Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пловдив- Х1- Виена- Манхайм- Метман- Прага- Х2- Пловдив

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пловдив- Х1- Виена- Манхайм- Метман- Прага- Х2- Пловдив

    Пътуването е с кола, нищо необичайно, но този път има особености:
    1. Ще съм единствен шофьор. Мога да се понапъна до Виена на един дъх, но като си спомня задръстванията в Будапеща през 2011, обходните маршрути (имаше някакви ремонти), карането с часове на повишено внимание... Освен това,
    2. Тръгвам на почивка и ми се ще да е такава, а един голям концерт в Белград, примерно, може да те влачи из града и два часа.
    3. Пътуването е семейно, отговорността е изцяло моя, пък и от известно време насам, не съм безсмъртен, както допреди няколко години.
    Тааааа, търся съвет за Х1 и Х2, като се намесва и още едно условие- тръгваме без паспорти. В Сърбия това не е проблем, но не знам как е в Хърватска и Словения, примерно. Една от идеите ми за Х1 е Загреб.
    И за Х1, и за Х2, дори бих предпочел по- евтини хотели, в провинцията. Само ще се преспива, без разглеждане на забележителности и прочее. Тези мероприятия вече са организирани в основните пунктове от заглавието.
    Предварително благодаря!
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

  • #2
    От: Пловдив- Х1- Виена- Манхайм- Метман- Прага- Х2- Пловдив

    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
    Тааааа, търся съвет за Х1 и Х2, като се намесва и още едно условие- тръгваме без паспорти. В Сърбия това не е проблем, но не знам как е в Хърватска и Словения, примерно.
    И в Хърватска, и в Словения няма никакъв проблем да се пътува само с лична карта.

    Какво като бюджет се има предвид под "по-евтини" хотели, че за един това е едно, а за друг - друго?
    LZ1ATN

    Коментар


    • #3
      От: Пловдив- Х1- Виена- Манхайм- Метман- Прага- Х2- Пловдив

      Трима души (дъщерята е на 14 и не знам ще ползува ли намаление) би трябвало да се съберем в 80 евро със закуската и охраняван паркинг. За около 100 евро се сещам за прилични хотели във Виена, та мисля че офертата не е непостижима.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • #4
        От: Пловдив- Х1- Виена- Манхайм- Метман- Прага- Х2- Пловдив

        За Х1 бих ти препоръчал да избереш Slavonski Brod. От там имаш около 550 км до Виена, като нама значение дали ще минеш през Загреб или през Будапеща. Като място за спане ти предлагам това: http://zdjelarevic.hr/ . За Х2 може би Сегет, но за там не мога да ти предложа нищо конкретно.

        Весело изкарване
        Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
        BMW F650CS
        Радо о885 5о 59 5о

        Коментар


        • #5
          От: Пловдив- Х1- Виена- Манхайм- Метман- Прага- Х2- Пловдив

          Първоначално публикуван от rraadd00 Преглед на мнение
          За Х1 бих ти препоръчал да избереш Slavonski Brod. От там имаш около 550 км до Виена, като нама значение дали ще минеш през Загреб или през Будапеща. Като място за спане ти предлагам това: http://zdjelarevic.hr/ . За Х2 може би Сегет, но за там не мога да ти предложа нищо конкретно.

          Весело изкарване
          Определено, изглежда примамливо предложение, благодаря. Само дето съм почитател на вината, особено белите, а като гледам, няма да мога да ги опитам всичките за една вечер.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • #6
            От: Пловдив- Х1- Виена- Манхайм- Метман- Прага- Х2- Пловдив

            Що не минеш пред Румъния?
            И в Румъния и в Унгария има много приятни мотелчета на никви цени.
            Поне аз минавам от там
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              От: Пловдив- Х1- Виена- Манхайм- Метман- Прага- Х2- Пловдив

              Търтьо, братле... никога не съм пътувал из Румъния. Чувал съм преди време за кофти пътища, магистрални бандюги и измамници (не че, до Ниш пътеките са по- добри, де)... Може би са преекспонирани и остарели предразсъдъци. Ако имаш актуална информация и някакво конкретно предложение за нощувка на 500- 700 км. от Пловдив, с благодарност ще го проуча.
              Вече изпратих едно конкретно запитване до хотел "Зделаревич", чакам отговор, но маршрутът е отворен и приемам всякакви съвети.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • #8
                От: Пловдив- Х1- Виена- Манхайм- Метман- Прага- Х2- Пловдив

                Както писаха по-горе може да минеш само с лични карти в Хърватска и Словения. Защо не погледнеш апартаменти под наем вместо хотели/мотели. Цените им са в пъти по-ниски. Ползвал съм такива в Загреб, Прага, Будапеща и Париж и са буквално в центъра на града където за хотел ще ти одерат кожата.

