Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходка в Лондон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Разходка в Лондон

    Отивам в квартал за обикновени хора (благорение на Калин). Парк Clapham Common:






    Това са типичните английски жилища, които аз видях. Малки идентични къщи залепени една за друга. Почти невидях блоково строителство подобно на нашето:




    През цялото време им се чудех как живеят в тия къщи, макар да съм сигурен, че в нашите апартаменти не е по-добре. Въпрос на навик.




    Отново на Трафалгар с колоната на Нелсън:






    Типична гледка са просещите хора:






    А много от хората са забързани и замислени:




    Последно редактирано от damon; 29-03-14, 15:43.
    LZ2NKM

    Коментар


    • #17
      От: Разходка в Лондон

      Страхотни снимки, нямам търпение и аз до го посетя, благодаря за споделеното

      Коментар


      • #18
        От: Разходка в Лондон

        Писоар на центъра на площада


        Кръчма в Сохо:


        Точно такава картичка си търся!


        Чайнатаун:


        "Модели" има навсякъде:



        По препоръка на Калин се качихме на лондонския лифт за да преминем от южна страна на Темза - в Гринуич:








        О2 арена:


        LZ2NKM

        Коментар


        • #19
          От: Разходка в Лондон

          Парк Гринуич:


          А тук може почти да пипнеш катерички:


          Ето къде започва и свършва Света - нулевия меридиан:






          От тази малка къщичка английските учени са "копали" науката, измисляйки все по-точни навигационни методи, за благото на търговията и Британската империя:


          А тук съм с единия крак в изтока, с другия в запада:


          Гринуичката обсерватория много отдавна не функционира като такава, в момента е единствено музей.
          Стаята за наблюдение, от тук учените са наблюдавали небето с примитивни за сегашното ни разбиране уреди:


          Първия морски хронометър на Джон Харисън.


          По онова време основната трудност в морската навигация е било точното определяне на географската дължина, което се е правело с наблюдения на звездното небе и засичане в специални таблици (май се казва алманах) с гринуичкото време. Отклонение от 4 сек е давала разлика от 1 морска миля, което е много, особено с натрупване на грешка. Затова огромно предизвикателство е било да се направи часовник, достатъчно точен, който да работи с месеци без голямо отклонение на плавателен съд. Това, което в момента смятаме за елементарна даденост, като да имаш точен часовник, тогава е било сериозна трудност за човечеството. Като гледам такива старинни уреди си мисля какво ли ще бъде след 200-300 години...

          Това е третият хронометър на Харисън, който е прекарал почти целия си живот за да направи достатъчно точен часовник, изобретявайки биметалната пласти (за температурна компенсация) и ролковият лагер, които се ползват и до днес:


          А в обсерваторията са си имали "камера обскура", пра-дядото на съвременния фотоапарат:


          И изображението от камерата:




          Една забавна снимка за финал:


          КРАЙ
          LZ2NKM

          Коментар


          • #20
            От: Разходка в Лондон

            ...невероятно е...Изкарах две години в Англия,от които четири месеца в Лондон...Не съм живял на по-прекрасно място...а времето...вълшебно през цялата година...Благодаря за споделеното.
            HUSGVARNA 630 SMR
            PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

            Коментар


            • #21
              От: Разходка в Лондон

              Благодаря за репортажа.
              Много добри снимки.

              Много хубав и винаги нови места, които не съм бил

              Поздрави,
              Калин
              .

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X