Обява

Свий
Няма добавени обяви.

rent a car от Тревизо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • rent a car от Тревизо

    Здравейте,
    С wizzair планираме полет до Тревизо и от там около 7-10 дни из Доломитите. Моля обяснете, ако имате търпение и желание, на човек, който никога досега не е ползвал услугите на rent a car основните неща, условия, ако има подводни камъни и тн. От документите мисля лична карта, кредитна карта и св-во за управление(кат В) са достатъчни. Сигурно на летището има поне няколко агенции, Вашите препоръки коя сте ползвали и сте доволни.
    Естествено аз ще се опитам да събера инфо от някои наши агенции, също и от сайтовете на чужди. Но Вашите конкретни и практически съвети биха били добре дошли.

  • #2
    От: rent a car от Тревизо

    Не съм убеден че този вариант ще ти излезе по-евтин.
    Бих предпочел личния си автомобил.
    Не е толкова далеч до Италия.
    За условията се информирай в сайта, но мисля че не е евтино.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #3
      От: rent a car от Тревизо

      Направете резервация през нета.Аз лично ползвам http://www.rentalcars.com/ или http://www.holidaycars.com/bg-bg/italy/treviso/ и не съм имал проблем.Като цени съм доволен, освен описаните неща от вас имайте предвид, че спират някаква сума от кредитната карта като депозит/ 200-400 евра/ прочетете общита условия/ най вече за горивото има разлика при различни периоди.Хубавото в горните сайтове е че пише на български.Ако не е редно да цитирам други сайтове моля моделатор да ги затрие, и се извинявам.Тези дни наех кола за Испания....7 дни за 68 евра. Успех
      Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
      GSM +359 895 236 182

      А Rhf +

      Коментар


      • #4
        От: rent a car от Тревизо

        Кога пътувате?Ако е след 6 май ще мога да дам информация от първа ръка защото ще ползвам рента кар от 1до 6 май, само че от Милано.Единият от подводните камъни е, че трябва да имаш кредитна а не дебитна карта, а също и известно количество пари, които ще бъдат блокирани и няма да можеш да ползваш по време на ескурзията, като те могат да надхвърлят 1500Е в зависимост от фирмата която ползваш!
        Николай Папазов

        Коментар


        • #5
          От: rent a car от Тревизо

          Аз си наемам през сайта на Wizz с Europcar.

          Като си избереш дните и колата, с кредитната карта си запазваш. Теглят 25 евро на момента, и останалата сума 7 дни преди деня за взимане.
          На летището намираш офиса на фирмата, попълват документите за 5-6 минути.
          Трябват ли Личната карта, Шофьорската книжка и кредитна карта с твоето име.
          Блокират известна сума. На мен до сега 2 пъти по 350Евро ми блокираха като депозит.
          След като върнеш колата и няма поражения, след седмица някъде освобождават парите.
          Колите са новички.

          До сега 2пъти съм ползвал и съм доволен.

          Онзи ден върнах една Панда на 2000 км.

          Коментар


          • #6
            От: rent a car от Тревизо

            Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
            Не съм убеден че този вариант ще ти излезе по-евтин.
            Бих предпочел личния си автомобил.
            Не е толкова далеч до Италия.
            За условията се информирай в сайта, но мисля че не е евтино.
            Преди няколко години планирах отпуск в Римини, като сметнах горивото, пътните такси, времето загубено в път/ това не за всеки е фактор/ излезе ,че ми е съвсем малко по изгодно да ползвам кола под наем/точно от тревизо/
            Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
            GSM +359 895 236 182

            А Rhf +

            Коментар


            • #7
              От: rent a car от Тревизо

              Първоначално публикуван от alex052 Преглед на мнение
              Преди няколко години планирах отпуск в Римини, като сметнах горивото, пътните такси, времето загубено в път/ това не за всеки е фактор/ излезе ,че ми е съвсем малко по изгодно да ползвам кола под наем/точно от тревизо/
              Абсолютно!

              Точно 2:45 часа след като бях на Терминал 1 в София, вече бях на магистралата Рим-Неапол.
              4 часа по късно вече хапвах в малко италианско ресторантче в стария град на Салерно(Пътепис скоро).

              Коментар


              • #8
                От: rent a car от Тревизо

                Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                Аз си наемам през сайта на Wizz с Europcar.

                Като си избереш дните и колата, с кредитната карта си запазваш. Теглят 25 евро на момента, и останалата сума 7 дни преди деня за взимане.
                На летището намираш офиса на фирмата, попълват документите за 5-6 минути.
                Трябват ли Личната карта, Шофьорската книжка и кредитна карта с твоето име.
                Блокират известна сума. На мен до сега 2 пъти по 350Евро ми блокираха като депозит.
                След като върнеш колата и няма поражения, след седмица някъде освобождават парите.
                Колите са новички.

                До сега 2пъти съм ползвал и съм доволен.

                Онзи ден върнах една Панда на 2000 км.
                Абсолютно вярно, само дето може да не е Юропкар, а и Авис и други. Току що резервирах кола в Айндховен през сайта на Уйзеър. Иначе взимам кола под наем по 15-20 пъти на година в различни страни, процедурата е практически една и съща.
                יעבור
                «И това ще мине»

                Коментар


                • #9
                  От: rent a car от Тревизо

                  Ей супер сте!
                  Още няма час, а вече толкова мнения, благодаря.
                  Планове за есента, но както се казва - отдалеко да е леко.
                  През визз ако взема и билети и кола през тях дали има някаква отстъпка...Малко ме смути едно мнение за блокиране на 1500Е, но ще попрочета и при посочените от Вас компании.

