Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Варна - Чехия / Прага / . Мнения от къде да мина ,Актуална информация за пътя ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Варна - Чехия / Прага / . Мнения от къде да мина ,Актуална информация за пътя ?

    Здравейте, налага ми се да пътувам другата седмица от Варна до Прага.

    Някой който скоро е пътувал ако може да ми даде актуална информация от къде да мина.

    1.През Русе - Румъния /Крайова/- Унгария - Виена ?!?!

    2.Друг смята че през Сърбия е по хубав пътя и е магистрала ?!?! НО сръбските полицай много се заяждали и т.н.

    3.През Видин като идеята е да се кара само 150 км през Румъния .... ?!?!

    Къде мога да преспя понеже пътя е доста / 1700 км/ ?
    Колко време отнема по митниците ?
    Автомобилът с който пътувам е собственост на фирма . Имам пълномощно което не е нотариално заверено,преведено на английски ! Проблем ли е че няма заверка ?

    Благодаря ви предварително



  • #2
    От: Варна - Чехия / Прага / . Мнения от къде да мина ,Актуална информация за пътя ?

    Mалко насоки.
    През Румъния пътя го ремонтираха преди години. Но пак се минава през доста села и средната скорост е ниска.
    Спазването на пътните знаци и скоростта ти е ясно. И тамошните катажии те гледат като касичка, ако стъпиш на криво.

    През Сърбия- до Ниш е бавен пътя, от там магистрала, но платена. При спазване на ограниченията (ама стриктно) катажиите не те закачат. Имат си няколко засади на ограничения с по 40-50 км/ч докато стигнеш Ниш и глобите са соленки.

    Румъния-винетка, Унгария -Винетка, Словакия- винетка, Чехия-винетка.

    Австрия - винетка, ама не виждам защо от там, освен ако не искаш да видиш Виена.
    Не виждам как ще караш само 150 км в Румъния през Видин- пак ли искаш да влезеш в Сърбия на Железни врата? Румънската винетка вече така и така
    си я платил?
    Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

    Коментар


    • #3
      От: Варна - Чехия / Прага / . Мнения от къде да мина ,Актуална информация за пътя ?

      Това за сръбските полицаи си е малко мит за мен, защото колкото пъти съм минавал през Сърбия не съм имал проблеми.
      Упссс! За малко да излъжа! Сетих се че ми взеха 1 марка през 1989 год., защото карах без колан и знак BG, но не мога да кажа че това е "заяждане"

      Коментар


      • #4
        От: Варна - Чехия / Прага / . Мнения от къде да мина ,Актуална информация за пътя ?

        Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
        Mалко насоки.
        През Румъния пътя го ремонтираха преди години. Но пак се минава през доста села и средната скорост е ниска.
        Спазването на пътните знаци и скоростта ти е ясно. И тамошните катажии те гледат като касичка, ако стъпиш на криво.

        През Сърбия- до Ниш е бавен пътя, от там магистрала, но платена. При спазване на ограниченията (ама стриктно) катажиите не те закачат. Имат си няколко засади на ограничения с по 40-50 км/ч докато стигнеш Ниш и глобите са соленки.

        Румъния-винетка, Унгария -Винетка, Словакия- винетка, Чехия-винетка.

        Австрия - винетка, ама не виждам защо от там, освен ако не искаш да видиш Виена.
        Не виждам как ще караш само 150 км в Румъния през Видин- пак ли искаш да влезеш в Сърбия на Железни врата? Румънската винетка вече така и така
        си я платил?
        Благодаря за съветите . И в крайна сметка кое предпочитате като маршрут

        Коментар


        • #5
          От: Варна - Чехия / Прага / . Мнения от къде да мина ,Актуална информация за пътя ?

          Тъй като постоянно пътувам все по тия пътища мога да ти дам конкретно инфо за всеки участък!
          За Сръбко пътя си е 6 но ти трябва задължително пълномощно с нотариална заверка и ако имаш багаж може да се опитат да те качват по върбите защото автомобила е фирмен!Нямат право за личен багаж да те карат да плащаш застраховка (такса).
          През Румъния пътищата ги оправиха но има много населени места с ограничение.Ако те спрат с превишена скорост ще ти хакнат един акт , който трябва на границата сам да представиш , пък ако забравиш те няма как да си търсят парите.Такава им е системата .Колегата е малко по-див и е събрал едно тесте с техните хартийки от поне 2 години насам и продължава да си ги трупа.До момента ефекта нулев - нищо не е плащал и нищо не излиза при чекване на картата му на границата .На границата с Унгария понеже си с служебен автомобил казваш , че пътуваш по служба и нямаш грижи.Иначе може бая да те изровят и ще пробват да забършат нещо
          Uaz 469 2.4 D MB
          KTM 600 ROTAX
          Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
          Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

          Коментар


          • #6
            От: Варна - Чехия / Прага / . Мнения от къде да мина ,Актуална информация за пътя ?

            Извинявам се за грешката!
            Когато пълномощното има фирмен печат не се изисква нот. заверка!
            Аз карам така из цяла европа!
            Има и челъм с зелената карта но за това при нужда
            Uaz 469 2.4 D MB
            KTM 600 ROTAX
            Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
            Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

            Коментар


            • #7
              От: Варна - Чехия / Прага / . Мнения от къде да мина ,Актуална информация за пътя ?

              Благодаря

              Коментар


              • #8
                От: Варна - Чехия / Прага / . Мнения от къде да мина ,Актуална информация за пътя ?

                Всяка година пътувам на Запад и гледам така да натъманя нещата, че задължително да мина през Београд. Пристрастен съм към него. Знаците са завсички. Те са за това – да бъдат нарушавани и за това има полиция. С полицаите – въпрос на късмет. Умишлено минавам през Београд, за да изпием по едно кафе, да се заприказвам умишлено с някой полицейски патрул, да ги питам за някоя „засада“ по пътя. И не на последно място да заредя по-евтина газ. За предпочитане е да не минаваш през КПП Хоргош-Сегед, а прес Суботица и хващаш за Томпа. Миналата година в сезона на отпуските, пък беше и събота, Хоргош-Сегед го минахме за 4 часа ! По другия маршрут след 75-80 км пак си на магистралата. От Бърно до Прага (ако имаш възможност) си планирай маршрут различен от този по магистралата. ЗА БОГА БРАТЯ НЕ СЕ КАЧВАЙТЕ НА НЕЯ. Айде лек път и късмет от мен.

                Коментар


                • #9
                  От: Варна - Чехия / Прага / . Мнения от къде да мина ,Актуална информация за пътя ?

                  Сега да обясня, защо колегата Жорогм казва да не се качвате на магистралата Brno-Praha (или Бърно - Прага).
                  Магистралата е строена още по времето на Адолф Шикелгрубер. Бетонна е и е със съответните разширителни фуги между бетонните полета.
                  Карайки по нея съответно постоянно чувате едно "тък-тък, тък-тък" и то доста силно от минаването по фугите.
                  Не знам с мотор как се усеща като вибрации, минавал съм само с кола.
                  Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                  Коментар


                  • #10
                    От: Варна - Чехия / Прага / . Мнения от къде да мина ,Актуална информация за пътя ?

                    Благодаря на всички за съветите , минах през Сърбия без никакви проблеми.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X