                Коментар


                • #9
                  От: Пловдив- Х1- Виена- Манхайм- Метман- Прага- Х2- Пловдив

                  Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                  но маршрутът е отворен и приемам всякакви съвети.
                  Ето няколко предложения от хотели, в които сме отсядали с жената за по една вечер пътувайки към Западна Европа през последните няколко години. Критериите ни при избиране на хотел винаги са били да има висока оценка в booking.com, да е чисто и спокойно, да има мобилен интернет в хотела и да има охраняем паркинг:

                  1. Сремска Митровица, Сърбия, декември 2013 г., двойната стая беше 30 евро, със собствен паркинг във вътрешен двор.
                  http://www.booking.com/hotel/rs/gues...79ylEohqJRLWrj
                  2. Славонски брод, Хърватска - януари 2014 г., както и януари 2013 г., двойната стая беше към 40 евро, със собствен паркинг във вътрешен двор
                  http://www.booking.com//hotel/hr/sob...out=2013-12-26
                  3. Загреб, Хърватска - януари 2013 г., близо до магистралата до Загреб, тогава искахме хотел, който да е максимално близо до мгистралата, понеже не искахме да губим време в отклонения, със собствен паркинг във вътрешен двор
                  http://www.booking.com/hotel/hr/room...king_confemail
                  4. Планината над Загреб в техен зимен курост, много красиво място с красива природа, няма навалица - били сме там лятото на 2011 г. при пътуване за Италия, луксозно, има големи апартаменти, вмества се в бюджета от 80 евро по-горе
                  http://www.booking.com/hotel/hr/apar...ged_currency=1
                  Последно редактирано от AKD; 27-07-14, 16:17.
                  LZ1ATN

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пловдив- Х1- Виена- Манхайм- Метман- Прага- Х2- Пловдив

                    AKD, даваш ми доста храна за размисъл, благодаря. Вероятно, Сремска Митровица ще я пропусна, заради кофти спомени. Имах роднина в тамошния пандиз '90- '92-ра и ходенията дотам не са ми от най- приятните спомени. Другите ще ги преценя най- внимателно.
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пловдив- Х1- Виена- Манхайм- Метман- Прага- Х2- Пловдив

                      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                      Търтьо, братле... никога не съм пътувал из Румъния. Чувал съм преди време за кофти пътища, магистрални бандюги и измамници (не че, до Ниш пътеките са по- добри, де)... Може би са преекспонирани и остарели предразсъдъци. Ако имаш актуална информация и някакво конкретно предложение за нощувка на 500- 700 км. от Пловдив, с благодарност ще го проуча.
                      Вече изпратих едно конкретно запитване до хотел "Зделаревич", чакам отговор, но маршрутът е отворен и приемам всякакви съвети.
                      Не ти препоръчвам Румъния,пътищата им са добри,но трафика е убийствен.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пловдив- Х1- Виена- Манхайм- Метман- Прага- Х2- Пловдив

                        За спането препоръчвам това: www.airbnb.com. От години ги използваме при семейни пътувания в Европа. В сайта се предлагат жилища на частни лица, които се отдават на хотелски принцип. Цените са приемливи.
                        Приятно пътуване
                        Y260

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пловдив- Х1- Виена- Манхайм- Метман- Прага- Х2- Пловдив

                          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                          Търтьо, братле... никога не съм пътувал из Румъния. .
                          пропуск
                          много е красиво особено ако не бързаш и не се кчваш на магистралата
                          последно спах в един мотел на червения кръст (или нещо подобно) около над сен миклош
                          имаш и един невероятно красив участък точно до дунава преди железни врата

                          а ако си железен можеш да спиш точно преди австрийската граница в унгария - има три четири мотела, сносни са


                          пп още нещо полезно - в австрия са най-добрите крайпътни тоалетни в света, така де тия отбивки дето можеш да спреш
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пловдив- Х1- Виена- Манхайм- Метман- Прага- Х2- Пловдив

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            пропуск
                            много е красиво особено ако не бързаш и не се кчваш на магистралата
                            последно спах в един мотел на червения кръст (или нещо подобно) около над сен миклош
                            имаш и един невероятно красив участък точно до дунава преди железни врата

                            а ако си железен можеш да спиш точно преди австрийската граница в унгария - има три четири мотела, сносни са


                            пп още нещо полезно - в австрия са най-добрите крайпътни тоалетни в света, така де тия отбивки дето можеш да спреш
                            Ще огледам и този вариант. През Видин ли излизаш?
                            Ъ-ъ-ъ-ъ, откарам ли до австрийската граница, нема начин да не ме изюркат пак до Пандорф... Все пак, с две жени съм. Някак си, ще ми се да го пропусна тоя пазар.
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пловдив- Х1- Виена- Манхайм- Метман- Прага- Х2- Пловдив

                              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                              Ще огледам и този вариант. През Видин ли излизаш?
                              През Видин, да. Кофтия път свършва малко след нашата граница
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X