Обява

Свий
Няма добавени обяви.

България-Испания с кола, най-краткия и евтин маршрут.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • България-Испания с кола, най-краткия и евтин маршрут.

    Колеги помагайте. Налага ми се да пътувам до Испания-(Аликанте) с кола. Някои ако знае дали е по изгодно да се пътува до Игуменица и от там с ферибот до Италия и там да се продължи с кола, или има директен кораб до Испания . А ако е всичко по суша колко време и пари отнема (магистрални такси, гориво)? Благодаря предварително!!!

  • #2
    От: България-Испания с кола, най-краткия и евтин маршрут.

    Сърбия-Хърватска-Словения-Италия-Франция-Испания. От Пловдив до Аликанте е 3200 км. Около 450 евра мисля че ще те оправят.( пътувал съм го преди 4-5 години).
    За около ден и половина трябва да си там.
    Лек път!
    Con musica el mundo esta mejor, vamos a tocar juntos!
    0879076007 Жельо

    Коментар


    • #3
      От: България-Испания с кола, най-краткия и евтин маршрут.

      Миналата година, минах на отиване през Игуменица(щото ходих на море в Гърция) и на връщане Франция, Италия, Словения, Харватска, Сърбия, само по магистралите. През Игуменица е по-скъпо заради ферито, но с гаджето на най-високата палуба е даже и леко романтично(спиме под звездите със спални чували), друг плюс, е че почиваш на кораба. В Италия задължително само по магистрали, иначе са страшни задръствания! Във Франция на някои места даже е приятно да се избегне магистралата заради природата, но на нея са и най-приятните места за спане(отново под звездите). В Испания няма смисъл от платените магистрали, всички пътища са супер. Таксите аз ги смятах, като добавях 4 литра на 100км. Към разхода на колата. Испания - България излезна около 800-850лв.

      Коментар


      • #4
        От: България-Испания с кола, най-краткия и евтин маршрут.

        Я си задай маршрута във www.viamichelin.com и си избирай... Най-малко шофиране имаш през Гърция- ферибот до Италия (плюс още 1 ферибот до единият остров)- ферибот до Барселона. Но това хич НЕ означава най-евтино... И определено е бавно- към 60 часа път...

        Коментар


        • #5
          От: България-Испания с кола, най-краткия и евтин маршрут.

          С ферибота винаги ще ти е по скъпо,по евтиния вариант е по суша-около 650-700 евро,зависи от разхода на автомобила ти.
          Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
          Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
          0885 660 613

          Коментар


          • #6
            От: България-Испания с кола, най-краткия и евтин маршрут.

            Варна-Тарагона с кола на газ10/100-231€ гориво-146€ такси магистрала.2870км.За Испания трябва преходник за зареждане на газ.
            Ducati è nel mio cuore.

            Коментар


            • #7
              От: България-Испания с кола, най-краткия и евтин маршрут.

              Четири пъти съм пътувал по маршрута Кадис - Балчик, винаги в тая последователност - Испания - Франция - Италия - Австрия - Унгария - Румъния - България.
              Не е най-прекия но е най-лекия.
              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

              Коментар


              • #8
                От: България-Испания с кола, най-краткия и евтин маршрут.

                С кола до Игуменица,от фери до Бари,после караш около 200км до Салермо,от има ферибот до Валенсия и още 200-300 км и си в Аликанте.Това съм го минавал с камйон,с кола не знам колко ще ти излезе.
                SUZUKI VITARA V6
                HONDA CBR 919RR
                MERCEDES ML
                MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

                Коментар


                • #9
                  От: България-Испания с кола, най-краткия и евтин маршрут.

                  Първоначално публикуван от tisho-samokov Преглед на мнение
                  С кола до Игуменица,от фери до Бари,после караш около 200км до Салермо,от има ферибот до Валенсия и още 200-300 км и си в Аликанте.Това съм го минавал с камйон,с кола не знам колко ще ти излезе.
                  Миналата седмица от Валенсия до Салерно ми поискаха 860 евро за влекач дължина 5 метра,луда работа.
                  Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                  Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                  0885 660 613

                  Коментар


                  • #10
                    От: България-Испания с кола, най-краткия и евтин маршрут.

                    Е да скъпо е миналата година,1050 евро прицеп,със закуски обеди и вечри и каюта за две нощувки.
                    SUZUKI VITARA V6
                    HONDA CBR 919RR
                    MERCEDES ML
                    MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

                    Коментар


                    • #11
                      От: България-Испания с кола, най-краткия и евтин маршрут.

                      Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                      Четири пъти съм пътувал по маршрута Кадис - Балчик, винаги в тая последователност - Испания - Франция - Италия - Австрия - Унгария - Румъния - България.
                      Не е най-прекия но е най-лекия.
                      Извинете за off-a, но как е отсечката Сегед - Тимишоара - Крайова - Русе - Вн, ако сте минавали от там.

                      Коментар


                      • #12
                        От: България-Испания с кола, най-краткия и евтин маршрут.

                        Благодаря Колеги!!! Мисля че ще избера сушата, но ми се иска поне още едно шофиорче с мен.. да се сменяме през някой час

                        Коментар


                        • #13
                          От: България-Испания с кола, най-краткия и евтин маршрут.

                          До Тимишоара - чудесен. След това продължавам към Букурещ и нямам идея как е към Крайова.
                          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                          Коментар


                          • #14
                            От: България-Испания с кола, най-краткия и евтин маршрут.

                            Най-правилното е това дето е писал дроба в пост номер седем. Правил съм го вече къде 24 пъти. С ферибот веднъж Генуа - Барселона, щото валеше пък бях с мотор. Веднъж Анкона - Игуменица и друг един път: Бари - Игуменица, ама освен че е по-скъпо, е и досадно да се лангъркаш с тез фериботи, това последното си е мое мнение - предпочитам да карам.

                            П.С. Като те гледам как пишеш, по-добре си хвани самолета.
                            Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                            0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X