                  Коментар


                  • #10
                    От: rent a car от Тревизо

                    Първоначално публикуван от гоше Преглед на мнение
                    През визз ако взема и билети и кола през тях дали има някаква отстъпка...Малко ме смути едно мнение за блокиране на 1500Е, но ще попрочета и при посочените от Вас компании.
                    Няма отстъпка. Преди време небеизвестна рент-а-кар компания ми блокира 1100 EUR за среден клас кола, а досега, да чукна на дърво, нямам щета по наета кола. Беше упоменато в резервацията с малки букви, но го бях прочел и бях готов. Четете много внимателно застраховката. В САЩ двойно по-внимателно.

                    Коментар


                    • #11
                      От: rent a car от Тревизо

                      Първоначално публикуван от гоше Преглед на мнение
                      Ей супер сте!
                      Още няма час, а вече толкова мнения, благодаря.
                      Планове за есента, но както се казва - отдалеко да е леко.
                      През визз ако взема и билети и кола през тях дали има някаква отстъпка...Малко ме смути едно мнение за блокиране на 1500Е, но ще попрочета и при посочените от Вас компании.
                      Да ти кажа и мен ме смущава особено като чувам колегите с по 200-400Е ама им писах на паяците от Firefly(от тях ще е колата)- колко ще е този депозит и те ми отговориха лаконично-записано е в общите условия колкото е excess а той е 1522Е...та затова казах, че след 6ти ще имам прясно инфо и ще споделя какво е станало
                      Николай Папазов

                      Коментар


                      • #12
                        От: rent a car от Тревизо

                        Здравей, колега!
                        Преди няколко месеца ползвах услугите на рент а кар, sixt. Резервирах колата от представителите в България и всичко беше идеално.
                        Nissan Patrol 2008
                        Mercedes c220 cdi 2006
                        Mercedes cls350 cdi 2013
                        Mercedes GL 450 cdi 2012

                        Коментар


                        • #13
                          От: rent a car от Тревизо

                          Aко някой е ползвал конкретно Firefly нека сподели защото за Бергамо откъдето и да пробвам резервация навсякъде ниските оферти са от там включително и през Wizz
                          Николай Папазов

                          Коментар


                          • #14
                            От: rent a car от Тревизо

                            Така, да споделя малко пресни впечатления от наемането на кола както обещах.Колата я наех от Бергамо през Econmy car rentals, като след наемането те ми пратиха ваучер и ме известиха, че местния дилър е Firefly.Първоначално договора беше за 170 Е като за резервацията платих 20Е с опция за безплатна анулация до 48 часа преди дата на наемане.Това стана месец преди да тръгнем.Изчетах стотици зловещи коментари за компанията от рода на никога повече,за нищо на света и т. н.Отчасти "успокоително" за мен беше, че подобни коментари прочетох за всички компании известни и неизвестни.И така седмица преди да тръгнем установих, че в същия сайт цената е 85Е.Веднага анулирах договора и сключих нов при същите условия и същия тип кола- рено клио бензин 4 врати(или подобна).Итака пристигнахме на летището в Бергамо и след доста лутане заради грешни инструкции за офиса на Firefly накрая видях малка лепенка 5х6см на вратата на Hertz.Жената на гишето ми заяви,че или трябва да ми блокират 1500Е от картата или трябва да сключа допълнителна застраховка за избягвне на excese за скромните 180Е.Аз разбира се отказах защото предварително си бях направил такава застаховка в английска компания за 14 паунда.И така грабнах документите и ключовете и о, изненада-вместо рено клио форд фокус дизел, найс а?Всички компании на Бергамо ползват един и същ шатъл който те кара на плаца-около 2 километра и е на 10 мин.Метнахме се нас шатъла и цоп на плаца.Там един пич дето приличаше на мускетар ми каза един номер и цялата фамилия плъзнахме по плаца да дирим фокуса а те бяха много.Намерихме го и радоста ми леко намаля, форда беше целя ожулен в единия му фар имаше досттъчно вода да си гледаш таранки ама викам майната му няма да го купувам я.Влязох вътре и взех да проверявам дали работят системите.Запали, чистачките работеха и ужас запалката не работеше а аз без навигация съм като сляп.Отидох при мускетара и му викам пич колата не става и той вика ок ще я сменим и ме води при друг фокус ама по нов и с работеща запалка и вика този ок ли е и аз викам ок.Естествено и този беше целия ожулен ама аз взех предавателния протокол където мускетара веше отбелязал основните забележки и отбелязах всички забележки които видях и направих подробни снимки.Екскурзията приключи,върнахме колата без проблеми и след около 2 седмици деблкираха депозита.В заключение мога да кажа, че въпреки ниската цена и големите притеснения които имах всичко мина нормално и нямам забележки към компанията и ако се наложи пак ще ги ползвам.
                            Николай Папазов

                            Коментар


                            • #15
                              От: rent a car от Тревизо

                              Бих ти препоръчал следващият път да опиташ някоя по-голяма и известна фирма.

                              Еуропкар ми блокираха 350Е, колата беше Панда(4вр.) на 2000 км.



                              На паркинга им нямаше стари или неугледни коли.

                              А депозита го върнаха 2-3 дни след като върнах колата.

                              За 5 дни ми излезе 189 Евро със таксите.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X