Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходка до Егейско море

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разходка до Егейско море

    На 02.07 не ме свърташе и реших да отидем до Одрин да изядем по една баклава и изпием една боза. Речено сторено, жена ми се нави !!
    Тръгваме. От Ямбол до КПП Лесово- Хамзабейли (откриха го преди две седмици) са оклоло 65 км. минаваме ги за по-малко от час. За 20-тина минути минаваме митницата и вече сме в Турция. Пътя и в България и в Турция е доста приличен, пътуваме около 30 минути и минаваме 40 км. и изненада ... пристигаме в Одрин. Разглеждаме го на бързо .. Султан не знам каква си джамия, стара такава, някакъв пазар, разхождаме се по центъра, купуваме си баклава и отиваме до българската църква да запалим по свещичка.
    Да, ама е 12 часа по обяд, температурата е 35 градуса и... нали се сещате турската бира ми се вижда скъпа.
    Не знам дума турски, а и да знам - няма смисъл. Те знаят къде живеят, къде е магазина, берберина и джамията.Купувам си една карта на Одрин след час търсене, за да намеря, къде се намира моста на трите реки Тунджа,Арда и Марица, трябвало да се види ... Да ама изненада !
    Във въпросната карта го няма ! Опитвам се да питам, къде е ... ама ...
    Става все по-горещо... и гледам аз отзад на въпросния сити план има карта на цялата Одринска област. Най- на юг .. Егейско море.... бързо смятам, че има около 150 км. и започвам да умувам !?! Консултация с навигатора ... и се сещате. По права линия най-близката точка до морето се нарича Mecidye. Маршрута е Одрин - Хавса - Узункюпрю - Кешан - Mecidye. Минаваме го за два часа и попадаме ... в някакво малко село, подминавам го бързо и следвам посока юг. Лунен пейзаж с някакви ниски храсти, асфалт вече няма и влизам в някаква кариера, която е доста на високо и виждаме морето !
    Надолу е някакъв макадам, доста изровен от дъжда. Пристигаме. Плажна ивица - около 500 м. Хора има. 10-тина човека, палатки, няколко автомобила и.. това е всичко.
    Водата е по-топла и от чай. Като се спреш на едно място и погледнеш на долу, виждаш как някакви риби се мотаят около тебе...
    Плувах и киснах поне три часа и силичките ми се поизчерпаха, а и вече стана 19.30 часа. Трябваше да решаваме дали да се връщаме или да търсим някъде нещо за спане. По закона за всеобщата гадост .. сутринта бях свалил спалните чували и палатката от жипката.
    Връщаме се в селото и намираме (не ми се рзправя как, че може да напиша книга по темата) някакъв пансион, посреща ни една приятна жена, която знае малко немски ...!!! Най- после ..!!
    Спазаряваме се набързо, настаняваме се в много чиста стая, душ и ... трябва нещо да се яде. В селото видяхме че има рибен ресторант, на пристанището също - питаме жената кой е по-добър и евтин и се оказва че е тоя в селото.
    Пристигаме в него и веднага ни посреща някакво момче, което са го извикали от някъде, защото знае малко български !!! Хазайката се обадила и казала, че идват Българи !!!???
    Тука може да се поумува на тема Обслужване - в България ?! Но друг път.
    И като се почнаха... едни салати, йени-ракъ (много) и най-добрата ципура (чупра на турски) която съм опитвал.
    Пуша само аз .... смениха ми пепелника 18 пъти !!! или 19 !! обърках се.
    На края - турско кафе + 20 грама мента в много малка чашка ... заведението черпело ....
    Прибираме се спим.... и се събуждам от гръмотевици .... вали.
    Мисля си ще превали и утре сме пак на плажа ... но не би.
    Ставаме сутринта, хазайката ни е направила закуска, гледаме прогнозата по телевизията и .... много сорри.
    Отидохме да видим още един плаж, нищо че небето се цепеше от дъжд. Повъртяхме се още малко и .... обратно към България.
    То ... кога ли съм имал късмет ..??? На връщане - ураганен вятър и дъжд като из ведро, пред нас се обърна един ТИР само от вятъра.

