Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Gruener See - Австрия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Gruener See - Австрия

    Здравейте, както казва заглавието става въпрос за "Зеленото езеро" в Австрия.
    Прибрах се от България и като че ли не ми стигаха 10к км за един месец , та мръднахме до езерцето което се намира на около 180км от Виена.

    След работа в събота събрахме багажа (палатка (най-малката на света), шалте, 1 спален чувал, 1 завивка, няколко блузона и якета) и почнахме да се мотаме в центъра на Виена
    То така се тръгва на почивка ... в 7 вечерта

    Към 9 бяхме на къмпинга , който малко трудно намерихме ... пък и няма кой да питаш! Добре , че не бях изтрил записките от преди 2 години в 60csx-a на Гармин иначе трябваше да спим в багажника на колата .... който е по-голям, висок и широк от палатката ми

    Мястото където спахме беше :
    http://www.ecamping.at/steiermark/br...amping-tragoss

    Къмпинг със собствено езеро ... да ама като пристигнахме .. дори домакина спеше ... в 9 вечерта!

    Събудихме го човека, показа ни къде да се "разпънем" взе ми личната карта и изчезна.

    Звезди , шум от цапаща вода някъде в далечината ... млечния път ... абе красота.

    Сутринта това и шум от звънци на крави ... и моторна резачка в 8 сутринта ... НЕДЕЛЯ! Оказа се , че сме в долина , и се чува това онова :








    Имаше някакви хора в къмпинга ... но като цяло сезона свършил




    Първо си викам ... ето я кравата Мууу , и телето Боц ... но явно това беше баща му :





    Лятото напомня за себе си:



    А аз си тананикам :








    Тръгнахме да търсим да хапнем ....но забравяме , че не сме в страна от 3тия свят, а в Австрия ... където в неделя нищо не работи. Заведението на къмпинга предлага само напитки ....
    Лютеница и соленки забравени от почивката в България ... спасиха положението ... и печени тиквени семки
    Събрах палатката и с ужас разбрах , че съм я опънал на единственото място на поляната където няма трева

    Газ на горе към езерото :





    Плащаме си паркинг 2.5€ ....който никой не следи и сме в джаза ...

    Спираме и едно викане се почва :


    Кравата Муу се задава ... и остава кална смрадлива диря по асфалта след себе си ... (бяха цяло стадо)


    Ходим 50тина метра и ахх







    Водата е от стопения сняг ... чиста чиста чиста .... началото на лятото езерото е толкова пълноводно , че част от пейките са под вода. Пълно било лятото с водолази .... при температури на водата под 10°C !!
















    Разходчица ... седене по пейките и мисли за сръбската скара във Виена ... която работи дори в Неделя !

    Спираме да снимаме малко











    Казваме им довиждане:






    Това е като цяло разходка за около 100лв ... 20€ нощувка , 30 дизел.
    Надявам се скоро да имам възможност да отскоча пак някъде за една вечер близо до Виена.
    Гледките определено си заслужаваха ... толкова звезди никога не бях виждал през живота си ....
    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

  • #2
    От: Gruener See - Австрия

    Много красиво и добре разказано. Благодаря!
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #3
      От: Gruener See - Австрия

      Ама много зелено,много нещо,и всичкото това на едно място.Нлагодаря!
      Иво (таксито) Андреев
      0988 91 80 50
      Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

      Коментар


      • #4
        От: Gruener See - Австрия

        Благодаря за споделеното, хубава разходка!

        Коментар


        • #5
          От: Gruener See - Австрия

          Много красиви места сте посетили.
          Аз ако трябва да съм честен май долното езеро на къмпинга по-ми хареса. С едни красиви полянки, зеленина, простор.... Горе е доста затиснато от тези високи върхове и е малко подтискащо май. А снимките с къщите и цветята са страхотни. Обожавам австрийската провинция. Така или иначе страхотен пътепис. Благодаря, че сподели това чудесно преживяване с нас.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X