Обява

Свий
Няма добавени обяви.

(ПРЕДПЛАТЕНИ/PAY AS YOU GO) Мобилни оператори в Европа - обобщена тема

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • (ПРЕДПЛАТЕНИ/PAY AS YOU GO) Мобилни оператори в Европа - обобщена тема

    (ПРЕДПЛАТЕНИ/PAY AS YOU GO) Мобилни оператори в Европа - обобщена тема

    Здравейте,

    Понеже, надали само аз имам нужда от такава информация, предлагам да имаме обобщена тема за предплатените ИТ услуги в Европа.

    Ако модовете са съгласни може да залепят тази тема, добавената стойност от спестени пари за Интернет и Разговори мисля е значителна

    НЕ мисля има смисъл да се слагат всички такива, интересно за пътуващи хора е ПРЕДПЛАТЕНИ Интернет/Броудбанд 3G/4G.

    Най-лесно е с мобилен телефон специално за тия нужди, слагаме предплатена карта, пускаме ХОТ СПОТ програмка и готово 4-5 устройства са закачени и ползват Интернет без грижи, имаме стратистика, контрол, сигурност и последно но не по значение, ЛЕСНО и БЪРЗО, защото за разлика от бисквитките които са обикновенно заключени за конкретен оператор ДжиЕсЕмите си вземат настройките в момента на слагане на съответната СИМ карта, което си е супер.

    Няма да е лошо и да се напише как се ПРОИЗНАСЯ услугата на местния език + как се изписва на местния език.

    Великобритания - всички оператори предлагат Мобилен Интернет като предплатена услуга, всеки магазин продава СИМ карти за данни, цените варират според пакета но мисля, че около 5 паунда за 1ГигаБайт(ГБ) е приемлива оферта. Ако ще се къмпингува е хубаво да се провери обхвата на оператора, всички имат страници с тази информация, това е много важна подробност защото в градовете всички са супер но в провинцията е друга история.
    Пише се prepaid SIM card, pay as you go SIM card, DATA access ili Internet access , произношението е нещо като "при пейд СИМ кард" "Пей Ес Ю Гоу СИМ Кард фор Интернет".

    ---

    Люксембург - старо инфо от преди поне 5 години, ТАНГО френски оператор, НЕограничен трафик за около 30 евро не месец, уникално добър обхват, точех по 1-2 филма на ден + всичко останало а живях на кучето под опашката, тоест супер бяха.

    Как се пише и произнася с моя ръждив френски не се наемам да споделя, за да не ме съдят за блудство

    ---

    Германия и там имаше но забравих операторите и цените, беше обаче на порядък по-зле от Англия и Люксембург, преди 4-5 години когато живях там.

    Сега ако някой осведомени колеги споделят за ФРАНЦИЯ, ГЕРМАНИЯ, ИСПАНИЯ, ИТАЛИЯ, СКАНДИНАВИЕТО и т.н. ще бъде супер?
    Последно редактирано от BatGeorgeone; 13-02-15, 13:38.
    Бъдете живи и здрави!

  • #2
    От: (ПРЕДПЛАТЕНИ/PAY AS YOU GO) Мобилни оператори в Европа - обобщена тема

    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
    ...Как се пише и произнася с моя ръждив френски не се наемам да споделя, за да не ме съдят за блудство ---...
    Е те това е приказка за под аватара на Ясен.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #3
      От: (ПРЕДПЛАТЕНИ/PAY AS YOU GO) Мобилни оператори в Европа - обобщена тема

      Испания - за мен най-изгодно с оглед цена, покритие и минимум изисквания при закупуване е Tuenti mobil - към момента е 7€ за 1ГБ или 11€ за 1ГБ и 100 национални минути. Регистрирах се на сайта и получих картата след два дни по пощата.
      До колкото помня повечето оператори искат данни за паспорт и местен адрес.
      Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
      Seat Leon 2007 1.9 TDI

      Коментар


      • #4
        От: (ПРЕДПЛАТЕНИ/PAY AS YOU GO) Мобилни оператори в Европа - обобщена тема

        Навярно можем да разширим въпроса за 'универсалните' предплатени карти за Европа (и не само ЕС), а не за отделна държава....
        Колегите, които обикаляха из Европата биха ли споделили как си решаваха комуникационните потребности?

        Гледам в момента нашите оператори предлагат неща от рода 2.5Евро на ден, включващ 1ГБ данни, 200 разговора и т.н. И покриващ ЕС + Норвегия... Плащаш само ако си имал ползване през дадения ден.
        А за Русия и Беларус?
        Гледам също така, че в УК се продават предплатени СИМ карти с включени 1ГБ на месец и разговори отново из цял ЕС + Норвегия, за около 75-80Евро...
        Последно редактирано от slowtraveler; 13-02-15, 15:12.
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #5
          От: (ПРЕДПЛАТЕНИ/PAY AS YOU GO) Мобилни оператори в Европа - обобщена тема

          В Германия ползвам на Aldi,9.99 евро за 1.5 Gb за един месец и безплатно към всичко от Aldi,и 14.99 евро 5Gb за месец.
          В Белгия отново на Aldi,8 евро за 1Gb.
          Франция,колегите купуваха карта на Bougtel или Bouygues Telecom-все тая за по 25-30 евро (зависи от къде я купуваш) и след свършване на салдото имаш Skype още 6 месеца.