    Координатите на дивия плаж са N 40 35.804 E 26 30.797 . В България такива уникални места вече няма !! Силистар и Бутамята, отдавна им ... майката.
    За неделята бях решил да правя снимки .... но ..
    Е готино беше, ама малко .... но другия път ... !!! Ще снимам !!
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

  • #2
    Пък аз мразя плажа и обичам бурята. Ех, завиждам ти диво, обаче с бяла завист!)
    А иначе тоя Меджидие торпедния катер Дръзки го е гъделичкал по корема с торпедо, що пък да не те уважават там ...) Те презират мухльовците, а хората уважават ...

    Коментар


    • #3
      Другия път ще си взема въдиците, че може и лодката ... то там гъмжи от риби !!

      Стефане въпросното населено място на което предполагам е кръстен потопения кораб Хамидие го има и е по на север !!
      Виж този линк: http://varna.info.bg/1912.htm

      Това звучи "мезидие" или "месидие".
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • #4
        На нашта улица има някъв гараж с табела отгоре Hair Studio. Бръснарница, ама за мадами и скъпа. Пиехме си бира кротко на оградата, зима, сняг, тъмно, комшиите зяпат кви мадами вътре, додето го обявих за хаир студио, и излезе че сички знаели и други диалекти на турския, и като ми скочиха с акъли ...)) Обаче сега пак му казват хаир ...)
        Не бе, той крайцера е кръстен на квото трябва, чак после е станал кораб.

        Коментар


        • #5
          CarTest™,
          Много готин пътепис Чудно сте си изкарали, мен все проклетата зелена карта ме спира от такива разходки.
          А турците в обслужването въобще май нямат равни (може би някъде надолу из азия ама не съм виждал по-добри).
          Аз ходих до Истанбул през далечната 1998г. и още ми държи споменът, Фантастични ресторантьори, е имах и по-така преживяване ама човек се учи докато е жив - Изкарахме Фантастична вечер в рибен ресторант (аз не пуша ама вилицата ми сменяха след всяко бодване ) НО когато доиде сметката собственика малко се замота с картата ни та имахме време да посмятаме (те лирите им и тогава си бяха Милиони, милиони...) и О'Ужас 541$ USD за 4-и човека - че като се започна една разправия до 1:30ч. - нямало ги в манюто две от гозбите и Точно те били скъпите едната 200$ другата 300$ а всичко останало ние си знаем, голяма борба беше - смъкнахме бая (но не достатъчно ) сметката и от тогава съм виждал този номер и в БГ но съм "гърмян заек"

          Коментар


          • #6
            А случайно да помниш името на селцето което е било близко до морето че съм метнал око на тези турски плажове които са на Юг от нашата южна граница. тези хора дето казваш че са били на палатки...там няма къмпинг нали (дано да няма) и те си къмпират на диво???Че по нашето южно черноморие вече няма читаво диво място да се къмпира май.... а Южния вятър ще влиза още по силно от турската страна))
            [img]http://ftp.domainbg.com/stanislav_7140/cooltext88212992.jpg[/img]

            Коментар


            • #7
              Алекс,
              За зелената карта няма от какво да се плашиш !!!
              Аз си изкарах турска гражданска отговорност за 6 месеца - тоест до края на годината и струва 70 лева.!!

              Селцето се нарича Mecidye и на селския див плаж не се плаща нищо !!
              Маршрут и координати по-горе ...
              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

              Коментар


              • #8
                как я изкара турската гражданска отговорност ? на границата или предварително?
                Daihatsu Terios ,Hyundai SF Classic, Suzuki Vitara Classic , Honda MTX 80 , ATV 200 cc (китайче) ,LZ4GG , GPS
                [url=http://my.flightmemory.com/pepsii][img]http://my.flightmemory.com/banner/pepsii.gif[/img][/url]

                Коментар


                • #9
                  Може и на границата, ама трябва да си оставиш колата, да минеш пеша в Турско да си вземеш полицата.иии после с колата. ...
                  А може и някой друг да ти я вземе ...
                  Струва около 10 лири на месец и НЕ СЕ ОСКЪПЯВА !!!
                  10 лири = 12 лева ...
                  Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                  Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от pepsii
                    как я изкара турската гражданска отговорност ? на границата или предварително?
                    на Капитан Андреево имаше /преди 1 година съм ходил обаче/ гише "СИГОРТА" между двете граници... спираш си колата пред него и готово...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X