Обява

Свий
Няма добавени обяви.

София-Прищина-Дуръс

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • София-Прищина-Дуръс

    Здравейте. Нов съм в сайта и съм леко неориентиран (мисля, че пиша на правилното място). В понеделник с приятели заминаваме на почивка в Дуръс, Албания. Един познат ни каза, че пътя през Прищина е по-добър отколкото през Македония. Та въпросите ми са:
    1. Сърбия- Прищина или Македония- Прищина?
    2.Ако може да ми обясните подробно и двата маршрута (както казах съм новобранец). Под подробно, разбирайте граници, номера на пътища, какви документи са ни нужни и... всичко, което се сетите
    3. Какви документи са ни нужни в Косово и Албания?
    4. Четох, че шофирането в Албания е много лошо и трябва да сме на 110% процента на щтрек. Така ли е?????
    5. И последно, за забележителности в и околностите на Дуръс??
    Благодаря ви за отделеното време.

  • #2
    От: София-Прищина-Дуръс

    А защо не направо Македония -Албания.... Защо искаш да минеш през Косово...През Македония -Косово ,трябва да се отклониш преди Скопие за Косово ,а в Косово не е нужно да минаваш през Прищина а веднага /след около 20 км/ като влезеш правиш ляв завой и минаваш през /покрай/ Шар планина / Щръбце, Брезовица/ и гониш Призрен от там си в Албания. За Косово трябва да платиш застраховка.Изобщо Косово ако не искаш да го видиш специално може и да се избегне....
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

    Коментар


    • #3
      От: София-Прищина-Дуръс

      Изобщо няма смисъл да минаваш през Косово, освен минимум 32 евро задължителна застраховка си осигуряваш и пълзене с 40-50 км/ч. за почти цялата пътна мрежа. Все пак, ако решиш да минаваш през Косово-маршрутът през Сърбия е далеч по-ненатоварен и живописен в сравнение с този през Скопие.

      Коментар


      • #4
        От: София-Прищина-Дуръс

        За Дуръс чак отгоре през Сърбия?!... Косово не признава нашите застраховки и зелената ни карта и ще трябва да правиш допълнителна застраховка на границата там. За кола е 32 евро, която важи за една седмица. Най-прекият път за Албания без минаване през Косово е през Македония. Кюстендил, Скопие, Тетово, Гостивар, Дебър, Пешкопи, Бурел, Дуръс. 585 км го дават по този път растоянието София - Дуръс. За един ден се минава без проблеми. Документи. Лична карта, талон и зелена карта от Гражданската отговорност на МПС-то за Македония. За Албания същите документи, но някои са влизали с лична карта, а някои с международен паспорт. Аз специално преди месец и половина влизах в Албания от към Македония с международен паспорт. Даже ми удариха печати на албанската граница, но други твърдят, че ставало и само с лична карта.
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • #5
          От: София-Прищина-Дуръс

          Понеже се чудите защо през Косово. Ами един приятел живее там (от малък) и ни каза, че са пуснали някаква магистрала Прищина-Тирана и ние така решихме. Иначе благодаря за полезните съвети.

          Коментар


          • #6
            От: София-Прищина-Дуръс

            Първоначално публикуван от venci1976 Преглед на мнение
            Понеже се чудите защо през Косово. Ами един приятел живее там (от малък) и ни каза, че са пуснали някаква магистрала Прищина-Тирана и ние така решихме. Иначе благодаря за полезните съвети.
            И е готова ???? Цялата??? Едва ли...Изхода ти на тази магистрала е пак до Призрен /Вермица /алб./ Връбница ср./ .По план трябва да стигне Мердаре/ входа на Косово от Сърбия ама я няма А като влезеш от Мердаре вече си в Косовския трафик Защо трябва да "сечеш" Косово цялото за да стигнеш до Албания ....Магистралите там засега са "лъчи" излизащи и влизащи от Прищина Ти си избираш.....Изобщо Косово за мен е абсолютно излишно за твоя маршрут!
            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X