Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пловдив- Х1- Виена- Манхайм- Метман- Прага- Х2- Пловдив

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Пловдив- Х1- Виена- Манхайм- Метман- Прага- Х2- Пловдив

    Е да, алексалекс, различно е. И аз се каня от години да заведа децата на "Бунарджика", ама се оказа, че ги заведох преди това на "Стефансплац", примерно... Странно животно е човек. Не забелязва нещата около себе си, а окото му все в чуждата паница.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • #47
      От: Пловдив- Х1- Виена- Манхайм- Метман- Прага- Х2- Пловдив

      Куцук-куцук,стигнахме и до Кьолн.
      Тук ще започна със съвет. Оставете Катедралата за накрая. Трудно е, понеже слизайки от влака ти заема целия ляв фланг. Ако можете, пътувайте още една спирка или нещо друго, но не правете нашата грешка да започвате от нея. Тя е... абе, подтиска всичко около себе си. В района има много интересни неща, но веднъж видели Катедралата, всичко останало ни се струваше дребно и незначително. Ще се възползувам от това, че аматьорските ми снимки не са така внушителни и ще започна от по- дребните неща.
      Едно от магазинчетата в сянката на Катедралата (да речем 50 метра) е тази ъ-ъ-ъ-ъ „парфюмерия“:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07399.jpg
Прегледи:1
Размер:73.2 КБ
ID:5607422
      Злите езици твърдят, че тук за пръв път е забъркана „eau de kologne“- сиреч „вода от Кьолн“, по-позната у нас като „одеколон“. Накупихме си малко одеколончета, убедени на 95 %, че не са менте и не са произведени в Китай.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0733.jpg
Прегледи:1
Размер:96.4 КБ
ID:5607423
      Тук има и един символ на посоката на отичане на водата в сифона, валиден за Северното полукълбо, благодарение на спина на Земята.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07365.jpg
Прегледи:1
Размер:144.9 КБ
ID:5607424
      Това си го измислих, не знам какво е, но ми хареса.
      Както казах,опитите ми да ВИДЯ нещо след Катедралата бяха неуспешни, така че се прехвърлям на нея. Това скеле е с височината на 10-12 етажна сграда, а изглежда като досадна пъпка на слонски задник.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07366.jpg
Прегледи:1
Размер:129.7 КБ
ID:5607425
      Сега, като се замисля, по всички забележителни постройки на пътя ни имаше скелета и ремонти. Дразнещо е, но явно друг начин няма. Не съм сигурен, отвътре или отвън Катедралата е по- внушителна. Оставям на вас да прецените.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07361.jpg
Прегледи:1
Размер:123.6 КБ
ID:5607427
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07362.jpg
Прегледи:1
Размер:135.8 КБ
ID:5607430
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07369.jpg
Прегледи:1
Размер:205.8 КБ
ID:5607431
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07382.jpg
Прегледи:1
Размер:76.4 КБ
ID:5607436
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07385.jpg
Прегледи:1
Размер:67.7 КБ
ID:5607438
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07377.jpg
Прегледи:1
Размер:149.5 КБ
ID:5607439
      Трудно е да снимаш това чудовище, понеже не можеш да се отдалечиш на повече от 100-150 метра от него, без да попаднат в кадър и други обекти.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07402.jpg
Прегледи:1
Размер:124.2 КБ
ID:5607440
      Вътре преброих 5 комплекта тръби на орган
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07389.jpg
Прегледи:1
Размер:114.7 КБ
ID:5607441
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07391.jpg
Прегледи:1
Размер:36.9 КБ
ID:5607442
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07392.jpg
Прегледи:1
Размер:164.4 КБ
ID:5607443
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07396.jpg
Прегледи:1
Размер:79.1 КБ
ID:5607444

