Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кавала / Тасос / България 2014

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кавала / Тасос / България 2014

    Здравейте на всички!
    Тази година след 1200км прибиране към родината нямах много време да се любувам на изкопните работи по врачанския воден цикъл и приятелката не намери за уместно да се предвижваме по този лунен пейзаж повече от 1 ден, та се наложи по спешност да изчезнем за Гърция.

    Целта беше на лице: 2-3 вечери около Кавала и после още няколко на Тасос.

    На 17.8 палнахме по обяд автомобила (все още не губеше по 3л/20км вода) и газ към Гърция.
    След 5-6 часа съвсем спокойно каране вече бяхме се настанили на къмпинга (Batis) и започвахме да свикваме с морето ... или то с нас.
    За моя голяма изненада още на рецепцията видях , че в следващите дни ще има среща на Веспа клубовете от района точно на къмпинга.
    Дали трябваше да се радвам или да плача .... още се чудя

    Някой от нас бяха доста радостни , че са за пръв път на почивка на море. Еми те варненците не ходят на почивка на море ... те си го имат за даденост. Не е като при нас , да се събира цяла година за 2-3 седмици в големия гьол ... и после останалото време да говориш колко е било яко на морето. Някой само си говорят , пък са ходили да копаят царевицата ... но това е друга тема, врачанска!



    Веднага разпънахме шатрата която ми беше предоставена от добър приятел, понеже не успях да купя нещо по-голямо от моето покривало за чушки с което обикновенно обикалям.


    До нас се вееше българското знаме, от начало доста се зарадвах , но в последствие доста се издразних от комшиите няколко реда под нас , чрез които излушахме първата вечер всички хитове на Сашо Роман , Радо Шишарката и други такива знайни и незнайни творци от 90те години ... до към 4 сутринта на доста висок тон.


    Аз веднага се заех да снимам ... маслини. Много ги харесвам дръвчетата и пловодвете им. Може причината е защото освен в чиния не съм ги виждал на живо преди да почна да обикалям насам натам.



    По една салатка и се запътихме да обикаляме Кавала (което се оказа огромна грешка ... магазинчета, сергиики ... направо ужаааас!)



    Бях спрял колата някъде по центъра и преди да си тръгнем като запалих ... нъцки ... няма охладителна течност в казанчето. Тъпото беше , че и в колата нямах капка вода. Вдигнах капака и от една тераса над мен се показа мъж който взе да ми говори нещо. Да ама аз дума не разбирам на този приятел. Тръгнахме на англииски и се разбрахме да обиколя блока , да натисна номер 17 и да се кача на 4тия етаж.
    Качих се и какво да видя, зъболекарски кабинет. Вътре една жена ... подпиинала и доста весела: Българка. Жената на доктора. Напълни ми 2 туби с вода човека, жената ми предложи домати и сирене (колко мило! Благодаря!) ако сме били гладни.
    От почти 15 години живея в Австрия , не съм срещал българин да иска да ти помогне по какъвто и да е начин. Все искат да те цакат с топла бира .... явно там от жегата и слънцето се размекват.
    Напълних си колата в вода , домати не взех ... нямаше нужда и се прибрахме.
    Тогава ми стана ясно , че нещо не е наред с автомобила

    На другата сутрин се хвърлихме на плажа на къмпинга като раци ... еми то готино. Точно преди 2 дни бях на майната си ... минал съм едни 2000км и съм на морето. Още не усещах почивката като хората. Телефона все още звънеше, да ме питат колеги кога точно работя ... отговора беше прост: СЛЕД МЕСЕЦ ме търсете!





    Толкова бях стресиран последните дни преди да замина от Австрия , че опаковайки багажа забравих 99% от нещата които ще ми трябват. Нямахме възглавници , имахме подложки за спане от онези тънките (около 1.5см) , нямахме прибори, столове... дори чаши. Нищо. Защо съм ги купувал ... един господ знае ... явно да си стоят в нас

    След плажа атакувахме пак Кавала , щото времето взе да се разваля ...








    Навсякъде имаше билбордове и стени изрисувани с тези плачещи очи:



    Паркирането беше на ниво ... но не чак толкова зле колкото във Варна!





    По улиците имаше всякакъв вид скрап ... от такива моторчета до джипове държащи се на магия



    Целта беше замъка ..


    Добре , че последните години свалих едни 10-15кг , че не знам как щях да се набутам в този тесен тунел

    Гледката определено си залужава:
    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

  • #2
    От: Кавала / Тасос / България 2014

    Едно беше сигурно , около къмпинга валеше:


    На злизане заснех още някой интересни неща:



    Една стена се беше пропукала и течеше вода от някъде. Беше се образувала много интересна микро градинка : )






    Слизайки долу видяхме няколко портокалови дръвчета .... един даже се търкаляше по улицата.
    Пробвах ги .... стават. Явно затова фреша беше толкова евтин (в сравнение с Австрия!)