          За Англия най добре БЯХА флашките на Vodafon,но ги блокираха нещо.
          Последно редактирано от Валентин Исаев; 13-02-15, 15:18.
          Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
          Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
          0885 660 613

          Коментар


          • #6
            От: (ПРЕДПЛАТЕНИ/PAY AS YOU GO) Мобилни оператори в Европа - обобщена тема

            Финландия знам за два оператора saunalahti и dna и двата предлагат предплатени карти и интернет като аз ползвам dna -15евро на месец няма лимит на трафика и скороста зависи от местоположението достига до 24mbps.Продават се свободно във всички R-kioski (малки магазинчета с жълто сини тенти)
            Grand Cherokee(wj)2.7crd

            Коментар


            • #7
              От: (ПРЕДПЛАТЕНИ/PAY AS YOU GO) Мобилни оператори в Европа - обобщена тема

              за Германия - повечето са първоначално 9,99 Е - 0.09 c на минута - към всички + 0,95 c - интернет за 24 часа
              разбира се има и вариации
              за повече виж тук:
              http://www.simtarife.de/
              http://www.prepaidvergleich.com/
              http://preis24.de/prepaid-tarife/
              Последно редактирано от ivied; 13-02-15, 22:14.

              Коментар


              • #8
                От: (ПРЕДПЛАТЕНИ/PAY AS YOU GO) Мобилни оператори в Европа - обобщена тема

                Здравейте,
                Интересна и полезна тема! Като попълвате информацията за дадена държава, моля пишете дали е необходим локален документ за идентичност и дали чужденец може да си купи карта.

                Коментар


                • #9
                  От: (ПРЕДПЛАТЕНИ/PAY AS YOU GO) Мобилни оператори в Европа - обобщена тема

                  В Турция неможеш да си купиш местна GSM карта,без да имаш документ за пребиваване/и работа в Турция-икемет и местна регистрация(адрес на който живееш).Освен това имат някакво идиотско законче - ако пребиваваш в Турция постоянно повече от месец трябва да си регистрираш чуждият GSM (български,американски и т.н) апарат,"удоволствието" струва 120 турски лири или около 100 лева.В противен случай след 60 дена ти спират GSM-a.

                  Коментар


                  • #10
                    От: (ПРЕДПЛАТЕНИ/PAY AS YOU GO) Мобилни оператори в Европа - обобщена тема

                    Швейцария M-Budget 5 рапи на минута, изискват документ за самоличност,и адрес на който сте отседнали.Става и с визитка от някоя автокъща Цените на роуминга са убийствени-от 1.80лв до 3.60лв за входящо повикване и от 4лв до 7лв за изхдящо повикване.
                    Вярвам, че българското правосъдие ще намери всеки крадец и ще го накара да делят!
                    Внос на автомобили от Швейцария по поръчка.

                    Коментар


                    • #11
                      От: (ПРЕДПЛАТЕНИ/PAY AS YOU GO) Мобилни оператори в Европа - обобщена тема

                      Lycamobile в Белгия- 0,220 евро на минута към всички оператори в Белгия и Европа. 0,01 евро на минута към фиксирани абонати в България.Свободна продажба на СИМ картата.
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • #12
                        От: (ПРЕДПЛАТЕНИ/PAY AS YOU GO) Мобилни оператори в Европа - обобщена тема

                        Ние сме на Telenor. В момента знам, мисля че има някакви промоции за 25лв месечно около 100-150 мин роуминг за Европейския съюз.

                        В Полша си купихме карта на heyah (heyah.pl) от бензиностанция - 25zl ~ 5€ - получавате 3ГБ интернет + SMS без лимит, но за последното мисля, че е само за полските оператори. Не са ни искали ID карта или друг документ.

                        А в Турция ми искаха лична карта. Не са питали за адрес на пребиваване. Картата струваше около 30 TR (доколкото си спомням), толкова струваше и да си купим 1GB .

                        Коментар


                        • #13
                          От: (ПРЕДПЛАТЕНИ/PAY AS YOU GO) Мобилни оператори в Европа - обобщена тема

                          В Австрия до миналата година се продаваха свободно. 15 Е със 100 мин. към местните оператори или SMS-a, и 200/300 МВ мобилен нет.

                          Коментар


                          • #14
                            От: (ПРЕДПЛАТЕНИ/PAY AS YOU GO) Мобилни оператори в Европа - обобщена тема

                            В Австрия още има избор на поне 3 мобилни оператора - без адресна регистрация и документ дори...
                            Последно редактирано от ivied; 22-01-16, 11:20.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X