      Колкото и да се завирах по тъмните ъгли, обаче, не открих други клавиатури, освен тази. Не съм убеден, но ми се струва, че оттук се свири и на петте налични „органа“. Не мога да си представя какво става вътре по време на празнична служба или нещо подобно. Беше навряна в кьоше, дето ако не я търсиш, няма да я видиш.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07393.jpg
Прегледи:1
Размер:83.3 КБ
ID:5607445
      Тук вероятно,при определено слънцестоене, сянката на „конструкцията“ в ръцете на тия двамата, ще покрие издълбаната проекция отдолу, ама кога ще стане... нямах време да чакам, за да видя.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG2855.jpg
Прегледи:1
Размер:88.2 КБ
ID:5607446
      Абе, голяма работа! Други думи нямам!
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG2852.jpg
Прегледи:1
Размер:154.1 КБ
ID:5607449
      Около Катедралата кипи всякакъв бизнес. Музиканти, сувенири... и един единствен просяк. Беше ми неудобно да го снимам.
      Прикачени файлове
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • #48
        От: Пловдив- Х1- Виена- Манхайм- Метман- Прага- Х2- Пловдив

        Ей, пак я докарах доникъде тая тема!
        Нямаше начин да не отидем до аутлета на ESPRIT, но там снимки не правих. Огромен паркинг, огромен магазин и маса паплач вътре. Още от входа, не знам защо, ми заприлича на голям магазин "втора употреба" и повечето време изкарах вън, пушейки цигари. После отидохме до Солинген. Основната цел беше замъкът. Намира се малко извън града и 2,60 евро на час за паркинга до замъка ми се досвидяха. На 200 метра оттам и леко вляво, намерих безплатен паркинг и с бодра стъпка се запътихме към замъка
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07414.jpg
Прегледи:1
Размер:152.9 КБ
ID:5634500
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07405.jpg
Прегледи:1
Размер:186.6 КБ
ID:5634501
        Още на входа се зарадвах на тази инсталация. Всуе! Не пусна нищо, пущината. Само с мераците си останах.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07411.jpg
Прегледи:1
Размер:143.9 КБ
ID:5634502 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07410.jpg
Прегледи:1
Размер:135.4 КБ
ID:5634504
        Вътре неволно си спомних за Айвънхоу, Ричард Лъвското сърце и т.н.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07403.jpg
Прегледи:1
Размер:221.7 КБ
ID:5634506
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07404.jpg
Прегледи:1
Размер:117.7 КБ
ID:5634507
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07407.jpg
Прегледи:1
Размер:158.9 КБ
ID:5634509
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07412.jpg
Прегледи:1
Размер:245.5 КБ
ID:5634510
        Има си и лифт до по- цивилизовани зони.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07406.jpg
Прегледи:1
Размер:142.7 КБ
ID:5634512
        В замъка има 4-5 питейнохранителни заведения, но те не ми бяха интересни. Мислех си, че ще има поне 15 сергии с ножове и бръсначи, на които да откарам поне два часа. Нямаше нито една. Можете да си представите разочарованието ми, щом влязох в първия градски магазин и си купих фотоапарат. Все едно да ида на море и да си направя снежен човек от пясък.
        Тук материалите от Германия свършват. Следваща спирка- Виена.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • #49
          От: Пловдив- Х1- Виена- Манхайм- Метман- Прага- Х2- Пловдив

          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
          Ей, пак я докарах доникъде тая тема!
          Нямаше начин да не отидем до аутлета на ESPRIT, но там снимки не правих. Огромен паркинг, огромен магазин и маса паплач вътре. Още от входа, не знам защо, ми заприлича на голям магазин "втора употреба" и повечето време изкарах вън, пушейки цигари. После отидохме до Солинген. Основната цел беше замъкът. Намира се малко извън града и 2,60 евро на час за паркинга до замъка ми се досвидяха. На 200 метра оттам и леко вляво, намерих безплатен паркинг и с бодра стъпка се запътихме към замъка
          [ATTACH=CONFIG]768796[/ATTACH]
          [ATTACH=CONFIG]768797[/ATTACH]
          Още на входа се зарадвах на тази инсталация. Всуе! Не пусна нищо, пущината. Само с мераците си останах.
          [ATTACH=CONFIG]768798[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]768800[/ATTACH]
          Вътре неволно си спомних за Айвънхоу, Ричард Лъвското сърце и т.н.

