Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Salzburg - Muenchen - Gmunden ... iter facere

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Salzburg - Muenchen - Gmunden ... iter facere

    На латински: "Да маршируват" ... или почти.

    Петък 6:40 , точно 4:40 часа след като съм легнал прибил се от работа. Звъни оная гад до главата ми .... ставам път ме чака.

    Кафета , мафета , багажи (2 тениски , чорапи , къси панталони ...) и обирам пътниците (гостите) и палим към Salzburg.

    То не Salzburg еми село близо до Gmunden (Pinnsdorf). Бащата на приятелката го намерил по интернет , резервирал ... аз съм само шофьор.

    Пича (host-a) има къща на 2 етажа, първия го дава под наем ... има и пицария на приземния .. кеф!

    Настаняваме се и газ към Mondsee ... там бързо 2-3 снимки:














    От там газ към Salzburg а там ни посрещат цветя:



    Нарекохме го града на Магнолиите. Има ги навсякъде. Като знам как се чистят падналите листа , хич не им завиждам на хората чистели около тях.











    За града няма да пиша, ние се въртяхме в центъра ... снимахме и се радвахме на хубавото време. А забравих да кажа, че ловувахме ... изгубени монени.
    Тоталката на края на деня беше ... 1,04€ и 1 канадско пени.



















    Бях изненадан , че почти целия град (ЦГЧ) е синя зона. Максимум 180минути, което доста ни ограничи престоя , но имайки предвид , че пристигнахме към 3 след обяд, времето напълно ни стигна да обиколим центъра.



    В центъра, румънски каруцари , сръбски художници , турци продаващи сладолед .... яката работа












    Снимка за спомен:











    Моста на влюбените ...






    Стана време да си ходим и преди да изгубим на 100% светлината спряхме на бензиностанцията над Mondsee:





    Няколко бири от Пени , вечеря приготвена от майката на приятелката (пицата за 2рата вечер ще я оставим) и в 9:30 бях дроб

    Километрите за деня .... около 400.
    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

  • #2
    От: Salzburg - Muenchen - Gmunden ... iter facere

    Страхотно е там.
    Благодаря ти.
    878511557

    Коментар


    • #3
      От: Salzburg - Muenchen - Gmunden ... iter facere

      Пак ми се ходи в града на Моцарт. Благодаря за споделеното.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #4
        От: Salzburg - Muenchen - Gmunden ... iter facere

        Благодаря за споделеното!
        Чакам продължението.
        0осем9осем7шест0осем7едно
        Миро

        Коментар


        • #5
          От: Salzburg - Muenchen - Gmunden ... iter facere

          Мюнхен: Града на засуканите мадами и лъскави немски коли!

          За мен Германия винаги е била No-Go area. Минавал съм поне 20 пъти на път за Innsbruck. Просто германците ми говорят на много странен немски, нещо не ги харесвам (харесвах!)

          Още по пътя за Мюнхен ми стана ясно , че няма нищо общо с Австрия. Много повече движение , по-лъскави коли .... по добри шофьори

          Преди да тръгнем бях намерил Park and Ride паркинг за колата , защото нито имам лепенка , нито ще мога да получа такава (изрезани катализатори и тнт...) пък и в Мюнхен синята зона си деиства и през събота.

          Решението е 1.5€ на ден за колата (тия във Виена са ебати обирджиите 3€ на ден!) и 11 и нещо евро за карта за 5 човека (ние бяхме 4) за транспорта.

          Типично за мен ... нищо не бях прочел за града преди да отидем. Пък и не ми се искаше. По яко ми е ей така да се пусна в битката и да обикалям като муха без глава. Сега , че ще пропусна някоя забележителност хич не ми дреме. Важното е да се бутам , да опитам нещо местно ... просто разходка без цел.
          Обаче още на изхода от паркинга ми стана ясно , че това не е Малко Бучино ... а си е бая град



          Видяхме , че ни трябва U4 , но някак си не са написани посоките като за бавни ... както е във Виена. Питах един младеж а неговия отговор беше: Еми то U4 пътува само понякога
          U5 и отидохме към центъра ..или там където си мислихме , че е центъра.





          Излязохме на Karlsplatz и веднага стана ясно , че битката ще е голяма. Не стига , че имаше мач на Bayern еми и температурата беше около 22°C ... тоест , всичко що има поне 1 крак е на "пробива" както биха казали врачани:






          Някой хапнаха ягоди ... аз пасувах .... че знаеш ли ги колко са дри.ливи:












          Имаше принцеси с бели ръкавички и хубави роклички:


          Просяците по центъра бяха по-малко от Виена , но пък някак беше по мръсно и объркано. Което ме зарадва. Тук всичко е прекалено стерилно ...




          Такситата бяха любимата марка ...







          Бирите бяха огромни ... както и гръдните обиколки на германките. А те някак по-добре облечени, пипнати , засукани ... не като тия "тролове" виенските


          Посетихме някакъв пазар , на който хапнахме няколко вида Леберкес и свинско месце в питка ...


