачване ... безкрайно!




      На първата междинка (до там стигаха пистите) имаше групи подкарали се на пиене от 9 сутринта





      След някакво време се добрахме до върха. А там: ресторант, тераса, тунел до тераса от другата страна на върха, парно , тоалетни ... асансьор, рампа за инвалиди





      Към обяд на слизане на една от междинките ... купона беше в пълна сила.


      За да се придобие малка представа за каква височина става на въпрос. Това е последния лифт при слизането:


      Последната сутрин пак ни хвана с топло и хубаво време .... пролетта е дошла! Идва и моя сезон , лятото
      Последна снимка от спалнята:


      и газ към Виена където температурите са почти средни за летния сезон


      Ето ги и отбраните снимки:
      Grossglockner








      и тия двама .... влюбени
      Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
      Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
      Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

      Коментар


      • #4
        От: Zell am See , Австрия

        Благодаря за споделеното. Много красиво. Да се похваля, че в началото на тази година и аз бях там. Само, че когато Вие сте ходили снега си е отишъл.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #5
          От: Zell am See , Австрия

          Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
          А знаеш ли че там се провежда най-голямата HD сбирка в Европа? Нещо като стърджис в Сащ само че присъстват всякакви мотори.
          Аз не го знаех, ама по лошото е, че и чичко гугъл май не го знае. Дай някакъв линк, че наистина нищо такова не намитам за това езеро. Може и да бъркаш името на зее-то защото съм чувал за такъв събор но на около 250 километра от там.
          Това с многото арабели в този град е плод на новата стратегия на общината за привличане на туристи различни от англичани, холандци и руснаци. Това е заради многото им пиянски изпълнения на европейците. Арабите идват със самолет, наемат кола под наем - обикновено ван заради петте им деца и тихо и кротко обикалят по цял ден магазините и заведенията.
          Ако искаш да разсмееш Господ - разкажи му плановете си.

          Коментар


          • #6
            От: Zell am See , Австрия

            Май си объркал за HD , сбора им е на Faaker see.

            В Zell am See се провежда Vespa Alp Days и тази година е между 6 и 12.6
            Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
            Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
            Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

            Коментар


            • #7
              От: Zell am See , Австрия

              Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
              А знаеш ли че там се провежда най-голямата HD сбирка в Европа? Нещо като стърджис в Сащ само че присъстват всякакви мотори.

              Само дето това се провежда на съвсем друго място - Фаакер Зее.
              Разликата е все едно от Кърджали до Русе.

              Коментар


              • #8
                От: Zell am See , Австрия

                Първоначално публикуван от Виктор (V69) Преглед на мнение
                Аз не го знаех, ама по лошото е, че и чичко гугъл май не го знае. Дай някакъв линк, че наистина нищо такова не намитам за това езеро. Може и да бъркаш името на зее-то защото съм чувал за такъв събор но на около 250 километра от там.
                Това с многото арабели в този град е плод на новата стратегия на общината за привличане на туристи различни от англичани, холандци и руснаци. Това е заради многото им пиянски изпълнения на европейците. Арабите идват със самолет, наемат кола под наем - обикновено ван заради петте им деца и тихо и кротко обикалят по цял ден магазините и заведенията.

                Виноват. Говоря за друго "ЗЕЕ" а имено за Faak am See



                Сори за грешката.

                Коментар


                • #9
                  От: Zell am See , Австрия

                  Поздравления за споделеното. Миналият юни имахме честта да посетим "твоите пътеки", пуснал съм тук тема, както и да се насладим на колоните от Веспа.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X