          [ATTACH=CONFIG]768802[/ATTACH]
          [ATTACH=CONFIG]768803[/ATTACH]
          [ATTACH=CONFIG]768805[/ATTACH]
          [ATTACH=CONFIG]768806[/ATTACH]
          Има си и лифт до по- цивилизовани зони.
          [ATTACH=CONFIG]768809[/ATTACH]
          В замъка има 4-5 питейнохранителни заведения, но те не ми бяха интересни. Мислех си, че ще има поне 15 сергии с ножове и бръсначи, на които да откарам поне два часа. Нямаше нито една. Можете да си представите разочарованието ми, щом влязох в първия градски магазин и си купих фотоапарат. Все едно да ида на море и да си направя снежен човек от пясък.
          Тук материалите от Германия свършват. Следваща спирка- Виена.
          Замъка е Шлосс Бург или на немски http://www.schlossburg.de/de/ и се намира на около 5 или 6 км от вкъщи .Около него има доста пътеки за разходка . Ако сте влизали вътре направили ви впечатление колко малки са рицарските легла ?
          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

          Коментар


          • #50
            От: Пловдив- Х1- Виена- Манхайм- Метман- Прага- Х2- Пловдив

            Вътре не влизахме. Имахме уговорка с нашите домакини в Метман и нямахме много време. Голямо препускане беше, навсякъде си гледаш часовника... доста изнервящо е, когато имаш ограничено време, а искаш да разгледаш 1001 неща.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • #51
              От: Пловдив- Х1- Виена- Манхайм- Метман- Прага- Х2- Пловдив

              Само за протокола да добавя и Виена, че ми стои като недовършена работа.
              Виена... вероятно във форума има хиляди снимки. Шонбрун, Стефансплац, Белведере... да не товаря излишно сървъра. Да, ама аз вече бях с новия си фотоапарат (купих го в Солинген, ако сте забравили) и почнах да го пробвам.
              Един от подвизите на Херкулес:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:37.9 КБ
ID:5711739
              Хората слагат мрежи на някои ценни исторически места, за да спрат гълъбите.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:174.4 КБ
ID:5711740
              Колко сме щастливи
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:172.2 КБ
ID:5711741
              Тая па, кво ми се пъчи? И аз мога така.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:59.7 КБ
ID:5711742
              Вътре, в Белведере, по принцип, снимането е забранено. Както и в повечето галерии, където има ценни картини, рисувани с масло. След много уговорки и изрични забрани да не ползувам светкавица, съпроводен плътно от една леля можах да направя снимка на двора от "Мраморната зала".
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11.jpg
Прегледи:1
Размер:166.3 КБ
ID:5711748
              Отвън, подобни ограничения няма.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:164.6 КБ
ID:5711743
              Аууууу, колко сме щастливи, втора част
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.jpg
Прегледи:1
Размер:173.9 КБ
ID:5711744
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7.jpg
Прегледи:1
Размер:111.9 КБ
ID:5711745
              За Швайцерхаус какво да кажа? Питах един сервитьор колко джуланчета сервират на ден. Човекът каза- около хиляда.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9.jpg
Прегледи:1
Размер:96.6 КБ
ID:5711746
              Ползували и четирите крака на прасето, демек 250 прасета на ден, само за тоя ресторант... баси индустрията.
              Добре че се качихме на "сомбрерото" преди джоланчетата
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8.jpg
Прегледи:1
Размер:115.6 КБ
ID:5711747
              Абе, хубав и добре уреден град е Виена. Всеки път, когато отида, племенничката ми (завърши журналистика там) ми разказва нови и нови истории за войнИ, крале, Чумата... ама за сега, стига съм писал.
              Поне, довърших едно от недовършените неща в живота си.
              Последно редактирано от Тропчо; 24-04-16, 00:45.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • #52
                От: Пловдив- Х1- Виена- Манхайм- Метман- Прага- Х2- Пловдив