          Имаше и такива бръмчалници:


          Направи ми впечатление , че моторите са си спряни по тротруарите, което във Виена е голям проблем и струва 190€ + ходене до платца дето ги карат вдигнатите коли...













          Слънцето си каза думата и се хвърлих в градинката за 10 минутки, където видях първата Магнолия за деня:



          По реката беше пълно с хора ... бели , дебели , слънце не видели



          Времето обаче взе да ни притиска ... и обувките също (не мен) .... след 5 минутно тюфкане с коя линия да се придвижим до U5 стигнахме до паркинга и обратно към нашето селце.

          Тази вечер изпуснахме магазините (Австрия , 6 часа в събота всичко е умряло!) та хапнахме от на собственика на къщата пицата. Бива го ... италианец !

          Километрите за деня: 450
          Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
          Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
          Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

          Коментар


          • #6
            От: Salzburg - Muenchen - Gmunden ... iter facere

            Gmunden , 2 км от селцето в което бяхме . Него си го оставихме за десерт.

            Сменихме времето и сутринта в 8 по новото бях на крак.
            След обилната закуска (като всяка сутрин) , решихме да се разходим с адашката в селцето, докато техните си оправят багажа.
            Чак да им завиди на тия хора къде живеят и аз да се чудя какво подяволите търся в 10ти район във Виена.






            Тази се продава даже:

















            Натоварихме се и газ .... 2км до Gmunden , където търсихме около 30 минути паркинг. Празник някакъв на влюбените.
            Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
            Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
            Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

            Коментар


            • #7
              От: Salzburg - Muenchen - Gmunden ... iter facere

              Всички бяха в народни носии ... дори и най-малките.
              От там дойде въпроса защо ние българите не ги спазваме тия неща ? Може би сме прекалено горди да се облечем по този начин ... а австрииците си се носеха доста гордо с кожени панталони с тиранти , дълги чорапи и карирани ризи.

              Покрай Гмунден бях минавал преди 7-8 години на път за Bad Ischl , но времето беше отвратително и не останах с добро впечатление. Отделно имам позната българка, която е израсла там. Според нея е село ... и е тъпо (сега е във Виена , и се радва на чернокраките които са навсякъде). Пак грешка!

              Езерото:






              Времето беше превъзходно ... 24°C ... слънце....ама тия хора ... нищо , ще ги преживея.









              Водата на езерото е уникално чиста ....








              Всички се редяха да си купуват сладки с формата на сърце надписани с разни обяснения в любов.
              За разлика от германките повечето тук бяха хапнали явно много пожелания ... а имаше такива дето не спираха да си ги хапват.

              Имаше един дядо с 3 такива на врата ... явно много го обичат бабите. Това ме подсеща за история в Русенско село , където по време на войната всички мъже заминали и само на мой приятел дядо му останал ... че бил куц ... сега цялото село са роднини















              Тоя беше голяма атракция :












              Рай за колоездачите:









              Къщички с красивото храстче. В цяла Австрия (особенно Виена в момента) има от тях "Forsythia × intermedia"




              Някой си имаха собствено пристанище в къщата. Като лодките минават под пътя:






              Е беше време да си тръгваме.



              Километрите за деня 250.

              Това беше , 3 дни , 1100/1200км среден разход 6.6л/100км при здраво каране по магистралите.
              Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
              Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
              Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

              Коментар


              • #8
                От: Salzburg - Muenchen - Gmunden ... iter facere

                Красоти!
                Много добре ми дойде твоята разходка със сутрешното ми кафе.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #9
                  От: Salzburg - Muenchen - Gmunden ... iter facere

                  Благодарим ти Faca за споделеното пътуване. Винаги с интерес чета твоите пътеписи. Поднасяш ги съвсем естествено, без превземки и натруфености. Чудя се дали да не ми дадеш адрес на шефа ти, за да му пиша с молба по-често да те пуска в отпуск, за да пътуваш и да ни показваш още красоти от Австрия.

                  Усещам, че не харесваш места където има много хора! Това е нормално струва ми се, като се има в предвид, че живееш във Виена. Аз живеейки в София, също не харесвам шумотевицата и навалицата наоколо. Естествено е пък хората, които са от провинцията да им липсва динамиката на големия град, но така е, на човек все нещо не му достига, все нещо ни липсва.

                  Да оставим тези философски неща настрана и да ти благодарим за чудесния разказ, да ти пожелаем много нови разходки, които да споделиш и с нас чрез форума.

                  ПП. Ти хубаво ги описваш тези едрогърди девойки в Мюнхен, но ние нещо не ти вярваме, забрави да ги постнеш, или приятелката не ти позволи да ги снимаш

                  Коментар


                  • #10
                    От: Salzburg - Muenchen - Gmunden ... iter facere

                    Благодаря ти .
                    Чудесен разказ.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Salzburg - Muenchen - Gmunden ... iter facere

                      като гледам тези снимки и чувам Моцарт благодаря, приятно преживяване

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X