    На площада се готвеше нещо. Веднага разпитах какво ще има. Приличаше ми на лятно кино (екран, прожектор, столове) , но се оказа , че щели да протестират , понеже държавниците им искали да вкарат закон да се работи и в неделя. Горките те. Да дойдат във Виена и да искат хляб да си купят в неделя ...






    Имаше баскетболен турнир ... тези са ми фаворитите





    В Гърция ми направи впечатление , че никъде нямаше часовници по сградите или парковете. Явно там живота е по-така .... яваш яваш се раздава. Знам ли, може още да съм бил в пост-работен-стрес

    Към 8 започнаха да се пълнят всички ресторанти , кафета и кръчмета. По говора ми се стори , че 95% от посетителите са гърци. Като се стъмни гледайки по сградите колко прозорчета светят стана ясно , че всички са на вън!
    Другото което ми направи впечатление е , че имаше доста пенсионери по заведенията .... за жалост в България това не го видях


    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

    Коментар


    • #3
      От: Кавала / Тасос / България 2014

      Вечерта в къмпинга ни очакваше изненада ... доста лоша.
      Веспистите се бяха събрали и до към 4 часа тръгваха и се връщаха постоянно с тия ручалници (заявявам го най сериозно, моята Веспа няма да я карам вечер след 10ч. когато хората почиват!)

      На другата сутрин това видя моя обектив:






      Имаше и една ламбрета






      Дадох им няколко Веспа стикери които се търкаляха в колата от миналата година и изчезнахме за Кавала да ядем, пием кафе и най-вече да тръгваме за Тасос.






      Малко по магазините и газ към Керемоти за евтиния ферибот.
      20€ за колата и по 3 на човек.





      След час бяхме на острова и въпроса беше на къде да караме. Бяха ни дали преди да се качим на ферибота някаква туристическа карта (реклама) и на нея бяха обозначени къмпингите. Решихме да обикаляме докато си харесаме място.

      Малко преди Potos го намерихме.
      Къмпинга се обслужваше от доста намръщени гърци ... но разчупихме леда след един бърз разговор на англииски с него и на немски с нея.

      Разпънахме нашата малка шатричка между 2 маслини (те ни казаха къде) и изчезнахме пак да търсим нещо за ядене ...




      Карахме 50тина км и стигнахме до място където бяха спряли супер мн коли. Като има хора може да значи само 2 неща:
      Има нещо аванта (ама понеже сме в Гърция ... освен европейски пари друго няма да е)
      Или храната е хубава




      Един Никос,Йоргос или там както се казва взе да ми хвали неговата кръчма .... ама тя празна. Сори май френд. Ай ем ливинг. Тенк ю!
      Съседната кръчма имаше доста посетители та нея избрахме. Гледката е незабравима.







      Гирос , Мирос, Рецина ... салатка и пак бях глътнал бурето след няма и час на това толкова красиво място.
      Цените бяха приемливи ... 25/30€ ми се стори доста добра цена за такова прилично хапване. Във Виена като обядвам в студентския вмирисан стол по-малко от 7-8€ не оставям .. та тук си беше доста приемливо!

      Преди да си тръгнем обиколихме. Имаше табели за римски разкопки.


      Явно са били бани , където римляните са си почивали:




      Вечерта си проклех дните , че не си купих надуваем дюшек еми спя на тия рогозки ... ама така е , глава гъз затрива.
      Беше много интересно, защото на Кавала ни изядоха комари ... а на Тасос един не видях. Също така странно но факт на острова не беше толкова влажен въздуха. Топло но не беше влажно.
      Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
      Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
      Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

      Коментар


      • #4
        От: Кавала / Тасос / България 2014

        Първата сутрин решихме да започнем с кафе ... до къмпинга имаше някакви ресторанти в които ни одраха с по 5€ за бяла фрапе. То цената е добре , но поне да си заслужаваше.
        Гледката обаче ставаше:



        От там атакувахме по плажовете :




        В 10:30 бях почнал ...




        Къмпинг мястото представлява ей това:


        На следващия ден ходихме и до Paradise beach но много спомен от там нямам. Хапнах и като легнах на шезлонга .... преспах от 1 до 5:30 плажа



        На Тасос прекарахме общо 3 нощи ... искахме още поне седмица обаче положението със загубата на вода на колата взе да се засилва което не ми даваше мира през цялото време.
        От Керемоти през новото КПП Миказа се стига доста бързо до България. Около час при спокойно каране. Един голям плюс за хората живеещи в този регион!!
        Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
        Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
        Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X