                Ако има още впечатления за довършване давай! Много е готино. И аз съм ходил много пъти във Виена, но много ми харесва твоя поглед.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #53
                  От: Пловдив- Х1- Виена- Манхайм- Метман- Прага- Х2- Пловдив

                  Мчи... аз не знам откъде да започна или да довърша, г-н Генчев.
                  По принцип, тази тема я започнах, за да помогне на някой, решил да поеме по този маршрут. Вени ме изюрка да я правя на пътепис. Имам страшно много снимки, но някакси е тъпо да кажеш просто "ето я централната библиотека"
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15.jpg
Прегледи:1
Размер:131.6 КБ
ID:5712449
                  или "а това е руският паметник"
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:16.jpg
Прегледи:1
Размер:107.9 КБ
ID:5712450
                  особено, ако вземе някой като Любашки да те критикува за криви хоризонти.
                  От друга страна, имам в главата си много истории, за които не съм правил конкретни снимки, защото не съм имал за цел да ги превръщам в разказ с картинки. Зад този портал, примерно
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12.jpg
Прегледи:1
Размер:126.6 КБ
ID:5712451
                  се намира тази сграда
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13.jpg
Прегледи:1
Размер:122.8 КБ
ID:5712452
                  Дали беше Природонаучен, или Исторически музей- не помня. Пред нея има паметник на конник, а от централния балкон Хитлер е държал доста речи. Идеята е била, отсреща да има същата такава сграда, огледално разположена, ама видиш ли, дошла Първата световна война и строежът бил отложен и до днес. Огледално разположеният конник, обаче го има
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14.jpg
Прегледи:1
Размер:81.0 КБ
ID:5712453
                  Има го, ама не е баш същият. Единият кон е стъпил само на едното си задно копито. Майсторът (убий ме не го помня, а в Гугъл няма да го ровя) така перфектно разположил центъра на тежестта, че цялата статуя се крепи на това нищо и никакво копито. Тръгнал тоя майстор да прави втория конник, ама както и да го въртял, не успял да го закрепи на едно копито. Накрая го закрепил на двете задни копита и от срам- умрял. Сега... самоубил ли се беше, или се поболял от мъка и умрял- също не помня.
                  Проблемът е, че съм натрупал много информация, която е под формата на впечатления и чувства. Губи ми се, обаче, фактологията и съм запомнил само интересните ЗА МЕН неща.

                  Кофа за боклук, на която има изричен надпис "САМО ЗА ХРАНИТЕЛНИ ОТПАДЪЦИ! СЪДЪРЖА ХИМИКАЛИ" и аз стоя с торбичка, пълна с бананови обелки, кутии от бира и цигари...

                  Неделя- търсиш кафене в центъра, където да се събудиш с блага цигарка и всичко е затворено. Абе- мъртвило! Единствените капанчета, които работят са на емигранти- турци, украинци и т.н. BILLA да работи в Неделя...?- забрави!

                  Курцпаркзоната има знак за край, ама не и за начало (отнесох си глобата от 20 евро, че си я и платих, даже).

                  След недоразумение с резервацията на хотел през Букинга и след дълги преговори на английски от Германия, за да ни сменят стаята, отиваме в хотела и се оказва, че и трите администраторки са българки и през цялото време съм си говорил по телефона с тях...

                  В Германия се чувстваш като в болница. Мамка му, не можеш и да пръднеш без да има знак, че това ти е разрешено. Жълт правоъгълник на спирката, в който можеш да пушиш. Извън него не можеш. Както изкоментира жена ми- то, все едно в басейна да отделиш кьоше за тия, дето им се пикае.

                  Виена е далеч по- народен град, по- готино се чувстваш в него и... абе, отплеснах се.
                  Последно редактирано от Тропчо; 27-04-16, 22:07.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Пловдив- Х1- Виена- Манхайм- Метман- Прага- Х2- Пловдив

                    Като истинско е ...все едно и аз съм бил там ...Данке
                    На нас клиренс ни трябва , не скорост

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X